Şimdi Ara

Laptop Adaptör 30dk once bozuldu yardım!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
12
Cevap
0
Favori
778
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • lenova laptop adaptörüm 30dk once arıza verdi verme şekli de şöyle 3 lü pirize takılıydı 3 li pirizin elektirige takılı oldugu yer den bir cazırtı çıktı ve anında şarter attı gittim açtım şarteri geldim baktım adaptor çalışmıyor sorunun kaynagı adamtörün neresinde olabilir ve kendi cabalarımla tamir edebilirmiyim

adamtör ün fişinden değil 3 lü pirizin elektirige takılan kafanın ordan cazırtı çıktı ve gitti

yardımlarınınz için şimdiden teşekkürler yenisi çok pahalı ve imkanlar kısıtlı yenisini al dan ziyade tamirini yapabilirsem çok daha iyi olucak lütfen yardım edin

• güncel
  • 1.si başka bir prizde deneme imkanınız varmı?
    2.si devreyi zaten sökeceksiniz elinde sonunda içinde sigorta vs varmı bir bakın.
    3.sü içini açtıgınızda yanık kısımlar belli olur fotograf cekip paylaşırsanız form olarak daha rahat yardımcı olabiliriz.
  • içerisinde herhangi bir koku yanık görünmüyor bakınca salam gibi görünüyor sigortada göremedim zaten içini silikon benzeri beyaz bişeyle doldurmuşlar
  • Ölçü aletin varsa, adaptöre gelen kabloları ölçü aleti ile ölç. Ölçü aletini sesli kısıma al, fişin her iki ucuna tut, şayet öterse fişin içinde veya hemen çıkışında kablolar kısa devre olmuş, birbirine değiyor olabilir.
    Bu dediklerimi yaparken kabloların adaptöre bağlantı yerinden bir tanesini ayırmak gerekir.Yoksa adaptörün içindeki bobinden dolayı da öter.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ŞEF34 -- 14 Kasım 2012; 23:37:03 >
  • kablodada sorun yok adaptor gitti anlaşılan
    ama içinde herhangi bir koku benzeri bişey yanık benzeri bişey görünmüyor
  • Resim koyarsan sorunu çözmeye çalışabiliriz arkadaşım
  • adaptörün içine baksana kondansatörün papatya olmuşmu :)

alt kısmı papatya gibi patlak bi devre parçası :P
  • quote:

Orijinalden alıntı: karacabba

lenova laptop adaptörüm 30dk once arıza verdi verme şekli de şöyle 3 lü pirize takılıydı 3 li pirizin elektirige takılı oldugu yer den bir cazırtı çıktı ve anında şarter attı gittim açtım şarteri geldim baktım adaptor çalışmıyor sorunun kaynagı adamtörün neresinde olabilir ve kendi cabalarımla tamir edebilirmiyim

adamtör ün fişinden değil 3 lü pirizin elektirige takılan kafanın ordan cazırtı çıktı ve gitti

yardımlarınınz için şimdiden teşekkürler yenisi çok pahalı ve imkanlar kısıtlı yenisini al dan ziyade tamirini yapabilirsem çok daha iyi olucak lütfen yardım edin

Kabloda sorun yok demişsiniz bunu nasıl test ettiniz,Genelde adaptörlerin eğilip büküldüğü yerlerden kaynaklanan sorunlarla karşılaşıyoruz sizinkide aynısı olabilirmi? tekrar prize taktınızmı yine şalten attımı,eğilim sonucu kısa devre ihtimali diye bakıyorum, ölçü aletiniz varsa,ve kullanabiliyorsanız uçlar arasında kontrol yaparak durumu netleştirebilirsiniz,nerede ikamet ediyorsunuz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi PERİSKOP -- 15 Kasım 2012; 21:30:38 >

• quote:

Orijinalden alıntı: THE SUBTİTLE

quote:

lenova laptop adaptörüm 30dk once arıza verdi verme şekli de şöyle 3 lü pirize takılıydı 3 li pirizin elektirige takılı oldugu yer den bir cazırtı çıktı ve anında şarter attı gittim açtım şarteri geldim baktım adaptor çalışmıyor sorunun kaynagı adamtörün neresinde olabilir ve kendi cabalarımla tamir edebilirmiyim

Kabloda sorun yok demişsiniz bunu nasıl test ettiniz,Genelde adaptörlerin eğilip büküldüğü yerlerden kaynaklanan sorunlarla karşılaşıyoruz sizinkide aynısı olabilirmi? tekrar prize taktınızmı yine şalten attımı,eğilim sonucu kısa devre ihtimali diye bakıyorum, ölçü aletiniz varsa,ve kullanabiliyorsanız uçlar arasında kontrol yaparak durumu netleştirebilirsiniz,nerede ikamet ediyorsunuz.

test etme şeklim biraz tuaf oldu diye bilirim :) ucuna başka kapbo sokup ketılı çalıştırdım güzel bi nescafe içtim :)

tekrardan şanter attırmıyor

sorunu hallettim arkadaşım yardımcı oldu onun sattıgı laptop un adamtör u duruyormuş onu verdi onu kullanıyorum

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: THE SUBTİTLE

quote:

test etme şeklim biraz tuaf oldu diye bilirim :) ucuna başka kapbo sokup ketılı çalıştırdım güzel bi nescafe içtim :)

tekrardan şanter attırmıyor

sorunu hallettim arkadaşım yardımcı oldu onun sattıgı laptop un adamtör u duruyormuş onu verdi onu kullanıyorum

• Nedense birden aklıma hababam sınıfının ormanda yavrukurt olarak geçirdiği film geldi.
    Filmde, ağaçları birbirine sürterek ateş yakmaya çalışıyor Badi Ekrem, bir türlü yakamıyor. İnek Şaban "hocam ben yakarım" diyor ve kibritle yakıyor.
    Verilen en son cevabı görünce birden aklıma geldi işte...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.