Şimdi Ara

laptop'a meyve suyu döküldü !!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaslar, dun laptopa meyve suyu doktum.. hemen ters cevirdim ve suyun akmasını bekledim.. fakat artık bilgisayar acılmıo ... artık bilgisayar bitmişmidir, yoksa hala kurtarılma ihtimali var mı?

• hemen gücü kesip bataryasınıda çıkarsaydın belki kurtarılabilirdi ama bu şekilde sanırım gitmiş ayrıca saf su degil meyva suyu içinde şeker var bu durum olayı daha vahim hale getiriyor yinede bir servise götür geçmiş olsun
  • arkadaşımında dediği gibi içerisinde glikoz şeker vs. bu durum olayı bitirmiştir.Bataryayı çıkarmanızda pek bişi değiştirmezdi.
    quote:

Orjinalden alıntı: kara duman

hemen gücü kesip bataryasınıda çıkarsaydın belki kurtarılabilirdi ama bu şekilde sanırım gitmiş ayrıca saf su degil meyva suyu içinde şeker var bu durum olayı daha vahim hale getiriyor yinede bir servise götür geçmiş olsun
  • Servise götürürsen ortalama %60 yeniden çalışma ihtimali var.
  • quote:

Orjinalden alıntı: gokhanster

Servise götürürsen ortalama %60 yeniden çalışma ihtimali var.

%60 ihtimali neye göre verdiniz anlamadım. Daha ne kadar sıvı teması bile olduğunu bilmiyorsunuz. Belki sadece klavye zarar görmüştür belki daha fazlası. Zaten şuan yapılabilecek tekşey teknik servise götürmektir.
  • Teknik serviste çalıştığım ve bu tarz şeylerle karşılaştığımdan dolayı.
  • bir kaç müşterimde benzer sorun ile karşılaştım
    bunlar; ayran, kola, şekerli çay, kahve vs. bolca dökmüşlerdi
    ama tesadüf hiç biri bozulmadı
    laptop klavyeleri genellikle sıvı geçirmezler bu nedenle sadece klavye değişimi ile kurtarılabilir
    ama sıvı klavye harici bir yerden içeri girdiyse malesef durum kötüdür
    bilen birisine göstermekte fayda var
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.