Şimdi Ara

LAptop hakkında bir kaç soru

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
485
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar laptop almayı düşünüyoruz da. İlk sorum Yeni çıkan i3 i5 ve i7 işletim sistemleri hakkında. Dual core 2,40 dendiğinde. çift çekirdek 2 tane 2,40 diyebiliyoruz Peki bu i serisi ne demek oluyor
    İkinci sorum ise paylaşımlı paylaşımsız ne demek oluyor tam olarak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi balimsnet -- 22 Mart 2010; 14:32:07 >

• bu soruların cevabını almak için bütün forumu okuman gerekir nerdese benim önerim ise şu bütçen az ise bunu

http://www.pcdepo.com/asp/product/21933/TOSHIBA-L450-18H-T4400-2GB-160GB-15-6-DOS-NOTEBOOK

bütçen yüksek ise bunu almanı öneririm

http://www.pcdepo.com/asp/product/58633/SAMSUNG-R580-JS01TR-i5-520M-4G-500-15-6W7P-GT330

• Notebook için konuşuyorum; i3 ve i5 ve kimi i7 serisi işlemcilerde çift çekirdeklidir. Bazı i7'ler ise (Özellikle sonunda Q harfi olan) dört çekirdeklidir. Başka 4 çekirdekli i7 serileri de olabilir, i7 serisini tamamen bilmediğim için fazla şey söylemek istemiyorum.

Diyeceksiniz ki önceki çift çekirdeklerden ne farkı var? Öncelikle yeni mimari olduğu için aynı hızdaki performansı çok daha iyi Core i serisinin. Ayrıca Core i serisinde 2 fiziksel 2 de sanal çekirdek var. Böylece performans farkı açılıyor önceki mimariler ile(Misal P ve T serisinden daha hızlıdır core i serisi). Örneğin Core i5 430m 2.26 ghz hızında çalışmasına rağmen(turbo boost teknolojisi ile işlemciye yük bindiğinde otomatik olarak 2.53 ghz'e yükseliyor hızı, cache 3 mb) zaman zaman(özellikle yeni mimari destekli uygulamalarda) T9600(2.8 ghz 6 mb cache)'i geride bırakıyor.

Ayrıca dizüstünde oyun da oynabiliriz diyorsanız, Ekran kartı olarak En azından HD 5650'lili olanlara bakmanızı tavsiye ederim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi buraoca2 -- 22 Mart 2010; 14:40:50 >

• Bilgilendirmeniz için teşekkür ederim arkadaşlar.
  • quote:

Orijinalden alıntı: balimsnet
    arkadaşlar laptop almayı düşünüyoruz da. İlk sorum Yeni çıkan i3 i5 ve i7 işletim sistemleri hakkında. Dual core 2,40 dendiğinde. çift çekirdek 2 tane 2,40 diyebiliyoruz Peki bu i serisi ne demek oluyor
    İkinci sorum ise paylaşımlı paylaşımsız ne demek oluyor tam olarak.

paylaşımlı ve paylaşım siz ekran kartının özelliği.paylaşımlı ekran kartı demek maksimum performansına ulaşırken ram den kullanıyor demek.yani 256 mb bir ekran kartı örneğin 128 yerleşik 128 paylaşımlı ise 256 mb ihtiyaç duyduğunda 128 ini ram den alacak demek.paylaşım siz da ise hepsi kendi üstünde yüklü demek.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.