Şimdi Ara

kyk bursu ve sigortalı çalışma (YARDIM)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
20
Cevap
1
Favori
13.356
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • şimdi ben kyk bursu alıyorum ve sigortalı işe girecem.sorum şu;bursum kesilir mi?yada asgari ücret diye bişeyler duydum yani asgari ücreti geçmezse kesilmezmiş gibi bişeyler duydum doğru mudur?tecrübeli arkadaşların cevaplarını bekliorum.

• Sigortalı herhangi bi' işe girdiğiniz zaman kyk'la alakalı burs/kredi kesilir. Asgari için birşey duymadım, başvuru koşullarını okumuştum ordan hatırlıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: xmenserkan_30

şimdi ben kyk bursu alıyorum ve sigortalı işe girecem.sorum şu;bursum kesilir mi?yada asgari ücret diye bişeyler duydum yani asgari ücreti geçmezse kesilmezmiş gibi bişeyler duydum doğru mudur?tecrübeli arkadaşların cevaplarını bekliorum.

anında kesilir kardeş.riske atma
  • quote:

Orijinalden alıntı: mktrnk

kesinlikle kesilmiyor kardesın rahat ol

kesinlikle demişssn ...acaba tecrübeli misin bu konuda yani bi tanıdığın falan mı bu durumda?
  • bende konuyla ilgili birşey sorcam. bu sene başvurdum nezaman açıklancak sonuçlar ve nezaman parayı almaya başlıcam birde toplu veriyorlarmış sanırım nekadar vercekler nasıl olcak ?
  • -kesilmiyor
    -aralık sonunda acıklanacak
    -ılk aylıgı ocak 7-8gıbı alacaksanız ve bankadan bankamatık sonrakı aya yetısır
    -toplu para alma dıye bır sey yok
  • quote:

Orijinalden alıntı: Germ

bende konuyla ilgili birşey sorcam. bu sene başvurdum nezaman açıklancak sonuçlar ve nezaman parayı almaya başlıcam birde toplu veriyorlarmış sanırım nekadar vercekler nasıl olcak ?

toplu para diye bşey yok ben de çok beklemiştim ama yok.tam tarih olarak ocak ayının ikinci hafatsının ilk günlerinde bursun elinde olur.kesilmezse ne ala::D derslere dikkat et 4 dersten kalırsan kesilio haberin olsun.
  • 4 ders degıl bölüm sekreterlıgının senı basarız gostermesı yeterli yani 3 dersdede kesılebılır
  • quote:

çok arkadaşımın bursu bu yüzden kesildi ve şimdi aldıkları o burs krediye dönüşüp aldıkları burs paralarını geri ödüyolar.onlarda sadece bi skk olsun başlasın 1 haftalık diye yaptırmışlardı.bi sonraki ay bursları kesildi.yalan yanlış bilgi verme bari
  • sigortalı işe girersen eğer burs alıyorsan krediye döner. kim tersini söylüyorsa inanma
  • quote:

Orijinalden alıntı: alprkrkmz

sigortalı işe girersen eğer burs alıyorsan krediye döner. kim tersini söylüyorsa inanma

ben aradım kyk yı sordum.işte eğer sürekli değilse ve aldığın maaş asgari ücreti geçmezse kesilmez.ayrıca ssk dan sorguluyorlarmış bir iki yılda bir araştrıyorlamış.ben de sordum dedim süreklilik nasıl oluyo?ama tam cevaplayamadı.ben de part time çalışıcam falan dedim.o da bana eğer 2 3 ay çalışırsan süreklilik arz eder gibi bişeyler dedi ama o da emin deildi gibi bana?napcam şimdi ben arada kaldım?kimsede sigortasız alamam işe diyo:D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xmenserkan_30 -- 15 Kasım 2011; 15:11:52 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: neverzz

quote:

çok arkadaşımın bursu bu yüzden kesildi ve şimdi aldıkları o burs krediye dönüşüp aldıkları burs paralarını geri ödüyolar.onlarda sadece bi skk olsun başlasın 1 haftalık diye yaptırmışlardı.bi sonraki ay bursları kesildi.yalan yanlış bilgi verme bari

gercekten mi?ben aradim kadin dedi ki kesilse tekrardan isten ayrildiginda dilekce verirsen odenmeye devam eder dedi.kimisi de iste maasin asgari ucreti gecmezse kesilmez diyo.arkadaslarinlar forumdan mi?irtibata gecebilirmiyim onlarla acaba?

• sınıf arkadaşımın işe başladıgından 2 ay sonra bursu kesildi ve kredi isteyip istemediği yönünde kağıt gelmiş önce noluyoruz ne kredisi falan demişti.sonrada öğrendiki bursu krediye çevirmek için yazı gelmış.ve aldığı 5 aylık bursuda geri ödemek zorunda kalmıştı.ama sen yine bi danış derim.sana yardımcı olmak adına başımdan geçmiş bi olayı anlatıyım dedim
  • bence ara öğren, babam dükkanı üzerime yapınca anında kredimi kestiler
  • quote:

sınıf arkadaşımın işe başladıgından 2 ay sonra bursu kesildi ve kredi isteyip istemediği yönünde kağıt gelmiş önce noluyoruz ne kredisi falan demişti.sonrada öğrendiki bursu krediye çevirmek için yazı gelmış.ve aldığı 5 aylık bursuda geri ödemek zorunda kalmıştı.ama sen yine bi danış derim.sana yardımcı olmak adına başımdan geçmiş bi olayı anlatıyım dedim

maaşı falan ne kadardı acaba?kyk sitesinde asgari ucret siniri yazio yani gecmezse kesilmez gibisinden ama insan güvenemiyo ki. simdi girsem kesilirse sonra gerivermezler falan kalirim oyle.cok sacma bi sistem yani sanki calissa ne olur ki ek gelir sonucta,lazim yani

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

quote:

sınıf arkadaşımın işe başladıgından 2 ay sonra bursu kesildi ve kredi isteyip istemediği yönünde kağıt gelmiş önce noluyoruz ne kredisi falan demişti.sonrada öğrendiki bursu krediye çevirmek için yazı gelmış.ve aldığı 5 aylık bursuda geri ödemek zorunda kalmıştı.ama sen yine bi danış derim.sana yardımcı olmak adına başımdan geçmiş bi olayı anlatıyım dedim

maaşı falan ne kadardı acaba?kyk sitesinde asgari ucret siniri yazio yani gecmezse kesilmez gibisinden ama insan güvenemiyo ki. simdi girsem kesilirse sonra gerivermezler falan kalirim oyle.cok sacma bi sistem yani sanki calissa ne olur ki ek gelir sonucta,lazim yani

kaç parayla başladığını bilmiyorum zaten amacı ssk kaydını yaptırmaktı 1 hafta çalışmıştı.sende ssk yaptırmadan çalış hocam.hatta o parayıda maaşına yansıttır mümkün olursa

• quote:

quote:

quote:

kaç parayla başladığını bilmiyorum zaten amacı ssk kaydını yaptırmaktı 1 hafta çalışmıştı.sende ssk yaptırmadan çalış hocam.hatta o parayıda maaşına yansıttır mümkün olursa

abi ne bilim ya arada kaldım valla.adamda çağırıyo gel başla diye oyalıyorum adamı.işin garip yani da kimse sigortasız işe almıyoşu kyk dakiler olayı tam bilse ona göre yapıcam bişeyler ama....bugün gittim işte istanbul bölge müdürlüğüne.orda kadın sordum işte ne olur falan.?hemen kesilr dedi. ee dedim ankaradakiler öyle demiyo kesilmez falan.verdiği cevap şu:valla ben de bilmiyom ki bi numara verim angarayı ara sor bi daha:S

• quote:

quote:

quote:

quote:

abi ne bilim ya arada kaldım valla.adamda çağırıyo gel başla diye oyalıyorum adamı.işin garip yani da kimse sigortasız işe almıyoşu kyk dakiler olayı tam bilse ona göre yapıcam bişeyler ama....bugün gittim işte istanbul bölge müdürlüğüne.orda kadın sordum işte ne olur falan.?hemen kesilr dedi. ee dedim ankaradakiler öyle demiyo kesilmez falan.verdiği cevap şu:valla ben de bilmiyom ki bi numara verim angarayı ara sor bi daha:S

hocam ne diyim bence riske atma derim birebir örnek arkadaşım yani.demek ki kesilende var kesilmeyen de.iş vereni ayarlayabilirsen senin için daha iyi olur bence.bursun kesilipte krediye dönerse bide o aldıgın burslarıda ödemek zorunda kalma.

• Kredi alıyorum. Yazın çalışmam gerek. Bigi için Ankara söğütözünde genel müdürlüğe gittim. Sağ girişten memurlarla görüştüm. (sıra alıp) Bana kesilir dediler. Bende çalışan arkadaşlarım var onların kesilmemiş geçen sene dedim. Memurda biz 2-3 yıldır sgkdan sigorta bilgilerini talep etmiyoruz o yüzden kesilmedi kimsenin dedi. Ama yönetmelik çok net, normal de kesilir dedi. 444 lü santral numarasını aradım. Kesilir dediler. sonu 6000 genel merkez numarasını aradım kesilir dediler. (Tam zamanlı)

Bende bir umut sonu 54 ile biten telefonunu aradım. 4-5 kere. Sonunda açtı. Biz yeni karar aldık 1-2 yıldırda bunu uyguluyoruz dediler. Yazın (tam zamanlı) çalıştığınızda 3 ayı geçmemek şartıyla kesmiyoruz. Ancak 3 ayın sonunda cıkışınızı mutlaka yaptırın denildi. Ardından bende dedim ki. Görüştüğüm her kez kesileceğini söylüyor Tereddütdeyim. Kiminle görüştün dedi bayan. Söğütözü, genel müdürlük, sağ giriş, bilgi alma, dan 3 memur ile dedim. Bana yok aşağıdakiler yanlış bilgi vermiş yazın 3 ay çalışısan kesilmez dedi. Bende aileme bilgi vermek için nereyle görüştüğümü söyleyebilir misiniz rica etsem dedim.Burası genel müdürlüğün makam telefonunu dedi. Teşekkür ettim kapattım.

Ne yapcağız şimdi. Biri anyaya gidin diyor biri konyaya.

İşe girip çalıştığı için kesilen tanıdıklarınız var mı ?

• Arkadaşlar merhabalar bu konuyu bende merak ediyorum. Şu konuda belirli bir işte devamlı gelirle çalışması durumunda deniyor. Mesela Şurada bahsi geçilmiş. Ancak hiç bir yerde bu belirli süre ne kadar net bir bilgi verilmemiş. İşin garibi KYK'yı da aradığımda aynı cevabı alıyorum. Yardımcı olursanız sevinirim.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.