Şimdi Ara

LENOVO P780 [ ANA KONU ]

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.014
Cevap
25
Favori
96.312
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar telefon hakkındaki düşüncelerinizi olumlu olumsuz bu başlık altında paylaşalım benim gibi bu telefonu bekleyen arkadaşlar içinde faydalı olacaktır.

Çin'in son dönemde hızlı yükseliş gösteren mobil üreticileri arasında yer alan Lenovo, Kasım 2012'de piyasaya sürdüğü 3500 mAh pile sahip P770 akıllı telefonuyla beklentilerinin üzerinde bir satış gerçekleştirmişti. Ekonomik anlamdaki başarının ardından P770'in halefi için hazırlıklara başlayan Pekin merkezli firmanın P780 model numaralı çözümüne ait ilk görüntüler yayınlandı. Sina Weibo platformunda paylaşılan görseller cihazın metal - plastik materyaller kullanılarak imal edilmiş bir kasayı bünyesinde barındıracağını ortaya çıkarıyor. 9.9 mm kalınlığındaki bu kasaya 4000 mAh'lik bir güç ünitesi entegre etmeyi başaran tecrübeli üreticinin tasarım hususunda da önceki büyük pilli çözümüne kıyasla daha iyi bir iş çıkardığı gözleniyor. Dört çekirdekli ARM Cortex-A7 işlemciye sahip MediaTek MT6589 yongada sistemi, 1GB sistem belleği, 8MP kamera, 5 inç büyüklüğünde 1280 x 720 piksel çözünürlüklü dokunmatik ekran, Android 4.2 Jelly Bean işletim sistemi ve Lenovo'nun geliştirdiği özel kullanıcı arayüzüyla donatıldığı iddia edilen P780, bunların yanı sıra oldukça yüksek hassasiyete sahip bir dokunmatik sensörünü beraberinde getirecek. Eldiven veyahut kapasitif olmayan stylus kalemleri algılayabilen aygıt, çift SIM kart slotuyla geliyor ve WCDMA + GSM olmak üzere her iki şebekeyi de aynı anda aktif olarak kullanabilmeyi mümkün kılıyor. Çift şebeke aktif durumdayken 4000 mAh'lik pille gayet iyi bir kullanım süresi sunacağı tahmin ediliyor. Akıllı telefon satışa çıktıktan sonra pil ömrü hakkında yeni detaylar ulaşacaktır. Mayıs sonu - Haziran başından Çin'de resmen satışa sunulacak Android işletim sistemli aygıtın henüz hangi fiyat seviyesinde konumlanacağı ya da Çin dışındaki bölgelere de dağıtımının gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceği bilinmiyor. Intel Clover Trail işlemcili K900'de olduğu gibi yeni telefonunun tanıtımı için de meşhur basketbol oyuncusu Kobe Byrant ile anlaşan Lenovo'nun ilk tanıtım filminin hazırlanışını konu alan video ve P780'in basın görseline aşağıdan ulaşabilirsiniz.
    Alıntı:Donanımhaber.com

LENOVO P780 [ ANA KONU ] LENOVO P780 [ ANA KONU ]
     LENOVO P780 [ ANA KONU ]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi utkubey777 -- 2 Ekim 2013; 10:06:22 >

• güzel telefon...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fbuyukbalkan -- 23 Kasım 2014; 18:42:09 >
  • arkadaşlar var mı bu telefonu getirten birde bu 4000 mah batarya olayında bu cihaz 4 çekirdek dolayısıyla daha fazla güç harcayacağından şarjı çok gidermi sizce ne dersin
  • piyasa mt6589 1gb ramli cihazlarla doldu. tek farkı 4000 miliamper bataryası. zaten 770 3500ma bataryalıydı...
    2gb ram koysalar çok daha farklı bi cihaz olurdu.
  • quote:

Orijinalden alıntı: MaDMaxiBo

piyasa mt6589 1gb ramli cihazlarla doldu. tek farkı 4000 miliamper bataryası. zaten 770 3500ma bataryalıydı...
    2gb ram koysalar çok daha farklı bi cihaz olurdu.

2GB ram nadiren ihtiyaç duyulacağı için günümüz şartlarında 1GB yeterli oluyor demekki, ayrıca 4000 mA piyasa standartlarının çok üzerinde.
  • toplu sipariş verecek miyiz buna da reyiz

@utkubey777
  • slm lar bu telefonu satın alabılecegmız bır turk satıcı varmı
  • bende arastırıyorum ve bulamadım henuz.
  • Bende sarj için bu telefondan düşünmeye başladım varsa Türkiye içinde satan +1 benden

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • önümüzdeki hafta çine gideceğim.. bir cihaz alıp gelmeyi düşünüyorum şimdilik bunu gözüme kestirdim..
  • selamlar sanalpazardan alabılrsınız ben aldım bıraz tuzluya kactı 840 tl :) ayrıca sıparıs vermeden once turkce yuklenmesını ısteyın bana ınglızce cınce geldı hala root rom olayını cozemedıgım ıcın beklmedeyım bırde koruyucu kılıf sorunu var sıpras verırken mutlaka ısteyın benım kutuda cıkmadı
  • bu telefona pek rabet yok ama bende bu telefonu almak istiyorum .acaba bu telefonu doğubankta bulabilirmiyim ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ogun123

bu telefona pek rabet yok ama bende bu telefonu almak istiyorum .acaba bu telefonu doğubankta bulabilirmiyim ?

merhaba satın almak ıstıyorsan bende var turkce rom u cozemedım satabılrım sen cozebılrsen veya ınglızce kulanabılırsen
  • Sen kaça satmayı düşünüyorsun? Gerci benim arkadasim bugun aliexpressden alip fransadan telefonu bana yaninda gelirken getirecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • merhaba arkadasınız getırıyorsa pazarlık yapmamızın bır geregı yok sımdıden hayırlı olsun:)
  • quote:

Orijinalden alıntı: zetank

merhaba arkadasınız getırıyorsa pazarlık yapmamızın bır geregı yok sımdıden hayırlı olsun:)

ben cihaza needrom.com da türkçe rom yükledim.. sadece kamera uygulamasında bir sorun var..
  • Fiyat aliexpress de 246 USD şu anda. Sipariş versem gümrükten geçer mi acaba? Gift mift yazdırıp hiç bir tarafına telefonla ilgili bir şey yazdırmazsak falan...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozgboy

Fiyat aliexpress de 246 USD şu anda. Sipariş versem gümrükten geçer mi acaba? Gift mift yazdırıp hiç bir tarafına telefonla ilgili bir şey yazdırmazsak falan...

bana ıkı kutu halınde geldı aksesuarlar bır kutda telf cok ıyı amblajlanmıs kucuk kutuda ustune gıft yazdırıp ıkı ayrı kutu yaprsan bır sans gelır
  • quote:

Orijinalden alıntı: isevim34

quote:

Orijinalden alıntı: zetank

merhaba arkadasınız getırıyorsa pazarlık yapmamızın bır geregı yok sımdıden hayırlı olsun:)

ben cihaza needrom.com da türkçe rom yükledim.. sadece kamera uygulamasında bir sorun var..

ınglızcem teknık olarak yetersız sız nasıl yaptgınızı paylasırmısnız ve kamredakı sorun nedır ?
  • http://www.needrom.com/mobile/lenovo-p780-4/ bunu yükledim..

önce driverları yüklüyorsun ( bu konu forumda googleda youtube da var) şu driverı yükledim ben d-h.st/OM3‎

sonra smart phone tools tan yüklüyorsun bu da forumda vardı:

- flash tool'u calistirin
    - scatter loading'i tiklayip target_bin altindaki MT6577_android_scatter_emmc dosyasini secin
    - firmware upgrade'e tiklayin
    - dikkat: bu telefondaki herseyi silecek. varsa bilginiz yedekleyin. telefonu kapatin ve kapandiktan sonra bilgisayara baglayin. upgrade otomatik baslamali. baslamazsa driver'i kuramamissiniz demektir.
    - rom flashlanirken bekleyin, telefonu cikarmayin. yesil bir yuvarlak ekrana ciktigi zaman islem bitmistir.

bu konularda bir sürü uzman var forumda ben ilk kez denedim açıkcası..

kamerasındaki sorun, fotografı cekince sol altta kucuk kare geliyo ona tıklayarak fotografa ulasıyoruz ya,, iste o calısmıyor , tıklanmıyor..

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.