Şimdi Ara

lastik kendi kendine neden iner? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
32
Cevap
2
Favori
50.544
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Energetic

simit depo lpg li araçlarda avantajlı aslında

Ya orası öyle de benim gibi adamlar için iyi değil. Ben mesela böyle durumlarda çok üşengecim. Diyelim lastik patladı. Ben patlıyan lastiği stepne ile değiştirip şöyle boş bir anıma kadar lastikçiye uğramak istemem. Sevmiyorum böyle lastikçi, servis durumlarını. Bu sebeple böyle stepneler kesinlikle benim için uygun değil. Tabi aracıyla her dakika ilgilenen ve böyle bir durumda hemen lastikçi-servisin yolunu tutan arkadaşlar için durum ayrı.
  • kedidir o kedi..

pardon çividir o çivi
  • aynı olay benim başıma da geldi.3 gün 3 gece hava bastım sonraki gün geri havası söndü lastiğin.

meğersem lastiğin tam ortasına gözükmeyecek şekilde 10'luk beton çivisi çakmışlar.Allah'tan öyle yolda başıma bir iş gelmedi.
  • Bana göre stepneninde diğer lastiklerle aynı ölçülerde olması lazım, çünkü adı yedek lastik,
    geçici veya idare eder lastik değil

Ben genelde gece yolculuk yaparım, olaki böyle bir araba kullanıyorum ve lastik patladı. Seyyar lambanın altında zar zor değiştirdim. Gecenin altında nerden lastikçi bulacağım yolun geri kalanıda 60-70'le bitmez
  • mehmetsirli M kullanıcısına yanıt
    çok küçükte olsa bi patlagı vardır yada aracını sürekli kullanmıyorsun herhalde durdugu yerde deinebilir soguk ta özellikle ve jant kenarından çok azcık kaçırabilir yada sibop dipinden :) iki yıl geçmiş yazeım ama sorun ne çıktı acaba
  • aslında lastik her zaman hava kaçırır. hava molekülleri çok küçük olduğu için lastiğin kağuçuğunun lifleri arasındaki boşluklardan geçer ama bu miktar aslında ihmal edilecek kadar azdır. yıllardır aynı yerde duran lastikler bu yüzden iner patlak olmadığı halde.
  • yanaklardan kaçırma yapar. oraya siyah sıvı sürüyor lastikçi bir daha inmiyor. bende yaşadım.
  • görünmeyen çok ince bir delici olabilir hocam
  • Arkadaşlar 2005 octavia aracımın yazlık lastiklerin ön ikisi sürekli iniyodu. Lastikker eski olduğu için yaptığını düşünüyodum. Şimdi kışlıkları taktırdım ancak ön iki lastiğin havası hala iniyor. Daha önceden bu sorunu yaşayıp yardımcı olabilecek var mı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Jant eğriliği,siboptan kaçırma,balansta takılan kurşun ağırlıkların ordanda olabilir yada lastik yanakları eskidiğinden yıpradığından yada çok ufak bir patlak.Bazen lastikçiler üstünkörü baktığı için patlak yok sibop değişiyor gönderiyor.Aklıma gelen bunlar
  • Toyota Yaris,

bridgestone lastikler,

yaza geçerken depodan çıkarttığımda bir tanesinin havası 10 psi idi,

iki ay sonra bugün dikkatimi çekti, havası tekrar inmişti, yine 10 psi’ye inmişti.

boş bir zamanda baktıracağım.

• Lastikçiye gittim,

lastiği su teknesinde gözlemledi,

lastik ile jant arasından kaçırıyordu,

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.