Şimdi Ara

Lenovo Y560 yere düştü, görüntü yok

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
1
Favori
2.310
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar, dün yan oda arkadaşımın laptopunun kablosuna ayağım takıldı ve yere düştü, doğal olarak ben yaptırmak zorundayım. Şuan yabancı ülkedyim, Türkiyeye gelince bilgisayarcıya vereceğim ama gözümü çok korkuttular, o yüzden danışmak istedim. Fiziksel olarak görünen birşey yok, açma tuşuna basıyorum ışıkları yanıyor fan çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. hdmi ile lcd televizyona bagladigimda sinyal geliyor ama görüntü orada da yok. Ne olmuş olabilir? Anakart- ekran kartı vs ariza tahmini olarak nedir ve bana be kadara patlar ortalama? Lenovo Y560 modeli

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: rashoo

Merhaba arkadaşlar, dün yan oda arkadaşımın laptopunun kablosuna ayağım takıldı ve yere düştü, doğal olarak ben yaptırmak zorundayım. Şuan yabancı ülkedyim, Türkiyeye gelince bilgisayarcıya vereceğim ama gözümü çok korkuttular, o yüzden danışmak istedim. Fiziksel olarak görünen birşey yok, açma tuşuna basıyorum ışıkları yanıyor fan çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. hdmi ile lcd televizyona bagladigimda sinyal geliyor ama görüntü orada da yok. Ne olmuş olabilir? Anakart- ekran kartı vs ariza tahmini olarak nedir ve bana be kadara patlar ortalama? Lenovo Y560 modeli

Anakart-Harddisk-RAM 3'ünden birinde bence. Bilgisayarın RAM'i çıkmış olabilir, Harddiski çıkmış olabilir, ekranı açık olarak düştüyse ki öyle olmuş sanırım harddisk hasar almış olabilir, anakartta bir hasar olabilir. İçini açmadan kimse bir şey diyemez, dememeli de zaten.

Ekranı kırıldıysa ve herhangi bir iç donanımda arıza varsa ikisiyle birlikte bir laptop parası verirsiniz.

• quote:

Orijinalden alıntı: melihbenzze

quote:

Orijinalden alıntı: rashoo

Merhaba arkadaşlar, dün yan oda arkadaşımın laptopunun kablosuna ayağım takıldı ve yere düştü, doğal olarak ben yaptırmak zorundayım. Şuan yabancı ülkedyim, Türkiyeye gelince bilgisayarcıya vereceğim ama gözümü çok korkuttular, o yüzden danışmak istedim. Fiziksel olarak görünen birşey yok, açma tuşuna basıyorum ışıkları yanıyor fan çalışıyor ama ekrana görüntü gelmiyor. hdmi ile lcd televizyona bagladigimda sinyal geliyor ama görüntü orada da yok. Ne olmuş olabilir? Anakart- ekran kartı vs ariza tahmini olarak nedir ve bana be kadara patlar ortalama? Lenovo Y560 modeli

Anakart-Harddisk-RAM 3'ünden birinde bence. Bilgisayarın RAM'i çıkmış olabilir, Harddiski çıkmış olabilir, ekranı açık olarak düştüyse ki öyle olmuş sanırım harddisk hasar almış olabilir, anakartta bir hasar olabilir. İçini açmadan kimse bir şey diyemez, dememeli de zaten.

Ekranı kırıldıysa ve herhangi bir iç donanımda arıza varsa ikisiyle birlikte bir laptop parası verirsiniz.

+1 en azından harici monitör takılarak ekranı test edilebilir.

• Tamamen okumamışsınız sanırım, lcd tv ye hdmi ile bagladim sinyal aliyor ama sim siyah ekran tv de.
    Evet ekran acikken düştü

• harddisk in zarar görme olasılıgı fazla. bunu gözden cıkar. anakart yada ekran kablo sorunun var. ekran kablosunu yaptırırsında sorun anakartsa sana pahalıya patlar en az 400 lira bu en dşük ücret. Fiziksel zarar gözükmüyorsa dışarıdan, garantisi varsa yetkili servisine gönder.
  • pckopatx kullanıcısına yanıt
    xxxxxxxxxx

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi huhuq -- 3 Şubat 2023; 14:2:10 >
  • rashoo R kullanıcısına yanıt
    Ram olmadan bilgisayar çalışmaz. Hard disk arızalansa ekran kartı sağlam olsa yinede görüntü verir.Eğer harici olarak başka bir çıkışa(monitör,lcd vs) görüntüyü verip yine ekran karanlıksa ekran kartı gitmiş. Ekran kartı çipseti tamir edilecek ortalama 130-150 lira arası. Panel de hasar görmüş olabilir buda yaklaşık 150-160 lira arası bir fiyat tutar. Bunlar ama harici oalrak bağlayınca da görüntü gelmediği için sadece çipset tamir görecek. Ama panelinde hasar görmüş olabileceği akıldan çıkarılmamalı.
  • Bu arada düşme sonucu, bilgisayarın herhangi bir yerinde düştüğünü belli edecek bir iz yoksa ve de garantisi devam ediyorsa garantiye gönderin. Ve açıklamaya "Bilgisayarda film izlerken bir anda ekran karardı, hangi tuşa bastıysam görüntüyü getiremedim. Bende bilgisayarı kaptıp tekrar açtım herşey çalılşıyor ama görüntü yok" deyin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: lovewhisper

Bu arada düşme sonucu, bilgisayarın herhangi bir yerinde düştüğünü belli edecek bir iz yoksa ve de garantisi devam ediyorsa garantiye gönderin. Ve açıklamaya "Bilgisayarda film izlerken bir anda ekran karardı, hangi tuşa bastıysam görüntüyü getiremedim. Bende bilgisayarı kaptıp tekrar açtım herşey çalılşıyor ama görüntü yok" deyin.

garantisi yok maalesef ve dediğim gibi laptop bir arkadaşımın, mecbur tanıdık bir bilgisayarcı bulup ona vericem :/ umarım 300 TL yi geçmez, yoksa laptop'un ederinden çok bayılmış olucam
    yardım için teşekkürler
  • benim tavsiyem arka kapagi sökün ramlere bi bakın

• quote:

Orijinalden alıntı: byhackermstf

benim tavsiyem arka kapagi sökün ramlere bi bakın

Harddisk ve Ramleri söküp taktık ama bir değişiklik olmadı, anakartta görünür bir kırık ezik vs de yok ancak ekran kartının olduğu yeri açmadık onda problem var muhtemelen
  • istanbulda olsaydın ücretsiz arıza tespit yaptırabilirdim. ki kargo oalrak gönderebilirsen servise , rica ederim gene ücretsiz arıza tespiti yapılabilir.
  • ilk önce harddiski çıkar, sonra ramleri tek tek çıkarıp tekrar tak
  • Ram ve ya ekran kartında olabilir sorun ama büyük ihtimalle ekran kartındandır. Chipi ısıtıp verirler bilgisayarcılar arkadaşın inş. çok oyun oynayan birisi değildir çünkü bu işlerden anlıyorsa her seferinde seni uğraştıracaktır
  • Selam arkadaşlar. Benim Oblio mint 8xi marka tablet yere düştükten sonra açılmıyordu. sadece şarja takınca kırmızı ledi yanıyordu. tablet hiç açılmıyordu. Reset veya phoenixSuit programı da tablet açılmadığı için işe yaramadı. bende tableti açıp önce pili lehimerini sökerek ayırdım. içindeki kartı ilk olarak kart temizleme spreyi ile temizledim. daha sonra ısı tabancasıyla karta ısı uyguladımki gözle görülmeyen soğuk lehim kalmasın. tekrar pili lehimledim. topladım. Sonuç pozitif :) tablet açıldı :) artık pili ayırdım ondan mıdır? kart temizleme spreyinden midir? sıcak hava tabancasından mıdır? Bilemem :) ben yaptıklarımı aktarıyorum. iyi akşamlar
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.