Şimdi Ara

Kyk Başvuru Hakkında (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
776
Cevap
1
Favori
47.034
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Canis Lupus

daha önce başvuranın şansı daha yüksek değil yani?

yok..
  • mrb öğrenim kredisi sonuçları aralık gibi belli olup ocakta verilcekmiş sanırım. O zaman eylül ekim kasım aralık aylarının ödemelerini de toptan mı yaparlar yoksa öyle bi dünya yok mu
  • quote:

Orijinalden alıntı: rocker2323

mrb öğrenim kredisi sonuçları aralık gibi belli olup ocakta verilcekmiş sanırım. O zaman eylül ekim kasım aralık aylarının ödemelerini de toptan mı yaparlar yoksa öyle bi dünya yok mu

Maalesef toplu ödeme yapmıyorlar. Ocakta alacağınız ilk para, normal ücret olacak. :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: dorhug

Yurt başvuruları hala yapılabiliyor mu ? Yapılıyorsa nereden ve kaçına kadar bilgilendirirseniz sevinirim .

www.kyk.gov.tr/web/OSYM_Bsv_2011/basvuruGirisAnaSayfa.do#

Son gün 28 Ağustos.
  • iyi günler efenim :D .Size şöyle bi sorum olucak.Şimdi ben burs,öğrenim kredisi ve katkı kredisi için başvuru yapacağım olurda öğrenim kredisi ve katkı kredisi gelirse alacağım.Sorum ise 5 sene içinde yaptığım bu borcu öderken devlet faiz eklermi borcuma yoksa aldığımı mı ödeyeceğim ?Cevap için teşekkürler...
  • Bu ön kayıt değil mi ? Yani daha sonradan belge vs götüreceğiz. Peki ne götüreceğiz biz sitede hiç bir şey yazmıyor.
  • Benimde bir kaç sorum olacak
    1) babam bağkurdan emekli fakat işyerini hala çalıştırıyor yani ruhsat babamın üstüne benim neyi işaretlemem lazım yaşlılık emeklisi dedim ama yanlış mı oldu
    2) İşyerinin yeri bize ait değil kiracıyız yani başka dükkanımız falan da yok üzerimize kayıtlı işyeri bölümünde ne yapmam lazım ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi emcesu41 -- 25 Ağustos 2011; 19:34:33 >
  • @ANIL S.
    www.kyk.gov.tr/kyk/html/kredi_burs/genel_bilgi.php#odenme
    www.kyk.gov.tr/kyk/html/kredi_burs/genel_bilgi.php#taksit

@Jumanji
    Şu an KYK'nın sitesinden yapılan şey sadece başvurudur.

Çıktığında, kesin kayıt için götürmen gereken belgeler
    Yurt için:www.kyk.gov.tr/kyk/html/yurt/genel_bilgi.php#ykkib

Burs ve krediler için: Nüfus cüzdanını ve 45 TL'ni hazırlayıp bir notere gidiyorsun. Noterdeki görevliye KYK'dan burs/kredi çıktığını söyleyip konuya giriyorsun. Noter sana senet çıkartıyor. Eğer burs kazanırsan, 1 TL'lik sembolik bir senede imza atıyorsun. Kredi çıkarsa, toplam borcunu sana söylüyor. Eğer almayı kabul edersen, senedi imzalıyorsun. (Bana geçen yıl Öğrenim Kredisi ve Katkı Kredisi çıkmıştı. Almayı kabul ettim. İkisinin toplamına karşılık 18200 TL'lik borç içeren senede imza attım.) Yine noterde bu imzalı senedi birkaç kere onaylatıyorsun. Bu işlemlerin karşılığında 45 TL'ye yakın bir para istiyorlar, bunun makbuzunu da veriyorlar. Daha sonra bu imzalı ve onaylı senedi bölgedeki bir KYK müdürlüğüne ya da herhangi bir KYK yurdunun öğrenci işlerine veriyorsun. Eğer sana burs çıkarsa ve KYK'nın burs için belirlediği o önceliklerden en az birine sahipsen, o önceliği ispatlayan belgeyi de bu sırada vermen gerekiyor. KYK sizin adınıza Ziraat Bankası hesabı açacak. Sonra da ocaktaki ilk ödemeyi bekliyorsun. (Bu ödeme, maalesef eylül, ekim, kasım, aralık ve ocak aylarını içeren bir toplu ödeme değil.) Şubat gibi de bankamatik kartı gelir.

@emcesu41
    Sizin üzerinize işyeri yoksa, bir şey işaretlemene gerek yok.

• Şehit ve gazi çocuÄŸu ile 5510 Sayılı Kanun hükümleri gereÄŸince;malullük, vazife malullüğü veya harp mamullüğü aylığı alanların çocukları ile vazifa malullüğü aylığı baÄŸlanmasÄ

Yazılar böyle çıkıyor hocam Nasıl düzelticem bu lanet olası şeyi?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jumanji

Şehit ve gazi çocuÄŸu ile 5510 Sayılı Kanun hükümleri gereÄŸince;malullük, vazife malullüğü veya harp mamullüğü aylığı alanların çocukları ile vazifa malullüğü aylığı baÄŸlanmasÄ

Yazılar böyle çıkıyor hocam Nasıl düzelticem bu lanet olası şeyi?

Başka bir tarayıcı deneyebilirsin.

Ben sana kopyalayayım. :)

KURUM YURTLARINDA BARINMAK İÇİN BELİRLENEN TARİHLERDE MÜRACAAT EDEN ÖĞRENCİLERDEN YURDA KESİN KAYITTA İSTENEN BELGELER:

1 - Öncelik Belgesi

Şehit ve gazi çocuğu ile 5510 Sayılı Kanun hükümleri gereğince;malullük, vazife malullüğü veya harp mamullüğü aylığı alanların çocukları ile vazifa malullüğü aylığı bağlanması gerekirken ölenlerin çocukları(Sosyal Güvenlik Kurumundan alınacak belge)

Özür durumuna göre tüm vücut fonksiyon kaybı oranı %40'ın üzerinde olduğu tespit edilen özürlü öğrenciler (Tam teşekküllü devlet hastanesinden alınacak rapor)

Lise ve dengi öğrenimlerini yetiştirme yurtlarında tamamlayanlar (T.C. Başbakanlık Sosyal Hizmetler ve Çocuk Esirgeme Kurumundan alınacak belge)

Darüşşafaka Lisesinden mezun olanlar, (Darüşşafaka Lisesinden alınacak belge)

Milli olmuş Amatör sporcular (Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğünden alınacak belge/yazı)

Anne ve babası vefat edenler, (Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi)

Anne ve babası kanunen ayrı olanlar, (Nüfus Müdürlüğünden alınacak Vukuatlı Nüfus Kayıt Örneği Belgesi)

2 - 6 adet son 6 ay içinde çekilmiş vesikalık fotoğraf

NOT : Belirlenen tarihlerde müracaat eden öğrencilerin yurtlara yerleştirilmesinden sonra yurtta boş yer olması halinde yurda kabulü yapılacak öğrencilerden 6 adet fofoğraf ve öğrenci belgesi istenecektir.

• Çok teşekkür ederim. Ama ben şimdi sadece 6 adet fotoğraf mı götüreceğim? Diğerleri öncelik için gereken ve benimle ilgisi olmayan belgeler
  • quote:

Orijinalden alıntı: Jumanji

Çok teşekkür ederim. Ama ben şimdi sadece 6 adet fotoğraf mı götüreceğim? Diğerleri öncelik için gereken ve benimle ilgisi olmayan belgeler

6 adet vesikalık fotoğraf, bir de depozito ücreti götüreceksin.

Genel yurtlar için olan depozito ücreti 175 TL. Yüksek ücretli yurtlar için olan depozito ücreti de yurttan yurda değişir. Şuradaki tabloda bulabilirsin:www.kyk.gov.tr/kyk/html/yurt/genel_bilgi.php#yuno

• Pekala hocam. O zaman ben okul için gerekli evrakları toparlayayım, yurtta herhangi bir şey yokmuş
  • ARKADAŞLAR YURT İÇİN VEYA OKUL İÇİN

SAĞLIK RAPORU SAPIKA KAYDI GEREKIYOMU

SACMA AMA OLE DİYO BİR KAÇ ARKADAŞ
  • quote:

Orijinalden alıntı: catik

ARKADAŞLAR YURT İÇİN VEYA OKUL İÇİN

Onceden istiolarmista artik istemiyorlar. Tc nodan bakiyolardir artik.
  • quote:

Hayır. Bunların hiçbiri istenmiyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

Sabıka kaydı isteyen yurtlar var. Tam bilmiyorum ama arkadaşım ege üniv. kazandı. Yurt için sağlık raporu istiyolarmış..
  • Ne zaman belli olur bu kyk bilen var mı?
  • quote:

Orijinalden alıntı: omg12

quote:

Orijinalden alıntı: :AlacaKaranlık:

quote:

Sabıka kaydı isteyen yurtlar var. Tam bilmiyorum ama arkadaşım ege üniv. kazandı. Yurt için sağlık raporu istiyolarmış..

O, KYK yurdu değildir.

KYK yurtları ile diğer yurtları (özel yurtlar, üniversite bünyesindeki kampüs yurtları) karıştırmayın.

Ege Üniversitesinin bir "Öğrenci Köyü" mevcut. Belki bu isteyebilir. Başka bir yurt da olabilir.

Ama KYK yurtları istemiyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hazan

Ne zaman belli olur bu kyk bilen var mı?

Yurt: 4 Eylül 2011

Burs/kredi: Geçen yıl aralıkta açıklanmıştı. Bu yıl da büyük ihtimal öyle olur.
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.