Şimdi Ara

Laptop'un Optik Sürücüsü Aşırı derecede yavaşladı yardım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
844
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • --------------------------------------------------------------------------------

Arkadaşlar Laptopu mun dvd sürücüsü 4x hızında 25 dk da yazdırdığı dvd leri 2 saatte yazdırmaya başladı şu anda 8x hızında yazdırıyorum %50 si 1 saat 15 dk da yazdırabildi aşırı yavaşladı 2-3 tane denedim hep aynı 2 saatte yazdırıyor nero kullanıyorum yazdığı şeyler çalışıyor laptopta başka bi sorun yok

Laptop u 5-6 gün açık bıraktım acaba bundanmı oldu düzelir diye açıp kapattım gene aynı hiç bi ayarı değiştirmedim kendi kendine oldu sony marka sürücü var 1 senelik son 15 günde 15-20 dvd yazdırdım eski normal haline döndürme için ne yapmalıyım

• arkadaşlar bu konu hakkında çözüm önerisi olan böyle bi arıza yaşamışlığı olan yokmu
  • Arkadaş benim de lg marka laptop dvd rw de sorun var.Cd okuma yazmada sorun yok ama dvd ler artık okunamıyor bile... Galiba dvd rw nin ömrü bitti.Sizinkinin de
  • Bunun çözümü yok sanırım garantisi varsa gönder değiştirirler , benimde ilk aldığım günden beri böyle göndersem değiştiriyolarmış ama göndermedim. Bu dvd-romdan kaynaklanan bir problem ve bu marka (benim dvd-rw markası ne olduğunu unuttum) sürekli böyle problem çıkarıyormuş sanırım sizinki de aynı marka
  • cevablarınız için teşekkürler arkadaşlar markası sony bende ne denesem düzelmedi hatta bi dvd takıp içindeki film dosyalarını oynattığımda laptopu yavaşlatıyor ve takılarak oynuyor heralde donanımsal bir arıza daha 1 yıllık garantisi devam ediyor ama bulunduğum yerde Rize burda Dell yetkili serviside yok gibi zaten olsada orjinal parçasını bulmak zor gibi neyseki 2.5 saatte yazdırdığı dvdler çalışıyor normal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi askan22 -- 4 Mart 2008; 2:18:53 >
  • öncelikle geçmiş olsun diyorum üzücü ve sinir bozucu bir durummuş

bence çok açık bırakmışsın makinayı değil laptoplar masa üstü makinalar bile bence aralıklsı zolarak okadar açık bırakılmamalı çok özel yapım makinalar değilse.
    tahmini olarak söylüyorum açık bıraktığın süre içinde ısıdan olmadık bir yerde bir oksitlenme oldu ve o iletişim kaybına sebep oluyor olmadık bir parça ısıdan tepk vermiş olabilir.
    sorunu servise hallettirsen bile bence sürekli olarak laptop u nun etrafını açık tut ve yatak gibi hav aalması zor ortamlarda çalıştırma
    sonrasında ise makinayı b süre dinlendir demek isterdim ama eğer sorun incecik oksitlenmeler ise alıcağı hava ve dinlenme bi işe yaramıyıcaktır

bilgisayarın belli ısılarını gösterebilen programlarda kurmanı hatta çalışırkende hava çıkışının önüne termometre de koymanı önerebilirim ve ısıları belli saat aralıklarıyla not al belli ısılara gor ekullanım saatini yada zorlu uygulamaları çalıştırmayı zamanlama olarak ayarlayabilirsin
    dell notebook da benimde güvendiğim bir markadır fakat ağır kullanımda sadece panasonic tecrubelidir tekrar geçmiş olsun.

• sağolasın bende dell kullandım daha öncede onunda optik sürücüsü samsung tu çok ta memnun olduğum için gene dell aldım ama bunun optik sürücüsü böyle bi arıza yaptı

laptopu 5-6 gün açık bırakmakla beraber bide zor okuduğu donduğu biraz bozuk bi dvd okutmuştum belkide ondan da olmuş olabilir

optik sürücü dışında herhangi bir sorun görünmüyor sadece bi dvd takıp içindeki video dosyalarını oynattığımda takılıyo ve laptop uda komple yavaşlatıyor dvd yazdırırken neyseki tek tesellim 2.5 saatte yazdırdığı dvd ler çalışıyor
  • arkadaşlar Dell yetkili servislerinin türkiyedeki yerlerini nerden öğrenebilirim googleden öğrenemedim
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.