Şimdi Ara

Lenovo B570 64 Bit Sorunu

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
2.392
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Yaklaşık 1 ay önce Lenovo B570 (i3 2310, 3 GB ram, İntel HD3000 on board ekran kartı) aldım. Bilgisayara Win 7 Ultimate 32 bit yükledim. Geçen gün 4 GB ram daha aldım ve 6 GB'a çıkartmak istedim. Ancak 32 bit en fazla 3 GB'ı gördüğü için, Win 7 Ultimate 64 Bit yüklemeye karar verdim.

Windows'u sorunsuz olarak yükledim. Bilgisayarın içinden çıkan orijinal cd'den driverleri yüklemeye başladım. Ancak ekran kartının driverini yükledikten sonra kapatıp açınca fiziksel bellekle ilgili bir hata verip mavi ekran olup bilgisayar kendini resetlemeye başladı. Bunun üzerine İntel'in sitesinden driveri indirip bir de öyle denedim ama aynı sorun devam etti. Ramlari tek tek denedim, farkeden birşey yok. Ramlari başka bilgisayarda denedim sorun yok. Windows'u tekrar yükledim, değişen birşey olmadı. Ekran kartı sürücüsünü yüklemezsem hiçbir problem yok.

Çözümü konusunda fikri olan arkadaşlar düşüncelerini paylaşırlarsa sevinirim.

• Nvidia olmadığını biliyorum, ilk yazdığınız linkteki sürüyücüyü de deneyeyim akşam. İlginiz için teşekkürler.
  • O driveri de yükledim ama sonuç değişmedi. Starting Windows ekranından sonra "Collecting data for crash dump" yazan bir mavi ekran geliyor ve bilgisayar resetliyor.
  • Çok genel bir hata microsoft'a göre ramleri işlemciyi ekran kartını anakartı kontrol edin diyor ne kaldıysa başka :)

şu topik yardımcı olabilir sana kolay gelsin

http://forum.donanimhaber.com/m_36362488/tm.htm
  • mrb arkadaşlar lenovo b570 kullanıcısıyım ram yüksettmek istiyorum acaba ram ddr2 mi yoksa ddr3 mü almam gerekiyor.3 gb ramim var 6 yapmak istiyorum.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.