Şimdi Ara

LAZER AMALIYAT ONCESİ

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
14
Cevap
0
Favori
424
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • ARKADASLAR YARIN LAZER AMALIYET ONCESI MUAYANE OLMAK ICIN HASTANEYE GITCEM FAKAT BIZIM EV BIRAZ UZAK VE ARABAYLA GITMEM GEREKECEK FAKAT CEVREMDEKI KISILER MUAYANE SIRASINDA GOZE DAMLATILAN ILECIN GECICI KORLUK YAPTIGI VE 3 SAAT ARABA KULLANAMIYAZAKLARINI SOYLUYOLAR BU DOGRUMU

BU ISLEMLERDEN GECMIS ARKADASLARDAN YARDIM ISTIYOM

• göz bebeğini genişleten ilaç damlatacaklardır muhtemelen,bir gün okul çıkışı,göze uğrayayım dedim,hoca gözüme o damladan damlatılması konusunda ısrar etti,damlattılar,eve çarpılmadan gittiğime şükrettim.

lazer muayenesinde de asıl göz numaranı görmek için damlatabilirler. temkinli git derim.
  • bana hiç öyle bişi damlatmadılar ya da ben hatırlamıorum...Ya da damlattılar ama öyle kör falan etmedi.Ki hastahane ye arabayla gitmiştim....
    Ama operasyondan sonra gözlerini açamıyosun onu söyliyim...
  • Geçmiş olsun.
  • arkadasım emınsın dımı yarın feneryolu dunya gozhastanesıne gıtcem gebzede oturuyom bıde arabayı oralarda bırakmıyak
    quote:

Orjinalden alıntı: hamestah

bana hiç öyle bişi damlatmadılar ya da ben hatırlamıorum...Ya da damlattılar ama öyle kör falan etmedi.Ki hastahane ye arabayla gitmiştim....
    Ama operasyondan sonra gözlerini açamıyosun onu söyliyim...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emrew -- 23 Ocak 2007; 21:55:03 >
  • körlük yapmaz. sadece biraz bulanık görürsün ve ışığa daha duyarlı olur gözlerin.

nedeni ise gözbebeğini büyüttüğü için kontrol edemez ışığa göre
  • valla o ilaçtan damlatırlarsa vay haline,akşam olmuştu,gözlerim açılmamıştı,cep tel. mesajlarımı babama okutuyordum,sabah biraz görür olmuştu gözlerim. damlatmazlarsa sorun yok ama damlatırlarsa 1 gece orada kalamazsın.
  • bir de bulanıklık gözüne ve damlatılan ilacın türüne göre değişir tabi... doktordan kısa süreli bulanıklık yapandan damlatmasını rica et.
  • tırtılcık öyle bi anlatmışsın ki korktum vallaha
  • 2 defa yaşadım öncekinde 12 yaşındaydım,hastanenin canımdan babamın iş yeri görünüyor ama gidene kadar 3 anayol geçmem gerekiyor,bu şehrin merkezinde oluyor :(

ikincisinde(bu yıl) de babamı arayıp beni götürmesini istemeyi bile düşündüm,duraktakilere otobüsün tabelasını okutturarak eve geldim,çarpılmadan 2 yol geçtim
  • ben o ilaçtan damlattırmıyorum

doktora sorduğumda "o damlayı göz tansiyonu olanlarda kullanıyoruz, bazıları herkese damlatıyor gerek yok" demişti.

numara ölçümleri ben de hep aynı çıktı(95 ten beri gözlük kullanırım o damladan 2 kere damlattılar). o yüzden istemiyorum. bu yaz lens alırken lazer testlerini de yaptılar (ilerde lens korneayı olurda çizerse gibi bir durumda ölçümler şaşmasın die) damla falan damlatmadılar
  • yok sadece tansiyonu olanlara damlatmazlar,asıl göz numarasının tespiti için de damlatıyorlar. normal bakıldığında göz numaram düşük çıkıyor,damla damlatılınca asıl numara ortaya çıkıyor. ame yine de gözlük takmama hala gerek yok çok şükür :)
  • abartmışsınız yaa. yok geçici körlük yok akşama kadar açamazsın flan. yuh yani. o damla göz bebeğini büyütüyor. gözü en yorgun haline getiriyor. damlatıldıktan en fazla 5 dakka sonra açarsın gözlerini. ama tabi ilk damladığında fena yaş geliyor gözlerinden. resmen oturup ağlıyosun bende lazer oldum . 2. haftama giriyorum görntü gittikçe netleşiyor. hatta yuh grafiklere bak diyorum bazen
  • herkese cevap verdıgınız cın tesekkurler ama o damla oyle abartacak bıse degılmıs sadece gozu bıraz yasartıyo o kadar 5 dk sonra hıc bısey kalmıyor

ama asıl lazer amalıyatı ıcın gıtmıstım doktor olamazsın dedi

gozumde cok fazla rısklı bolge varmıs
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.