Şimdi Ara

laptop a format atılmıyor

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
4.592
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar dün arkadaş laptopta oyun oynuyordu ve oyun donmuş arkadaşda mal gibi fişi çekmiş,şu anda format atamıyorum laptop cd yi görmediginden windows u flaş bellekten kurmayı denedim ancak kurulum ekranın da donup kalıyor ,loptop un güç düğmesine bastıgım zaman -windows dosyaları zarar görmüş onarın falan -gibi seçenekler çıkıyor onar dedigimdeyse mavi ekran hatası alıyorum,windows u normal başlat dedigimdeyse windows logosunun oldugu ekran da takılıyor,yine aynı arkadaş 2 hafta önce laptopa kahve dökmüştü,ama hemen fön makinasıyla kuruttuk ,onla alakalı olabilirmi,hertürlü yardım öneri ve fikirlerinizi bekliyorum,acer garantisi var garanti kapsamında mıdır?

• sıvı temas cihazı garanti kapsamından çıkarır . sisteminizde donanımsal bir sorun var gibi duruyor .
  • ama herşey normaldi taki arkadaş pat diye fişi çekene kadar...peki sıvı teması oldugu anlaşılır mı?
  • anlaşılır evet .özellikle kahve kola gibi sıvılar iz bırakır . sistemdeki sorun bundan bağımsız da olabilir ama .
    laptop cd yi görmüyor demişsiniz, cd okuyucuda bir arıza mı var ?yoksa bios tan boot sırasında cd okuyucuyu üste alırsanız cd den boot eder makina . bu şekilde kurulum yapmayı deneyin .
  • cd sürücüsünde bir bozukluk yok ama nedense windows 7 yi 1. sıraya almama ragmen görmüyor,laptobu açıp bios pilini çıkarsam bir faydası olur mu?
  • hayır biosa girmeniz gerek . açılışta biosa girmek için hangi tuşa basmanız gerektiği yazar. orada boot diye bir menu olması lazım . cd rom u üste almanız gerek .yani 1st boot device cd rom olmalı .
  • cd romu 1 sırada yaptım ama kuruluma geçmiyor ,flaşbellekten ise dil ,klavye seçimidi yapıyorum ancak sonraki aşamaya yüklemeye geçmiyor .????
  • başka kurulum cd si var mı ? flash bellekteki kurulumun sağlam olduğuna emin misiniz ?
  • başka bir cd daha var birde onla deniyim,ama sonuç aynı olacaktır
  • Selam
    Arkadaşların yazdıklarını uyguladıktan sonra şunlarıda yapmanızı önreceğim.
    1. @Bios'u LOAD DEFAULT yaparak fabrika ayarlarına alın ve F10 tuşu ile kaydedin.
    2. Boot seçeneği için normalde günümüz bilgisayarların tümünde, aşağıdaki resme benzer BOOT POPUP seçeneği vardır. Buradan DVD'yi seçerek boot ettirebilirsiniz. POPUP'u başlatmak için açılışta genelde F12 tuşu kullanılıyor ama sizde farklı olabilir. Bilgisayar başlarken yazması lazım.
    Siz F1 ile F12 tuşları arasından birini kullanarak bu menüye ulaşabilirsiniz.
    Kolay gelsin..

• olmuyor bios ayarlarını sıfırladım,cd yi birinci sıraya aldım ancak yüklemedi ,anlamadıgım flas danda yüklemiyor olmuyor,flasta yükleme ekranı geliyor ancak yüklenmiyor.
  • f 12 ile windowsu seçiyorum ancak yüleme yapmıyor tekrar windows sorun giderici çıkıyor aş. resim

• şu resim deki olaydan kurtulamıyorum,usb ile kurulumda usb görünüyor ancak kuruluma geçmiyor yine aynı resim çıkkıyor.
  • Cd'yi okuması lazım.
    Biosa girin
    First Boot Device
    1. Sıraya Cd-romu alın
    F10 Tusuna basıp Yes, Enter deyip cıkın.
    Sizden bir tuşa basmanızı isteyecektir.
    Bunları yaptınız Cd'yi görmüyor mu ?
    Sürücünüz Cd-rom olabilir siz dvd takmıyorsunuzdur umarım.
  • dvd takıyorum:-)
  • quote:

Orijinalden alıntı: çağlar2011

dvd takıyorum:-)

bu dediklerinin hepsini yapıyorum dvd 1.sırada ama olmuyor olmuyor,acemi deilim 5-6 kez format attım ama şimdi yapamıyorum dvd görünüyor ama yüklenmiyor yine eklediğim resim geliyor

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çağlar2011 -- 4 Haziran 2011; 20:07:24 >
  • yok mu bir el atacak yardım edecek,sadece laptoptan fiş çekildi ve laptop açılmıyor harddisk falan zarar görmüş olabilir mi,
  • acer ın recovry si de çalışmıyor başlangıçta alt f10 kombinasyonunu uyguluyorum acer erocovery management programı çıkıyor ve-plase wait amoment .şekline takili kalıyor ilerlemiyor,bence harttisk bozuldu ,ama windows cd lerini neden yüklemedigini anlamadım???? güvenli modda açmayaa çalıştıgımda mavi ekran hatası aalıyorum elimm kolum bagllanmış durumda
    benle aynı ssorunu yaşayaan birini buldum aynı olaylar

'selam arkadaslar benim sorunum sanırım biraz daha farklı.
    öncelikle bilgisayarımın adı DELL INSPİRON 1545. ben bilgisayarı açtığımda
    Windows hata kurtarma diyor altında
    baslangıç onarmayı baslat diyor onun altındada
    <windows u normal olarak baslat diyor.ben baslangıç onarma diyorum
    sonra bilgisayar hoş geldiniz yazısında öle kalakaliyor
    normal olarak baslat diyorum hoş geldiniz yazısı geliyor mavi ekran çikiyor
    sonra hemen reset atıyor güvenli moduda denedim herşeyi denedim yine reset atıyor
    buna çare bulana allah bin kere razı olsun lütfen :( :('

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi çağlar2011 -- 4 Haziran 2011; 23:40:06 >

• ve kendi çözümümü kendim ürettim belki aynı sorunu yaşayanlar olur diye çöümü anlatayım
    bios dan recovery i eneble yaptım, alt+f10 konbinasyonu ile recovery programını açtım ve laptop ilk aldıgım güne döndü tek dezantajı müziklerim falan gitti ama nyseki laptobuma kavuştumpek yardımınızı görmedim
  • quote:

Orijinalden alıntı: çağlar2011

ve kendi çözümümü kendim ürettim belki aynı sorunu yaşayanlar olur diye çöümü anlatayım
    bios dan recovery i eneble yaptım, alt+f10 konbinasyonu ile recovery programını açtım ve laptop ilk aldıgım güne döndü tek dezantajı müziklerim falan gitti ama nyseki laptobuma kavuştumpek yardımınızı görmedim İşte buna nankörlük denir....
    Burada cevap yazanlar olasılılkları akla gelebilecek durumları yazmaya çalıştı, oysa siz pek yardımınızı görmedim şeklinde bir cümle ile geçiştiriyosunuz.

Edep yahu.... Ayıptır bu tür bir cümle kullanmak.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.