Şimdi Ara

'LASTİKLER' /Ebatlar/Konfor/Performans/Yakıt Tüketimi TEKNİK BİLGİLER (26. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
797
Cevap
101
Favori
189.449
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
22 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aşırı fiyat farkı beni de Petlasa iticek gibi haftaya almayı düşünüyorum lastikleri. Eğer alırsam, Contisportcontact5 den sonra umarım beni hayal kırıklığına uğratmaz :) Teşekkürler verdiğiniz bilgiler için.
    Bu arada dün tavsiye ettiğiniz 205/55/17 ölçülerinde lastik sayısı bir elin parmaklarını geçmiyor, ve olan modeller de aşırı pahalıymış Sanırım 225/50/17 ye devam dicez kışlık da olsa.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Luti -- 20 Aralık 2013; 0:01:01 >
  • Luti kullanıcısına yanıt
    Bende de Contisportcontact5 var, yol tutuşu çok çok iyi bir lastik, Petlas'tan o sonucu sakın beklemeyin, zaten hiçbir kışlık lastik o performansı veremez.
  • O kadar beklemiyorum tabi ki sonuçta kış şartları, güvenli yolculuk sunsun, karda buzda kaymasın, kafi. Zaten kışın çok zorlanarak kullanılmaz araba ki öyle çok zorlayan birisi de değilim sakin kullanırım. Kullanım tarzıma uysun fazla beklentim yok
  • İmzadaki Renault Megane lastik ölçüleri (Çelik jant değil jant kapaklı) 205 65 15

Bu ölçü lastik olarak ara ölçü ve lastikler pahalı... 195 65 15 geçsek nasıl olur veya öneriniz var mı ?

çelik jant da alıp 205 55 16 veya 15 jant başka ölçüye geçmek ne kadar mantıklı...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hekimoglu78 -- 26 Ocak 2014; 16:34:29 >

• quote:

Orijinalden alıntı: hekimoglu78

İmzadaki Renault Megane lastik ölçüleri (Çelik jant değil jant kapaklı) 205 65 15

Bu ölçü lastik olarak ara ölçü ve lastikler pahalı... 195 65 15 geçsek nasıl olur veya öneriniz var mı ?

çelik jant da alıp 205 55 16 veya 15 jant başka ölçüye geçmek ne kadar mantıklı...

195/65R15 ve ya 215/65R15 ebatını alternatif olarak kullanabilirsiniz. Kış lastiği olarak düşünüyorsanız 195 mm tabanlı olanı, yaz lastiği olarak da 215 mm tabanlıyı öneririm. Jant ölçüsünü değiştirmek daha maliyetlidir.
  • Adresini vermiş olduğum site en geniş kapsamlı bulduğum falken sitesi. Adresi yakın bana bir ara uğrayıp detaylıca inceleme yapmak istiyorum görsellik adına.

http://alidayiotolastik.com/?product=2348966&pt=falken yeni fiyat
  • quote:

Orijinalden alıntı: soskay

Adresini vermiş olduğum site en geniş kapsamlı bulduğum falken sitesi. Adresi yakın bana bir ara uğrayıp detaylıca inceleme yapmak istiyorum görsellik adına.

http://alidayiotolastik.com/?product=2348966&pt=falken yeni fiyat

Bugun falken lastiklerini yerinde gorup inceleme sansim oldu.Resimlerinide ekleyecem.Lastik etiket degeri islak yol tutus B yakit tuketimi C ses 70 ek olarak firma lastik degisimi ve otel hizmetide vermekte.215/55/16 icin aldigim fiyat adet 160.TL

Edit:Resim eklendi
     'LASTİKLER' /Ebatlar/Konfor/Performans/Yakıt Tüketimi TEKNİK BİLGİLER 'LASTİKLER' /Ebatlar/Konfor/Performans/Yakıt Tüketimi TEKNİK BİLGİLER 'LASTİKLER' /Ebatlar/Konfor/Performans/Yakıt Tüketimi TEKNİK BİLGİLER

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi soskay -- 27 Ocak 2014; 18:45:02 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• değerli üstadlara selamlar

orjinal ebatı 215-50-17 olan lastiklerin yerine kışlık lastik olarak

215-55-17 mi takmak daha mantıklı olur

yoksa

225-45-17 mi daha mantıklı olur

fikir vermeniz mümkün olursa çok memnun olurum herkese iyi akşamlar diliyorum..
  • elalembialem_ kullanıcısına yanıt
    Orjinal ebatlarda değişiklik yapacaksanız yüzdesel değişim oranı en küçük olanı tercih edin derim.Arama motoruna lastik hesaplama diye yazdığınızda çıkan sitelerden birinde işlem yapabilirsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: elalembialem_

değerli üstadlara selamlar

orjinal ebatı 215-50-17 olan lastiklerin yerine kışlık lastik olarak

215-55-17 mi takmak daha mantıklı olur

yoksa

225-45-17 mi daha mantıklı olur

fikir vermeniz mümkün olursa çok memnun olurum herkese iyi akşamlar diliyorum..

225 45 17 daha doğru
  • quote:

Orijinalden alıntı: Klondike

Merhaba arkadaşlar.Aracımı alalı 5 yıl oldu ve üzerinde gelen Bridgestone B 250 lastiklere ek olarak kleber kışlık lastiklerim de çok eskimese de ömrünü doldurmuş bulunuyor.Bu süreçte yazlık kışlık lastik değişiminden çok sıkıldığım için gerçek bir dört mevsim olduğu söylenen good year vector 4 seasons lastik alıp tüm yıl kullanmayı düşünüyorum.
    Şöyle bir sorun var ki bu lastiklerde aracımın orjinal ebatı olan 185 65 14 bulunmuyor.Yerine geçebilecek iki ebat var:175 70 14 ve 175 65 14
    Bu ebatlardan hangisi daha uygun olur dersiniz?
    Değişimde güvenlik sorunu oluşabilir mi?
    Araç 2010 era 1,6
    Olmaz derseniz yine eski sistem 8 adet yeni lastik almam gerekecek

175 70 14 daha uygun
  • bilgilendirme için teşekkür ederim

lastik dış çapındaki fark +/- %2,5 geçmemesi ömeriliyor

225-45-17 de bu fark 2,01 oluyor

215-55-17 de bu fark 3,25 oluyor

bu durumda hayri 77 hocamın verdiği tavsiyeye uyarak

225-45-17 alacağım

bilgiler ve ayırdığınız zaman için teşekkür ederim
  • Teşekkürler 91w ve 91v ne farkı car onu bulmak istemiştim bana 91v yeterli böylece onuda buldum

• 2011 benzinli era sahibiyim. Fabrika ıkışlı 185/65/14 jant ve lastik var.
    Yaz lastikleri eskidi. Lastik alacağım.
    Ancak 15 janta takmış durumdayım.
    Fabrika standatları üç lastik öneriyor.
    175/70/14
    185/64/14
    195/55/15
    55 yanaklı lastikler performance gurubuna giriyor. Bunu takmamın artıları ve eksileri nelerdir?
  • Benim araçta 18 inc jant var jant orjinali her halde 16. A3 2000 ve geniş taban lastikler var. Eksi ve artı yönleri nelerdir ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ARroWCoLT

Benim aracım Megane Sport Tourer ve üzerinde orijinal olarak 205 50 r17 lastik var. Kış lastiği olarak demir jantla 205 55 r16 kullanıyorum. İthal Megane Mk3 Hb lerde aynı lastik ölçülerini kullanırken, yerli üretimlerde aracı yükseltmek için %3 büyük olan 205 60 r16 ve 205 55 r17 kullanılmış. %3 fark tam sınırda, Megane 3 konusunda 205 60 16 yerine daha ucuz olan 205 55 16 kullanan arkadaşlar var ve hehangi bir şikayetleri yok. Aracınız yaklaşık 1 cm yere yaklaşır, sürat göstergesi farktan dolayı %3 fazla gösterir. Yazlık lastik olarak da aynı ölçüyü kullanmayı düşünüyorsanız, araç beyninden lastik ölçüsünü ayarlatabilirsiniz.

205 55 16 daha iyi yol tutar 205 60 16 dan, fazla para vermeyede gerek yok.

• Arkadaşlar 185 65 14 ölçülerinde yumusak sessiz ve yakit performansi uygun lastik tavsiye eder misiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: peugeot-406

Arkadaşlar 185 65 14 ölçülerinde yumusak sessiz ve yakit performansi uygun lastik tavsiye eder misiniz

Michelin Energy Saver isteklerinize uygun bir lastik, yalnız eksi yönü ıslak performansı çok iyi değil.
  • ARroWCoLT kullanıcısına yanıt
    Kar lastiğim var çok şükür, şu an bulunduğum yerde pek kar kış yok o nedenle ıslak perormansı çok sorun olmaz gibi. Peki Energy Saver sessizlik konusunda iyi mi ?
  • 
Sayfa: önceki 2425262728
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.