Şimdi Ara

Lada Samara Önerir Misiniz? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
29
Cevap
1
Favori
15.614
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Aracın durumunu bilmiyorum ama ben temiz diye 4500'e aldım ve 1 yılda 4000 lira harcadım. Halada bişeyler istiyor. Satsam bedavaya gitmiş olacak. Ne yapacağımı şaşırdım. Tam herşey yapıldı diyorum başka biyer çıkıyor. Bencce bi kenara 2-3000 lira ayır tamir ve bakım için.
     Lada Samara Önerir Misiniz?

kardeşim ne yaptın öyle hiçbir lada fiyatı kadar masraf istemez en kıral masrafı öntakım motor şanzıman 2000 tl yi hayatta geçmez ya neyazdığını bilmiyorsun yada seni dolandırmışlar

• valla ben 93 yılında sıfır aldım termostatında ufak bi oynama yaptım radyatör değiştirdim ve 2001 yılına kadar rutin bakım masrafları dışında tek yaptığım şey debriyaj halatını değiştirmek oldu sattığımda 400 küsür binde idi konfor yokderken sadece arçtan gelen plastik aksmın sesleri var onun dışında arç cimri yoltutuşu süper kıyaslamak gerekirse focus ile neredeyse aynı yoltutuşuna sahip parçası bedava sayılabilecek bir araba

şimdi ise 2000 model ladam var 2 yıl oldu alalı ve bugüne kadar 150 tl mi yedi bakım falan harcadım aldığımdan beri şanzımanı problemliydi 200 tl masraf yaptım sıfır gibi oldu işçiliği bana ayit olmak kaydı ile tabi 2 yılda toplam 350 tl daha ne olsun şahinim veya tipom veya reno 9 um olaydı topu tutmuştum masraf masraf üstüne bence samara güzel araba

• yav bende almayı düşünüyorum cidden okadar masraf çıkarırmı konuyu hortlattık ama
  • quote:

Orijinalden alıntı: sisiew

yav bende almayı düşünüyorum cidden okadar masraf çıkarırmı konuyu hortlattık ama

Temiz bir Lada o fiyatin iyi aracidir. Eski her araba masraf cikarir. Ama Samara'lar iyidir, parcasi ucuzdur, iyisine denk gelirseniz memnun kalirsiniz...
  • bende temiz bitane bulursam almayı düşünüyorum
  • Konu fena hort ama o resimdeki araç benimdi. 2 yılı biraz geçti kullanma sürem ve 3-4 ay önce sattım kurtuldum. Aldığım paradan fazla masraf yaptım derken 1 günde yapmadım tabi. Toplamda 2 yılda yapılan masraf kendini geçti. Bunun en büyük nedeni böyle eski araç kullananların araçlarına bakmamaları ve idareten çözümler üretmeleri.

Bir örnek vermek gerekirse çalışırken garip bir şıkırtı yapmaya başladı. Tamircime götürdüm alternatör mü oluyor ismi ateşleme zamanını ayarlayan parça işte onu söktük. İçinde 3 tane bağlantı var ve 1 sağlam biri kopmuş ve biri de kopmak üzereydi. O iki bağlantıda lehim vardı. Ben de yanlış hatırlamıyorsam 70 liraya yenisini taktırmıştım tamir ettirmek yerine. Sık sık elektrik arızası verir. Kapı kilitleri sık sık bozulur. Kapı kolu kırırılır. Böyle her ay 50-150 arası masraf açıyordu. Bu masrafa kış lastiği filan da dahil. Yani 1500 lirası filan her arabada yapılması gereken masraflardı. Yağ değişimi, antifriz vs. gibi. Ama bakılmıyor ve titiz biriyseniz size patlıyor. Aracın üzerinde orjinal yakıt filtresi duruyordu öyle söyleyim size. Sanayiden çıkmıyordum. Elektrik kutusu su alacak bi yerde. Ne yaptıysam su aldı. En sonunda tamirciler poşet gibi bişey geçirdiler. Genelde böyle yapıyoruz dediler. Yani ufak tefek tasarım hataları da var.

Diğer bir konu da yedek parçaları orjinal değil. Orjinali bile çok kaliteli değil tabi ama yan sanayileri çok kötü. Mesela şoför kapısının kolundaki mandalı 2 kere, kolu da kökten 1 kere kırdım. Çok sert bir döküm parça ve çıt diye kırılıyor. Diğer kapılardan bahsetmiyorum daha. Cam açma kolları da ha keza öyle. Cam kolu 2,5 lira ama cam zor açılıyorsa 1-2 ayda bir kırılıyor veya dişleri sıyrılıyordu. Ama yine de bi şahine filan tercih ederim. Sürüşü çok zevkli, direksiyonu çoğu hidrolikten yumuşak, görüş açısı çok iyidir. Süspansiyonu sert olduğu için yol tutuşu çok iyidir. Yakıt ve çekiş hala fena değildir. Parçaları çok ucuzdur ama zırt pırt sorun çıkarabilir. Vites oranları çok geniştir ve uzun yolda 6 vitesliler gibi yakar. 100den sonra 5. vitesi ister. Ben aldıktan sonra dayımlar, kardeşimgil, diğer dayımın oğlu da samara aldı ve onlarınki hala duruyor. Binilecek araba ama kenarda para tutmakta fayda var. Bazen insana cinnet getirecek boyuta getiriyor ama onsuz da olmuyor. Kardeşimlerdekinin motoru ve şanzımanı yapılmıştı. Hala 50-100 her ay bişey çıkıyor.

• vazgeçtim bende zaten biraz daha bekleyip fiesta flair ya da palio düşünüyorum...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mcaza

quote:

Orijinalden alıntı: kesbi

Aracın durumunu bilmiyorum ama ben temiz diye 4500'e aldım ve 1 yılda 4000 lira harcadım. Halada bişeyler istiyor. Satsam bedavaya gitmiş olacak. Ne yapacağımı şaşırdım. Tam herşey yapıldı diyorum başka biyer çıkıyor. Bencce bi kenara 2-3000 lira ayır tamir ve bakım için.
     Lada Samara Önerir Misiniz?

kardeşim ne yaptın öyle hiçbir lada fiyatı kadar masraf istemez en kıral masrafı öntakım motor şanzıman 2000 tl yi hayatta geçmez ya neyazdığını bilmiyorsun yada seni dolandırmışlar

Araba diri duruyo 4000 TL masraf nedir o zamanın parası bide kesinlikle tamircinin şerefsizliği Full+full herşey değişşe motor inse 2500TL zorlar yada keyfe keder birşey 4 Bin TL Lada Samara almasakmı , Renault R9 Spring ondada böyle bir kişi yazmış , Suzuki Swift aa malesef ondada Japon parçalar bulunmuyo ve pahalı napacaz

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.