Şimdi Ara

Lastik alacağım, yardım lütfen.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
46
Cevap
1
Favori
3.285
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Aracım Clio grand tour 1.5 dci, kış girmeden eski lastikler çöpe gitti. 185 60 15 ölçülerinde Bridgestone Turanza er300 idi aracı ilk aldığımda memnundum fakat bir sene geçmeden kanallar arasında çürüme başlamıştı 3. seneye kadar idare ordan çöp şu an kışlık petlaslar var üzerinde. Yakında sipariş verip almayı düşünüyorum, almadan bir danışayım dedim. Öçlülerde de değişikliğe gidecem. 195 65 15 düşünüyorum, biliyorum %3 den fazla değişim riskli diyeceksiniz, ama çok sert, spor kullanan birisi değilim,nadiren olabiliyor tabi. Yakıt tüketiminide pek umursamıyorum aşırı bir artış olacağınıda sanmam. Daha çok konfor odaklı ve dayanıklı olsun. Şu lastikler arasında karar vermekte zorlandım, sizce hangisi??
    NOKIAN 195/65 R15 95H XL Nokian H Lastik (Üretim Yılı:2013) 134,90 TL Hepsiburada (bonusa 50 tl puan)
    Syron 195 65 R15 95V XL RACE 1 PLUS (üretim belirsiz) 138,84 TL Hepsiburada (bonusa 50 tl puan)
    FALKEN 195/65R15 91H ZE914EC Yaz Lastiği ( Japon Markası ) 130,98 TL Hepsiburada (bonusa 50 tl puan)
    GOODYEAR 195/65 R15 91H EFFICIENTGRIP PERFORMANCE (Üretim Tarihi: 2014) 139,89 TL Hepsiburada (bonusa 50 tl puan)
    Resimlerde goodyear 4 kanallı gözüküyor fakat Google resimlerde bu ölçüler aratınca 3 kanal çıkıyor karşıma. Üç kanallı olmasından dolayı diğer lastiklere bakmaya başladım, yoksa bunu alacaktım.

Lassa 195/65 R15 91V IMPETUS REVO + 142,90 TL Kliksa, sökme takma beleş Ankara ya gitme şartı ile.
    Pirelli 195/65 R15 91H CINTURATO P1 Verde 146,99 TL Kliksa, sökme takma beleş Ankara ya gitme şartı ile.
    Birde en ucuzu şeytan diyor al tak uğraşma. Nasılsa 1.5 sene sonra satacan arabayı.
    GT Radial 195/65 R15 91H GT Radial CHAMPIRO ECO 105,95 TL Kliksa....

http://www.hepsiburada.com/liste/nokian-195-65-r15-95h-xl-nokian-h-lastik-uretim-yili2013/productDetails.aspx?productId=otkmt441923&categoryId=259720
    http://www.hepsiburada.com/liste/syron-195-65-r15-95v-xl-race-1-plus/productDetails.aspx?productId=otmam37&categoryId=259720
    http://www.hepsiburada.com/liste/falken-195-65r15-91h-ze914ec-yaz-lastigi-japon-markasi-/productDetails.aspx?productId=otflk146&categoryId=259720
    http://www.hepsiburada.com/liste/goodyear-195-65-r15-91h-efficientgrip-performance-oto-lastik-uretim-tarihi-2014/productDetails.aspx?productId=otysf777915&categoryId=259720
    http://www.kliksa.com/urun/lassa-195-65-r15-91v-impetus-revo-oto-lastigi/901999215
    http://www.kliksa.com/urun/gt-radial-195-65-r15-91h-gt-radial-champiro-eco-lastik/901915233
    http://www.kliksa.com/urun/pirelli-195-65-r15-91h-cinturato-p1-verde-oto-lastigi/901995640

Hadi abiler bi el atalım. Farklı lastik önerilecekse de 150 TL yi geçmesin lütfen.
    < Bu mesaj bir yönetici tarafından değiştirilmiştir >

• Petlas öneririm ..fiyat performans oranı en yüksek bide yerli daha ne olsun..
  • quote:

Orijinalden alıntı: hasinist

Petlas öneririm ..fiyat performans oranı en yüksek bide yerli daha ne olsun..
    bunların içinde en mantıklı seçim goodyear olur.lastikte japon markaları da pek tavsiye edilmez.
  • good year efficiant grip performance , bu lastiği bir kere denesen bir daha başka lastik bakmazsın, o kadar iddialı söylüyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: dionysos_07

good year efficiant grip performance , bu lastiği bir kere denesen bir daha başka lastik bakmazsın, o kadar iddialı söylüyorum
    1.tercihim japon toyo&yokohama
    2.tercihim türk petlas(michelin kadar yumuşak çok daha dayanıklı)
  • en güzeli michelin
  • quote:

Orijinalden alıntı: mlkgnc

en güzeli michelin
    Nokiana paran yetiyorsa kesinlikle Nokianı öneririm çok güzel lastiktir. Markası pek bilinmez ama sessiz durandan kork derler
  • quote:

Orijinalden alıntı: HondatugraL

Nokiana paran yetiyorsa kesinlikle Nokianı öneririm çok güzel lastiktir. Markası pek bilinmez ama sessiz durandan kork derler

Alıntıları Göster
    Micheline fazla para vermek gerek 180 civarı, eski arabamda vardı çok çabuk deforme olmuştu pek sıcak bakmıyorum.Petlas için bir fiyat avantajı yok diğerleri ile hemen heme aynı fiyatta bir cazibiyeti yok o yüzden iyi bir lastik olabilir belki ama godyear,pirelli,lassa vs gibi lastiklerle aynı fiyat olunca insan psikolojikmen o para buna verilirmi diye düşünüyor. Good year dediğim gibi üç kanallı bu ölçülerde aceba su tahliyesinde bir dezavantaj oluştururmu? Şu an goodyear ile nokian arası gidip geliyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: akg58

Micheline fazla para vermek gerek 180 civarı, eski arabamda vardı çok çabuk deforme olmuştu pek sıcak bakmıyorum.Petlas için bir fiyat avantajı yok diğerleri ile hemen heme aynı fiyatta bir cazibiyeti yok o yüzden iyi bir lastik olabilir belki ama godyear,pirelli,lassa vs gibi lastiklerle aynı fiyat olunca insan psikolojikmen o para buna verilirmi diye düşünüyor. Good year dediğim gibi üç kanallı bu ölçülerde aceba su tahliyesinde bir dezavantaj oluştururmu? Şu an goodyear ile nokian arası gidip geliyorum.

good year ın en iddialı olduğu kısım ıslak zemin (A)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dionysos_07

quote:

good year ın en iddialı olduğu kısım ıslak zemin (A)

Alıntıları Göster
    195/65/15 aracınıza çok büyük kesinlikle tavsiye edilmez.

• quote:

en güzeli michelin

+1

hamuru yumuşak, konforlu ve sessiz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: powermoon

195/65/15 aracınıza çok büyük kesinlikle tavsiye edilmez.

Sıkıntı çıkmadan kullananlar var. Aynı araca sahipler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: ykpnrgz

quote:

en güzeli michelin

+1

Fazladan para
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: ykpnrgz

quote:

en güzeli michelin

+1

Fazladan para
    Bulunduğum yerdeki lastikçilere gidiyorum şimdi yakından görüp onlardanda fikir ve fiyat alayım sonuçları yazarım.

• Kumho kh 27
  • 195/65/15 C sınıfı araçların lastik ölçüsüdür.
    Hiçbir B sınıfı arabada kullanılmaz, kullanılmamalıdır.
    Yakıt tüketiminiz artacak, aracınız çok yükselecek, çok büyük ihtimal ile araç yüklüyken davlumbazlara sürtme yapacak, ön düzene çok daha fazla yük binecek.
    Şu araçları üreten adamlar birşeyleri hesaplamış ki bu ebatları koymuş.
    Kendi kafanıza göre iş yapmayın, derim ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: aarmaganozturk

195/65/15 C sınıfı araçların lastik ölçüsüdür.
    Yakıt tüketiminiz artacak, aracınız çok yükselecek, çok büyük ihtimal ile araç yüklüyken davlumbazlara sürtme yapacak, ön düzene çok daha fazla yük binecek.

195/65 i görünce ürktüm, benim lastikçi olur derken bi diğeri büyük olur olmaz dedi,benim lastikçi 190/60 da önerdi Bi diğeri ölçü olarak en fazla 185/65 olur dedi. Benim lastikçide gt radial bax 2 takalım diyor 195/65. Şaşkın şaşkın düşünüyorum, orjinal ebatlar 180 civarı, konforda artsın diye araç yükselsin istiyorum. Resimdeki soldan sağa 195/65-190/60-185/60-185/65

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi akg58 -- 22 Mart 2014; 18:09:04 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: aarmaganozturk

195/65/15 C sınıfı araçların lastik ölçüsüdür.

195/65 i görünce ürktüm, benim lastikçi olur derken bi diğeri büyük olur olmaz dedi,benim lastikçi 190/60 da önerdi Bi diğeri ölçü olarak en fazla 185/65 olur dedi. Benim lastikçide gt radial bax 2 takalım diyor 195/65. Şaşkın şaşkın düşünüyorum, orjinal ebatlar 180 civarı, konforda artsın diye araç yükselsin istiyorum. Resimdeki soldan sağa 195/65-190/60-185/60-185/65

Alıntıları Göster
    Ben nokian kullanıyorum, hiçbir sorun yaşamadım, yol tutuş ve frenlemede gayet stabil ve oldukça konforlu sessiz bir lastik, tavsiye ederim.

• Markayı şu an ikinci planda tutuyorum. Aklım ölçüde 195/65 alıp almamakta.
  • quote:

Markayı şu an ikinci planda tutuyorum. Aklım ölçüde 195/65 alıp almamakta.
    GOODYEAR EFFICIENTGRIP kullanıcısıyım ve heryerde de tavsiye ederim.
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.