Şimdi Ara

Laptopumun kamerasını aktif edemiyorum

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
31
Cevap
0
Favori
19.244
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • arkadaşlar msi ge60 aldım tüm driverları yükledim ama pc kamera görmüyor neden?

• arkadaşlar yardım edecek yok mu
  • Çoğu kişide bu sorun mevcut. İşletim sisteminiz windows 7 mi ?
    Xp gibi bilgisayarımda kamerayı görmemeniz normaldir. Kastettiğiniz o ise.
    Bilgisayarım sağ tıklayıp yönet deyin. Aygıt yöneticisini açın.
    Orada kamerayı bulun üstünde sarı işaret var mı ona bakın.
    Eğer var ise sağ tıkalyın sürücüyü kaldırı seçin. Restart yaptıgınızda otomatik yükleyecektir tekrar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: bywankedi

Çoğu kişide bu sorun mevcut. İşletim sisteminiz windows 7 mi ?
    Xp gibi bilgisayarımda kamerayı görmemeniz normaldir. Kastettiğiniz o ise.
    Bilgisayarım sağ tıklayıp yönet deyin. Aygıt yöneticisini açın.
    Orada kamerayı bulun üstünde sarı işaret var mı ona bakın.
    Eğer var ise sağ tıkalyın sürücüyü kaldırı seçin. Restart yaptıgınızda otomatik yükleyecektir tekrar.

evet windows7 professional. ne yapmam gerekiyor acaba arızalı mı ya
  • Genelde yazılımsal sorunlar vardır.
    Hiç kameranızı facebook messenger vb. programlarda kullanmayı denediniz mi veya moviemaker video çekmek için kullanmayı denediniz mi .

Söylediğim gibi aygıt yöneticisinden bir bakın. Kamerayı bulun üstünde sarı simge var mı kontrol edin.
    Var ise sürücüyü kaldırın pc restart yapın
  • quote:

Genelde yazılımsal sorunlar vardır.
    Hiç kameranızı facebook messenger vb. programlarda kullanmayı denediniz mi veya moviemaker video çekmek için kullanmayı denediniz mi .

Söylediğim gibi aygıt yöneticisinden bir bakın. Kamerayı bulun üstünde sarı simge var mı kontrol edin.
    Var ise sürücüyü kaldırın pc restart yapın

dediğinizi yaptım sarı ünlem vardı aygıtı kaldırdım fakat şimdi hiç görmüyor? reset de attım
  • Resetden sonra bilgisayar az aradıktan sonra yeni donanımbulundu vb. der. Aygıt geri gelir. Geri geldiğinde ünlem devam ediyorsa windows 7 aygıtı düzgün kuramadı demektir. Doğru driverini bulup manuel yüklemeniz gerekebilir.
  • quote:

Resetden sonra bilgisayar az aradıktan sonra yeni donanımbulundu vb. der. Aygıt geri gelir. Geri geldiğinde ünlem devam ediyorsa windows 7 aygıtı düzgün kuramadı demektir. Doğru driverini bulup manuel yüklemeniz gerekebilir.

valla şu ana kadar yeni aygıt bulamadı ama hayırlısı :D
  • Bilgisayarınızın marka modeline göre aradıgımda resmi sitesinin driver bölümünde kamera için bu yazı yer alıyordu

This device uses the native driver bundled in operating system.
    Bunun anlamı driver kurmanıza gerek yok demek oluyor. İşletim sistemi otomatik tanıyor diyor.
    Her ihtimale karşı bilgisayarınızı birkez daha yeniden başlatın ardından facebook msn vb. uygulamalarda veya movie makerda kamerayı kullanmayı deneyin.

Unutmayınki bilgisayarım bölümümde kamerayı görmeyeceksiniz windows 7 de orada görünmez
  • quote:

Bilgisayarınızın marka modeline göre aradıgımda resmi sitesinin driver bölümünde kamera için bu yazı yer alıyordu

This device uses the native driver bundled in operating system.
    Bunun anlamı driver kurmanıza gerek yok demek oluyor. İşletim sistemi otomatik tanıyor diyor.
    Her ihtimale karşı bilgisayarınızı birkez daha yeniden başlatın ardından facebook msn vb. uygulamalarda veya movie makerda kamerayı kullanmayı deneyin.

Unutmayınki bilgisayarım bölümümde kamerayı görmeyeceksiniz windows 7 de orada görünmez

tamam biliyorum zaten msnde deniyorum gene görmüyor. artık aygıt yöneticisisinde de yok zaten. benim windows7 crackli ondan olabilir mi sorun?
  • Zannetmiyorum. Messengerda ses ve görüntü kurulumu yaptınız mı ayarlamanız gerekiyor biliyorsunuzdur.
    Windows movie maker açıp video kaydı yapmayı deneyin o zmn görüyorsa anlayın ki kameradan ötürü bi sorun yok.
    Aygıt yöneticisinde yeniden görmek isterseniz sistem geri yükleme ile geri getirebilirsiniz.

Birde şöyle sorayım Daha evvel hiç kamerayı kullanmayı başardınız mı ?
  • quote:

Zannetmiyorum. Messengerda ses ve görüntü kurulumu yaptınız mı ayarlamanız gerekiyor biliyorsunuzdur.
    Windows movie maker açıp video kaydı yapmayı deneyin o zmn görüyorsa anlayın ki kameradan ötürü bi sorun yok.
    Aygıt yöneticisinde yeniden görmek isterseniz sistem geri yükleme ile geri getirebilirsiniz.

Birde şöyle sorayım Daha evvel hiç kamerayı kullanmayı başardınız mı ?

msnde kurulum yapmayı denedim de görmüyor ki kamerayı. şimdi movie maker indiriyorum deneyeceğim. daha önce kullanmadım hiç kamerayı alalı daha 2-3 oldu zaten yeni geldi aklıma
  • Kamerada donanımsal bir sorunyok size onu garanti edebilirim. Hatta şuan xp kurup driverları yükleseniz sorunsuz çalışacak.
    Windows 7 de sorun yaratıyor. Movie maker windows 7 de yok mu ben var diye biliyorum tüm programlara bir göz atın.
  • quote:

Kamerada donanımsal bir sorunyok size onu garanti edebilirim. Hatta şuan xp kurup driverları yükleseniz sorunsuz çalışacak.
    Windows 7 de sorun yaratıyor. Movie maker windows 7 de yok mu ben var diye biliyorum tüm programlara bir göz atın.

valla baktım yok. ama o dediğiniz vardı ya aygıt yeniden bulup yükleyecek hala yüklemedi
  • windows 7 otomatik tanımalıydı ancak tanımıyor o halde bizim manuel uraşmamız gerekecek.
    Driver magician veya en garantilisi driver pack solution ile driverı buldurup yükleyin.
  • quote:

windows 7 otomatik tanımalıydı ancak tanımıyor o halde bizim manuel uraşmamız gerekecek.
    Driver magician veya en garantilisi driver pack solution ile driverı buldurup yükleyin.

driver magician indirdim. benim kamera lexmark x422 şimdi ne yapmam gerek
  • Driver magicianda datavase ve normal updateleri yapman lazım lexmark 422 yazıcın olmasın ?

Bu arada driver magician database güncelledikten sonra select al diyip update butonuna tıkla işletim sistemini seç ve eksik veya eski sürücüleri download etsin ardından kur

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bywankedi -- 28 Ağustos 2012; 3:38:34 >
  • quote:

Driver magicianda datavase ve normal updateleri yapman lazım lexmark 422 yazıcın olmasın ?

benim yazıcım yok ki. sistemi geri yükledim aygıt yöneticisine girdim görüntüleme aygıtları altında lexmark x422 yazıyor
  • quote:

Driver magicianda datavase ve normal updateleri yapman lazım lexmark 422 yazıcın olmasın ?

Bu arada driver magician database güncelledikten sonra select al diyip update butonuna tıkla işletim sistemini seç ve eksik veya eski sürücüleri download etsin ardından kur

bu arada eksik driverları taradı ama lexmark yok içinde anakartın driverları falan var
  • lexmark yazıcı markası diye biliyorum ancak eminseniz buyrun driveri bu
    http://s3.dosya.tc/server3/wv45hB/Lexmark_AAK_Win2K_PCL_sys_en.exe.html
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.