Şimdi Ara

LASTIKLERDEKI (M+S) TERIMI NE ANLAMA GELIYOR?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
34.646
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • LASTIKLERDEKI (M+S) TERIMI NE ANLAMA GELIYOR?
    BIRKAC LASTIK MARKASININ WEB SAYFALARINA GIRDIM AMA CEVAP BULAMADIM.
    KONU HAKKINDAKI BILGILERINIZI BENIMLE PAYLASIRSANIZ SEVINIRIM.
    TESEKKURLER

• quote:

Orjinalden alıntı: devrim1972

LASTIKLERDEKI (M+S) TERIMI NE ANLAMA GELIYOR?
    BIRKAC LASTIK MARKASININ WEB SAYFALARINA GIRDIM AMA CEVAP BULAMADIM.
    KONU HAKKINDAKI BILGILERINIZI BENIMLE PAYLASIRSANIZ SEVINIRIM.
    TESEKKURLER

M= Mud ( Çamur )
    S= Snow ( Kar )

Bu lastikle çamur içinde de patinaj çekmeden kalkış ve sürüş yapabilirsiniz.
  • kış lastiklerinde; karlı dağ sembolü ve "M+S" sembollerinin birlikte bulunması gerekir.

karlı dağ sembolü bildiğim kadarı ile buzlu koşullardada lastiğin çekiş yapabildiğini( yaz lastiğinden belli bi oranda daha fazla) M+S sembolüde arkadaşın dediği gibi karlı ve çamurlu zeminlerde yaz lastiğine göre gene belli bi oranda daha fazla çekiş yapabildiğini anlatmakta.

bildiğim kadari ile kislastigi.com adresinde ayrıntılı bilgi mevcut.

hayırlı günler.
  • M+S tüm kış lastikleri ve 4 mevsim lastiklerinde bulunan bir ibare belirtildiği gibi çamur ve kar sürüşleri için uygun olduğunu gösteriyor..karlı dağ sembolüne gelince;bir lastiğin kış lastiği olabilmesi için o karlı dağ sembolünü üzerinde taşıması gerekiyor..bir lastiğin karlı dağ sembolünü taşıyabilmesi için belirli kış testlerine girmiş ve bu kriterleri yerine getiriyor olması şartı vardır..yani karlı dağ sembolü olan lastik bir kış lastiğinde aranan minimum şartları yerine getiriyor demektir..ama sadece M+S ibaresi olması o lastiğin karlı zemin için uygun olduğunu göstermez,yanıltıcı olabilir..en azından otoritelerce kabul görmemekte..
  • VERDIGINIZ TUM BILGILER ICIN SIZLERE COK TESEKKUR EDERIM ARKADASLAR. BENIM ICIN COK FAYDALI OLDU.
    ELLERINIZE SAGLIK...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.