Şimdi Ara

lcd monitor secimi konusunda yardim.kafam cok karisti

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    lcd monitor alip crt den kurtulayim demistim. biraz arastirma yaptim ve kafam cok karisti.. yok tn - pav panel, kontrast, olu pixel derken bi karar veremdim. almayi dusundugum ilk model samsun 970p idi. bizzat goruntusunu gordum. dizayni ve goruntu kalitesi ile muhtesem. fiyati 600ytl civarinda. sonra bi arkadasim neden widescreen almiyorsun dedi. sonra da WS monitorleri arastirmaya basladim. bircok modeli bircok sitede inceledim. simdi kafam daha da karisik.. genelde 600ytl civari fiyati olan 22" WS monitorler hep TN panel. bu konuda da sizlerden yardim almak istedim.. sorularim sunlar

TN panel almak cok kotumudur oncelikle bunu sormak istiyorum.yani alirsam goruntu kalitesi ve performans olarak beni mutsuz eder mi

ikinci olarak da asagida belirledigim modellerden hangisini almaliyim. bana yardimci olursaniz sevinirim. sonucta pazartesi gunu birisini alip gecicem ama dogru tercih yapmak istiyorum.. marka ve modeller asagidaki gibi..

Samsung 970p -----> 19" 4:3
    Samsung 215tw -----> 21" WS
    Samsung 225bw ----->22" WS
    Viewsonic VX2235wm ----->22" WS
    Viewsonic Vg2230wm ----->22" Ws

cogu incelemede 215tw'den iyi bahsedilmis. ama birturlu karar veremiyorum.. goruslerinizi ve onerilerinizi bekliyorum.
    herkese iyi gunler iyi calismalar dilerim

arkadaslar bugun biraz daha baktim ve su iki model arasinda kaldim. hangisini tercih etmeliyim sizce. yardimci olacak fikir verecek var mi

Samsung 215tw -----> 21" WS
    Panel Type :a-si LCD TV Monitor
    Pixel Pitch :0.270mm
    Brightness (Typical) :300 cd/m²
    Contrast Ratio (Typical) :1000:1
    Viewing Angle (H/V, TYpical) :178°/178°
    Response Time (Typical) :8 ms (G to G)
    Native Resolution :1680 x 1054
    Maximum Color :16.7M

Samsung 226bw -----> 22" WS
    Panel Type :Sanirim TN Panel
    Pixel Pitch(mm) :0.282 x 0.282
    Brightness(cd/m²(typ.) :300 cd/§³
    Contrast Ratio(typ.) 1000 :1(DC 3000:1)
    Viewing Angle(H/V) :160°/160°ª
    Response Time(ms)(typ.) :2(GTG)
    Maximum Resolution :1680x1050
    Color Supported :16.7M

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isenka -- 25 Şubat 2007; 14:23:49 >

• PC'yi ne amaçla kullandığınıza bağlı olarak, öneriler değişir. Örneğin 3D oyun hiç oynamaz ve renk çeşitliliği, canlılığı ve tonların önemli olduğu bir iş yapıyorsanız SAMSUNG 971P tam size göre.
  • ben oyle cok oyun oyanayan bi tip degilim. ara sira (15-20 gun gibi) oyun oynarim. oda 1 2 saati gecmez. kullandigim monitorun renk derinligi ve parlakliginin ve goruntu kalitesinin "keskinlik" iyi olmasini istiyorum. ama film vs izlerken de performansi iyi olmali. fakat ayni paraya hem 19" hem 21" hem 22" monitor var. bunlardan hangisini almam daha iyi olur ona bir turlu karar veremedim. kafami kurcalayan ayni parayi verdikten sonra neden daha buyuk bi calisma alani saglayan bi monitor almayayim oluyor. 1280*1024 cozunurluk kullanacak olduktan sonra 17" bi monitor almak 19" almakatan daha mantikli olacaktir.
    cok kararsiz kaldim coook :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi isenka -- 25 Şubat 2007; 9:12:33 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.