Şimdi Ara

L-Karnitin hakkında bilgiye ihtiyacım var

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
1.623
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhabalar. Bugün bir spor salonuna başladım öncelikli amacım kilo vermek ve kas kütlemi kaybetmeden vücudumu şekle sokmak. İnternette gezinirken L-karnitin diye bir suplement gördüm yağ yakımını hızlandırdığı söyleniyor sizce kullanmalımıyım yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

• bence kullanmana gerek yok yemeğine sporuna dikkat ettiğinde zaten kilo verbiliyorsun vücutuna yabancı madde sokmamış olursun ben 1 kutu aldım bitince daha almıcam
  • quote:

Orijinalden alıntı: hakeen

bence kullanmana gerek yok yemeğine sporuna dikkat ettiğinde zaten kilo verbiliyorsun vücutuna yabancı madde sokmamış olursun ben 1 kutu aldım bitince daha almıcam

Peki faydasını gördünüz mü ? ne kadar zamandır kullanıyorsunuz ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AsiL.

quote:

bence kullanmana gerek yok yemeğine sporuna dikkat ettiğinde zaten kilo verbiliyorsun vücutuna yabancı madde sokmamış olursun ben 1 kutu aldım bitince daha almıcam

1 aydır kullanıyorum 4 kilo verdim fakat bunun l'karitin sayesinde olduğunu düşünmüyorum yememe içmeme dikkat ediyorum özellikle akşamları neredeyse karbonhidrat almıyorum protein ağırlıklı besleniyorum
    zaten bu ilaç yan gelip yatiğimde yağlarımı eritsin iştahımı kessin gibi bir ilaç değil hem spor yapıcaksın hem yemene dikkat ediceksin diyor ilacı alırken ee zaten bunu yaparsan kilo verirsin

• quote:

quote:

quote:

1 aydır kullanıyorum 4 kilo verdim fakat bunun l'karitin sayesinde olduğunu düşünmüyorum yememe içmeme dikkat ediyorum özellikle akşamları neredeyse karbonhidrat almıyorum protein ağırlıklı besleniyorum
    zaten bu ilaç yan gelip yatiğimde yağlarımı eritsin iştahımı kessin gibi bir ilaç değil hem spor yapıcaksın hem yemene dikkat ediceksin diyor ilacı alırken ee zaten bunu yaparsan kilo verirsin

Evet haklısınız zaten hepsinin temelinde düzenli egzersiz ve diyet yatıyor adı üstünde bunlarda takviye zaten. Genel olarak kullananlar faydasını görmüşler muhtemelen bende alacağım. Siz hangi markayı kullanıyorsunuz?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Evet haklısınız zaten hepsinin temelinde düzenli egzersiz ve diyet yatıyor adı üstünde bunlarda takviye zaten. Genel olarak kullananlar faydasını görmüşler muhtemelen bende alacağım. Siz hangi markayı kullanıyorsunuz?

http://www.neosante.com/23550/50223
    bu siteden bu ürünü almıştım fiyatı ozaman 28 tlye gelmişti

• Diyalog nasıl gelişti bilmiyorum ama ilk günden ek ürün satmaya çalışan hoca seni öğrenci değil müşteri olarak görüyordur dikkat et.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

Diyalog nasıl gelişti bilmiyorum ama ilk günden ek ürün satmaya çalışan hoca seni öğrenci değil müşteri olarak görüyordur dikkat et.

Aynen öyle hocam. Bu lafı bana söyleyen belki 10uncu kişisiniz :) o yüzden alsam bile emin olun onun spor salonunda sattığı markayı al almayacağım bu bir ikincisi spor salonundaki hoca bana amino asit tavsiye etmişti ama araştırmalarım kadarıyla amino asite şuan ihtiyacım yok. Ben diğer supplementleri araştırırken L-Karnitine rastladım yağ yakıcı özelliği olduğu için danışmak istedim. L kartinine kullanımı benim için gereklimi yoksa onun içinde biraz beklemem mi gerekir.
  • L carnitine kadar gereksiz birşey yok, doktor bir arkadaşın hastası vardı fazla l carnitine kullanmakdan böbreklerinde hasar oluşmuş. aman dikkat. Doğal olarak devam etmeye çalışın her zaman.

L carnitine etkisini kırmızı et yiyerek de sağlayabilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

L carnitine kadar gereksiz birşey yok, doktor bir arkadaşın hastası vardı fazla l carnitine kullanmakdan böbreklerinde hasar oluşmuş. aman dikkat. Doğal olarak devam etmeye çalışın her zaman.

L-Karnitini okuduğum makalelerde böbrek hastalıkları olanlara önermiyorlar zaten sanmıyorum ki böbrekleri sapasağlam olan bir insanın böbreklerinde rahatsızlık meydana getirsin ancak aşırı kullanma sonucu belki böyle bir etkisi olmuş olabilir. Sizinde dediğiniz gibi herşeyin doğalı makbul tabiki ama karnitinin bol bulunduğu kuzu eti aşırı yağlı bir et onu yediğinizde sadece karnitini almıyorsunuz ki..
  • L carnitine boş bir üründür, kanıtlanmış bir etkisi yoktur diyen pek çok kişi gördüm. Pek sıcak bakmıyorum ben.
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Amroth.

L carnitine kadar gereksiz birşey yok, doktor bir arkadaşın hastası vardı fazla l carnitine kullanmakdan böbreklerinde hasar oluşmuş. aman dikkat. Doğal olarak devam etmeye çalışın her zaman.

L-Karnitini okuduğum makalelerde böbrek hastalıkları olanlara önermiyorlar zaten sanmıyorum ki böbrekleri sapasağlam olan bir insanın böbreklerinde rahatsızlık meydana getirsin ancak aşırı kullanma sonucu belki böyle bir etkisi olmuş olabilir. Sizinde dediğiniz gibi herşeyin doğalı makbul tabiki ama karnitinin bol bulunduğu kuzu eti aşırı yağlı bir et onu yediğinizde sadece karnitini almıyorsunuz ki..

Executor06'nın da dediği gibi yağ yakımına yardım ettiğini gösteren hiç bir bilimsel açıklama yok.

Kullandım faydasını gördüm diyenlerin de sadece psikolojik olarak etkilendiklerini ve verdikleri kiloları karnitin kullanmadan da verebileceklerini çok iyi biliyorum. 128kg dan 88 kiloya gelmiş biri olarak hiç karnitin gibi yağ yakıcı supplement kullanmadım.

Yinede karar sizin, ha ne olur psikolojik olarak sizde enerji verdiğini ve yağ yaktığınızı düşünürsünüz. en azından sporunuza bu yönden faydası olur.

• quote:

Orijinalden alıntı: Executor06

L carnitine boş bir üründür, kanıtlanmış bir etkisi yoktur diyen pek çok kişi gördüm. Pek sıcak bakmıyorum ben.

Kafam karıştı kullananlara soruyorum çok işe yaradı kesin al diyor kimisi zararlı diyor kimisi işe yaramaz diyor deneyip göreceğiz heralde..
  • ben kullandıgım dönem 4 5 kilo verdim
    hafif diyet ve yuuryus ile.
  • L carnitin yaradı bende 2 ayda 14 kg verdim ama nasıl yediğime içtiğime dikkat ettğm hergün deli gibi bir saat koştum bir saat ağırlık çalıştım öle... Ne kadar işe yaradına gel burdan pay çıkart... Spor yaparsan zaten erirsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • şeker - un, gazlı içecekler, çikolata vb. kesin zaten 100 l-carnitin etkisi yapıyor... Birde 6-7 den sonra bir şeyler yememeye çalışın.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.