Şimdi Ara

Laptop un işlemci çarpanını sabitlemek hk. yardım ve önerileriniz...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
1.095
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  •  Laptop un işlemci çarpanını sabitlemek hk. yardım ve önerileriniz...

Merhaba arkadaşlar,

Vaio VGN-FS285B marka laptop un standart 1.73mhz olan işlemci hızı, nedenini bilmediğim bir şekilde çarpanın 6 ya düşmesiyle 798mhz e geriledi. İşletim sistemi kendi kurduğum xp pro, tüm güç ve pil tasarruf seçenekleri kapalı. Problemi farkettikten sonra tekrar format atarak sistemi yeniden kurdum fakat sorun devam ediyor. F3 ile bios a erişebiliyorum fakat işlemci hızına yada çarpana müdahale etmem söz konusu değil. Ne yapmamı önerirsiniz? Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• Bir$ey yapmaniza gerek yok? Windows altında performansa gerek duymadigi icin
    i$lemcinizi 800mhz ye aliyor, performans gerektikçe hiz artiyordur ama bunu engellemek
    isterseniz Right Mark CPU Clock programini kullanip performans secenegini daimi olarak
    aktif edebilirsiniz.
  • @axiadam
    teşekkürler, evet dediğiniz gibi laptop kendince güç tasarrufu yapıyor. Tavsiye ettiğiniz programı da deneyeceğim fakat bunu bios tan nasıl kapatabilirim acaba?
  • quote:

Orjinalden alıntı: MrRain
    @axiadam
    teşekkürler, evet dediğiniz gibi laptop kendince güç tasarrufu yapıyor. Tavsiye ettiğiniz programı da deneyeceğim fakat bunu bios tan nasıl kapatabilirim acaba?

Biostan kapatabileceginizi sanmiyorum, maalesef
  • biosdan kapamanıza gerek yok güç seçeneklerinden tüm işlevleri kapat.. ekran koruyucu uyku modu vs..örneğin ethernet kartı için güç yönetiminde güç sağlamak için bilgisayar bu aygıtı kapatsın vs..
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.