Şimdi Ara

Laptopa SSD tavsiye

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
559
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba MSI GE620 DX laptopuma ( i7 işlemci 8 GB ram Nvidia GT 635M 2 GB ekran kartı) Makine canavar gibi çalışıyor ama ben harddiskin her ne kadar 7200 RPM olsada SSD takmanın faydalı olacağını düşünüuorum kapasitesi çok olmak zorunda değil 64 -120 arası sanırım yeter bununla ilgili SSD tavsiye almak isterim

AMA daha önemlisi içinden çıkan hardiski değerlendireyim diyorum 750 GB kapasitesi var harici hardisk olarak kullanabiilrim ama normal alınan hariciler 3.0 mesela arasında ne fark olur yani esasında bir harici hardiske ihtiyacım var depolamak için en az 750 gb ortalam 1-1.5 tb gibi bütün bu işlemlerden vazgeçip direk 3.0 hard disk almak mı daha mantıklı bütçe 350 max dır teşekkürler ama ssd durumunda artabilir yani kesin değil

şimdiden cevap vereceklere teşekkür ederim

• Laptop'unuza SSD almanız daha mantıklı olur;
    -daha az güç harcarlar pil süreniz uzar
    -Isınmazlar ki laptoplar da uzun süreli oyun deneyiminde ısı ciddi bir sorun
    -Ses yapmazlar
    -Ek olarak mekanik diskli laptopların çalışır halde hareket edilmesini ben doğru bulmuyorum ama SSD ile isterseniz amuda kalkın

Tavsiyem 128 Gb Vertex 4 almanız yanına bir de harici hard disk kutusu alırsınız içinden çıkanı da ona takarsınız çok da güzel olur.

Vertex 4 Vatan'da kalmadı Bimeks'te var isterseniz Vatan'dan hem Corsair GTX 120 Gb + Thermaltake Silver River alabilirsiniz.
  • öneriler için çok teşekkür ederim peki laptoptan çıkan harddiskten 3.0 performansı mı alırım yani kopayalama hızı falan ne farkı var satılan hazır hard disklerden bir de bu harici kutu meslesi daha önce ide sata muıhabbeti yüzünden takamamışlığım vardı sanırım ama yeni olduğu için laptopum kesin ide dir bide her türlü ssd uyum sağlar mı portları yani .... tekrardan teşekkür ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi servusdedurantem -- 5 Mayıs 2013; 17:35:42 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.