Şimdi Ara

Lazer Yazıcı Pdf Yavaş Yazma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
440
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bazı Pdfler Lazer yazıcılardan çok yavaş yazıyor farklı marka ve model 3 4 yazıcıda denedim aynı belge mürekkep püskürtmeli yazıcılarda normal hızında yazıyor birde bu belgeleri gönderirken boyutları 1 2 mb iken yazıcı gönderdiğim de 1 1.5 gb oluyor belge görünürde windows 7 windows 8 windows 10 pehsinde aynı sorun var farklı bilgisayarlardada kaynaklanıyor
    Lazer Yazıcı Pdf Yavaş Yazma

• O pdf ler gercek yazili pdf degilde, icine resim gomulu pdf olabilir mi? Ozellikle filtrelenmemis (kirli fotokopi gibi) sayfalari lazer en ufak detayina kadar yazdirmaya calisinca hem yavasliyor, hem gonderilen data artiyor. (Murekkep puskurtmelilerin ayarlari genelde resim basmak icin optimize oldugundan bu tip pdfleri daha hizli basabilirler).

Ikinci ihtimal : pdf yazili olmasina ragmen icindeki fontlar yaziciya yabanci olabilir. Yazici seceneklerinde, truetype fontlari yaziciya gonder ve-veya yazicidaki fontlarla eslestir gibi secenekler vardir, degistirmeyi deneyin.

Kimi ucuz lazer yazicilar yazdirma isleminin yazili sayfayi basilacak resim haline getirme kismini tamamen windows surucu yaziliminda gerceklestiriyorlar (printerin kendisi islemcisiz oluyor). Bu nedenlede gonderilen veri boyutu artabilir. (Fon tamamen beyaz degilse)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kamilh K kullanıcısına yanıt
    bu katmanlı pdf leri standart düz taranmış belge gibi dönüştürecek bir yazılım varmı ben bir kaç sitede ve yazılımda denedim değişiklik olmadı pek yazı gibi gösterecek yazıcılar sharp daha çok fotokopi formatında sharp mx354n
    ricon mp 2000 ler ve ricon mp2501sp utax 4030 bunlar siyah beyaz
    ayrıca bazen bunu ppt dosyalarındada yaşıyorum arka fontu kaldırınca hızlı veri azalıyor ama bu sefer yazılar birbirine giriyor görüntüyü siyah beyaz seçersem biraz hızlanma oluyor
  • kuzeysanta K kullanıcısına yanıt
    Fazla dokuman yazdirmadigim icin fazla bilgim yok (yavas da olsa bekliyorum).

Adobe, yazici surucusu olarak Postscript kullanin demis (genelde pcl , postscript secenegi oluyor).

Birde yazdirma secenekleri -> Gelismis menusunde " renkleri yazici belirlesin" (let printer decides colors) seceneginin ufak olmasina ragmen gec giden pdf sorununu cozdugu soyleniyor.

Kisacasi eldeki Pdf e uygun yazdirma ayarlarini deneyerek bulmak lazim.

OCR ve Pdf optimizer kullanmadigim icin fikrim yok.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kamilh K kullanıcısına yanıt
    benim için önemli öğrencilere çıktı verdiğim icin ve tez yazdığım için ve bazı belgeler 2-3 saatte yazdığına şahit oldum
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.