Şimdi Ara

LCD monitörü nasıl tv yapacağınızı anlatıyorum[görsel ekli] (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
43
Cevap
3
Favori
57.178
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tamam hocam Aldığınız linki paylaşır misiniz?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ellekem

Tamam hocam Aldığınız linki paylaşır misiniz?
    http://urun.gittigidiyor.com/bilgisayar-tablet/hdmi-to-vga-sesli-cevirici-donusturucu-kablo-261591839

ALDIGIM YERIN URUNDE YAZILI YAZISI

ÖNEMLİ NOT - LÜTFEN ALIM YAPMADAN ÖNCE OKUYUNUZ.

Hdmi to VGA (Dijital - Analog ) sinyal dönüştürücü , HDMI çıkışa sahip PS3 , Xbox gibi oyun

KONSOLLARI , full HD medya oynatıcıları , HDMI çıkışa sahip bilgisayar ve notebookları , kameralar gibi

cihazların görüntülerini VGA girişe sahip monitör , projeksiyon vb. cihazlara aktarımını sağlar.

Yani bu çevirici ile VGA çıkışlı bir cihazın görüntüsünü HDMI girişli bir cihaza aktaramazsınız.

Alım yaparken LÜTFEN buna dikkat ediniz.Aksi taktirde kargo ücreti alıcıya aittir.

Alacağınız ürün hakkında yeterli bilginiz yoksa veya hangi ürünü alacağınızdan emin değilseniz

LÜTFEN alım yapmadan önce bize sorun. En kısa sürede size dönüş yapılacaktır.

BU KABLODA 100% UYUM ve ÇALIŞMA GARANTİSİ VARDIR

KABLO ÜRÜNÜN CHİP Lİ VERSİYONUDUR , KESİNLİKLE SORUNSUZDUR

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frantic2 -- 4 Şubat 2017; 19:24:57 >

• frantic2 kullanıcısına yanıt
    Sağolun hocam

• Ben de 2009 yılından kalma 24 inç bir LG monitoru TV yaptım mutfak için, son derece de iyi bir görüntü verdi. Ama çok kablo kalabalığı oluyor, hoparlör kablosu ayrı, uydu alıcı kablosu ayrı, aradaki bağlantı ve enerji kabloları ayrı... Eskiden olsa gözüme çarpmazdı ama artık kablo görmek bile istemiyorum.

• benımkısı hem pc monıtor hem tv olarak kullanılacak dıye yaptım..2 sı bır olmuyor ..yapanlar genelde tek monıtor tv olarak kullanmıs..ben 2 cı gırıs bos ıdı tv yapayım dıye dusunmustum..formatları uymadı..
  • Ben de bugun 19,50 tl ye aldigim donusturucu ile,

samsung syncmaster 2033 vga 1600x900 20" 50 cm monitorumu,

Hometech 1010 uydu alicisi ile (A101Den 50 tlye aldim. Ses cikusli usb li)

Daha once elimde bulunan hoparlor ile

bagladim Hd kanallari izleyebiliyorum.

Baglanti semasini cizdim. Ektedir.

LCD monitörü nasıl tv yapacağınızı anlatıyorum[görsel ekli]

• Herkese iyi akşamlar.
    Aynı düzeneği bugün ben de kurdum ancak
    ekranda ""out of range "" uyarısı ile karşılaşıyorum ve ekranın sağında yaklaşık 2-3cmlik siyah boşluk var.
    Nasıl bir ayar yapmalıyım?
    15inc benq monitör.

• Arkadaşlar cevabı deneyerek bulduk
    Çözünürlüğü 1080den 720ye dusurduk normale döndü

• Arkadaşlar cevabı deneyerek bulduk
    Çözünürlüğü 1080den 720ye dusurduk normale döndü

• quote:

Orijinalden alıntı: frantic2

bugun malzemelr geldı takdım olmadı...

next minix hdmi uydu alıcısı + hdmi ses cıkıslı convektor aynı sızın kullandıgınız parcadan + 17 ink kare monıtor ve 19 inç kare monıtor + 102 ekran full hd ekranda denedım vga kablo ıle olumsuz oldu..
    4,3 goruntu
    16,9 goruntu heps nde ekrana sıgmadı zevkı olmadı.((

ses de sorun ok normal + goruntı kalıtede sorun yok normal
    fakat ekrana hıc bır formatta sıgmıyor cok yarım kalıyor...720P denedım 480 denedım karede 2 monıtorde 17 ve 19 inç de
    sonra normal genıs ekran 102 ekran led tv me bagladım vga dan yıne hıc bır modda ekrana sıgmadı..

Biraz hort olacak kusura bakmayın.

Bende evdeki LG monitörü TV yaptım ama sizdeki görüntü sorunun aynısıyla karşılaştım. Bir çözüm bulabildiniz mi?

UYDU ALICI 720P 50 Ghz
    Monitör'de çözünürlük ayarına dokunulmuyor dolayısıyla ekran yarım kaldı.

• quote:

Orijinalden alıntı: Nakuğod

Biraz hort olacak kusura bakmayın.

Bende evdeki LG monitörü TV yaptım ama sizdeki görüntü sorunun aynısıyla karşılaştım. Bir çözüm bulabildiniz mi?

UYDU ALICI 720P 50 Ghz
    Monitör'de çözünürlük ayarına dokunulmuyor dolayısıyla ekran yarım kaldı.

Alıntıları Göster
    malesef sorun cozum olmayınca vazgectim..

• uydu alıcısı önce tv'ye bağlayın sonra ayarlarından çözünürlüğü 576P olarak ayarla monitör küçük olduğu için 720P 'yi desteklemez.
    ben şuan 576P ayarında 2 yıldır sorunsuz izliyorum .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-894D9AB01 -- 8 Aralık 2019; 10:48:7 >
  • Merhabalar, NEXT 64 cihaz aldım, amacım LCD monitöre başlamaktı. 720P ayarladıktan sonra monitöre bağladım ancak desteklenmeyen frekans problem ortaya çıktık. Uydu Alıcısı en fazla 50HZ destekliyor. Bizdeki monitör ise 55-75Hz arasını destekliyor. 480p-570p hepsini denedim. ama onlarda da 50 Hz veriyor. 55-60 Hz nasıl çıkartabilirim.?

Bazı uydu çıkmazlarında bu özellikler var. Bendekinde bulamadım. Teşekkürler.
  • Mihmander kullanıcısına yanıt
    Sorunu çözdünüz mü? Ben de next64 alıcaktım ama korktum bunu görünce.

Edit:ayrıca monitörüm 50-60 destekliyormuş. Olur mu acaba. Çok korktum şimdi alırsam ve olmazsa çöp olur.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Strawberry Fields Forever -- 17 Nisan 2020; 1:40:12 >
  • Strawberry Fields Forever kullanıcısına yanıt
    monitör 50 hz destekliyorda olur.

nasıl cözdüm.
    letgodan 100 tl ye benq monitör aldım. :)
  • Mihmander kullanıcısına yanıt
    50Hz destekliyor. Next64 monitörle uyumlu çalıştıysa ne güzel o zaman benimki de olur. İnternet çubuğu almasam sorun olur mu uydu kablosu çekeceğiz? Çok teşekkürler cevaplar için ayrıca.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Strawberry Fields Forever

50Hz destekliyor. Next64 monitörle uyumlu çalıştıysa ne güzel o zaman benimki de olur. İnternet çubuğu almasam sorun olur mu uydu kablosu çekeceğiz? Çok teşekkürler cevaplar için ayrıca.
    ben kablo çekmemek için aldım
    kablo ilede sorun olmaz.
  • arkadaşlar benimde benzer bir projem var. dvi ve vga girişi olan 19" monitörü anneme mutfak tv si olarak bağlıcam.

trendyol dan şu uydu alıcısını sipariş verdim.
    https://p8zh.adj.st/mk12x3o_m4o2h83?adjust_t=mk12x3o_m4o2h83&Page=Product&CampaignId=454293&BoutiqueId=454293&ContentId=3748361&utm_source=share&adjust_tracker_limit=999999999&utm_medium=product_free&adjust_campaign=product_free&link_contentid=3748361&link_userID=21675766&adjust_deeplink=ty%3A%2F%2F%3FPage%3DProduct%26CampaignId%3D454293%26BoutiqueId%3D454293%26ContentId%3D3748361%26adjust_t%3Dmk12x3o_m4o2h83%26utm_source%3Dshare%26adjust_tracker_limit%3D999999999%26utm_medium%3Dproduct_free%26adjust_campaign%3Dproduct_free%26link_contentid%3D3748361%26link_userID%3D21675766&adjust_redirect=https%3A%2F%2Fwww.trendyol.com%2FNext%2FKanky-2019-Full-Hd-Uydu-Alicisi-p-3748361%3FboutiqueId%3D454293%26adjust_t%3Dmk12x3o_m4o2h83%26utm_source%3Dshare%26adjust_tracker_limit%3D999999999%26utm_medium%3Dproduct_free%26adjust_campaign%3Dproduct_free%26link_contentid%3D3748361%26link_userID%3D21675766

aşağıdaki gibi bi dvi hdmi dönüştürücü ile görüntüyü almayı planlıyorum ama ses için ayrıca bir çıkış yok cihazda. uydu alıcının av çıkışından sesi alabilir miyim. daha doğrusu sormak istediğim. cihaz hdmi ile bağlı çalışır vaziyetteyken av çıkışındaki ses sinyalini kapatmaz değil mi ?

n11.com'dan 24+1 DVI Erkek to HDMI Dişi Çevirici Dvi to Hdmi seçtim! Alışverişin Uğurlu Adresi'nde fiyatlar harika!
    https://urun.n11.com/diger-bilgisayar-yedek-parcalari/241-dvi-erkek-to-hdmi-disi-cevirici-dvi-to-hdmi-P147874583

• Mesajım bulunsun

• Herkese merhaba,

Samsung P2250 DVI girişli monitörümde daha önce DVI to HDMI çevirici kablo ve Hometech ht1010 modeli ile gayet güzel tv izleyebiliyordum ancak uydu alıcım arıza yapınca yeni bir uydu alıcısı aldım (Redline G50 HD) bunu bağlayınca uydu cihazının ilk açılış ekranı geliyor ancak tv kanal modu açılınca ekran gidiyor. Sorunu bir türlü çözemedim bilgisi olan ya da böyle bir sorunla karşılaşıp çözen var mı ?

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.