Şimdi Ara

laptop anakart arızası yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
445
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • kız arkadaşımın laptopunun sarj yerinde bi sorunu vardı
    teknik servise götürdüklerinde anakartın yandığını söylemişler ve 800 ytl para istemişler
    konunun açıklamasınıda sarj cihazının fişinin takıldığı yerin oynadığı ve kartı yaktığı olarak yapmışlar
    böyle birşey olması mümkünmü ve istenilen miktar fahiş değilmi sizce
    markası toshiba modelini bilmiyorum ama yeni olduğunu ve garantisinin devam ettiğini biliyorum sadece
    yardımı olan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MiSoSiKiaN -- 18 Aralık 2006; 20:28:04 >

• yokmu yardım edecek biri
  • Bu sorunun iki yönü var.

1-Sizin açınızdan; Eğer gerçekten ankart yanmışsa, kullanıcı hatası olur bu kesin. Anakart bu kadar tutarmı o konuda tam bişey söyleyemem. Şunuda unutmamak lazım ki Laptopların ana bileşeni anakart.
    Siz gönderdiğinizde makina hiç çalışmıyormuydu? Bazen servisler ufak tefek arızaları bile değişim gösterip ya tamir edip veriyorlar yada gerçekte arızalı olmayan parçalarıda değiştirilmiş gibi gösteriyorlar.

2-Servis açısından; Laptop'ın şarj noktası eğer yerinden oynamışsa ve bu diğer bileşenlerde arızaya neden olmuşsa, işini düzgün yapan bir servisin bunda yapabileceği pek birşey yok. Çünkü bu tip arızalar kullanıcı hatası olarak belirtiliyor.

Siz şunu yapabilirsiniz. Verdiğiniz servisin bir üst konumundaki servise yani bölge müdürlüğü yada genel merkeze gönderebilirsiniz.

Kolay gelsin.

• anakart yansa bile tamir edilebiliyor tabi tamamiyle olmemisse, ama yaptircak yer bulmak da zordur zaten bilgisayarci milleti seni yakaladimi okkali bi kazigi gecirmeden birakmaz, bence kiz arkadasin 800 ytl verene kadar, kalan saglam parcalari satsin ustune para koyup yenisini alsin
  • quote:

Orjinalden alıntı: Batuhan Kılıç

anakart yansa bile tamir edilebiliyor tabi tamamiyle olmemisse, ama yaptircak yer bulmak da zordur zaten bilgisayarci milleti seni yakaladimi okkali bi kazigi gecirmeden birakmaz, bence kiz arkadasin 800 ytl verene kadar, kalan saglam parcalari satsin ustune para koyup yenisini alsin

büyük ihtimalle bizde öyle yapacağız ama alet daha yeni olduğu için canımızı sıktı biraz
    teşekkürler
  • quote:

anakart yansa bile tamir edilebiliyor tabi tamamiyle olmemisse, ama yaptircak yer bulmak da zordur zaten bilgisayarci milleti seni yakaladimi okkali bi kazigi gecirmeden birakmaz, bence kiz arkadasin 800 ytl verene kadar, kalan saglam parcalari satsin ustune para koyup yenisini alsin

Hocam sende hemen bilgisayarci milleti diye kestirip atmışın. Çürükler her daim ayıklanır...
  • Geçen ay benim laptopun da ana kartı yandı. garantiye gönderdim yapıldı geldi. nasıl yandığını bilmiyorum ama bir sabah düğmeye bastım açılmadı. kullanıcı hatası da demediler. sizde servisine bir kez daha sorun garantiye girip girmediğini. benim laptopun markası Exper.
  • quote:

Orjinalden alıntı: MiSoSiKiaN

kız arkadaşımın laptopunun sarj yerinde bi sorunu vardı
    teknik servise götürdüklerinde anakartın yandığını söylemişler ve 800 ytl para istemişler
    konunun açıklamasınıda sarj cihazının fişinin takıldığı yerin oynadığı ve kartı yaktığı olarak yapmışlar
    böyle birşey olması mümkünmü ve istenilen miktar fahiş değilmi sizce
    markası toshiba modelini bilmiyorum ama yeni olduğunu ve garantisinin devam ettiğini biliyorum sadece
    yardımı olan tüm arkadaşlara şimdiden teşekkürler

slm arkadaşım toshiba servisi olarak sana yardımcı olmaya çalışayım bana getirirsen elimden geliyorsa halletmeye çalışırım

mail atarsan servis adresimi veririm kolay gelsin

• quote:

Orjinalden alıntı: ramerturk

quote:

Hocam sende hemen bilgisayarci milleti diye kestirip atmışın. Çürükler her daim ayıklanır...

cok ufak istisnalar haric karsima daha adam gibi bilgisayarci cikmadi da o acidan ozellikle de laptop arizasiysa adam resmen karsinda guluo simdi nasil yolcam ben bunu die

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.