Şimdi Ara

Kuzey Irak Telefon Fiyatları GÜNCEL (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.694
Cevap
64
Favori
854.104
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
13 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Ortadan giriyorum o halde :)

Kimse kimseyi çevirip kıstırmaz, güvenlikle alakalı bir problem yok. Her şehir giriş çıkışında asayiş kontrolü var, nereden geldiniz, nereye gittiniz gibi sorular sorarlar (kürtçe tabii :) ) Yanınızda Kürtçe bilen biri olursa asayiş kontrol noktalarından daha seri geçersiniz, bu dip not olsun. Ama Türk olduğunuzu söylerseniz de sorun çıkmaz, geneli Türkleri seviyor yani.

Kayıt ücreti son halini bende bilmiyorum, geçen yıl 115 TL idi.

PS4 fiyatına bakma fırsatı bulamadım, şantiyedeyim malum :) Pek gezemedim yani
  • pasaport kayıt ücreti 119.50 diye biliyorum. (Mobil Cihaz Kayıt Sistemi) bakın isterseniz kayıt için neler gerekiyor.
  • İyi günler 5 gün önce Kuzey Irak ülkesine gittim ve 2 gün önce döndüm, öncelikle doların pahallı olması herşeyi alınmaz yapmış, 1,5 yıl önce gittiğimde durum böyle değildi, herşey Türkiye fiyatına göre çok uygundu, ancak şu anda pek cazibesi kalmamış gibi görünüyor, en basitinden kapıdan normalde 8-9 saaten aşağı çıkamıyordunuz, şimdi 4 saatte çıkabiliyorsunuz, yani giden sayısı da azalmış, ama yine de boş dönmedim, Zaxo da telefon toptanıcısı olan Amesterdam şirketinden 4 adet Z1 aldık, zar zor 510 dolara düşürdük tanesini, S4 490 dolar, S3 345 dolar idi, aslında fiyatlar normal ama dolar mahvetti ortalığı, son olarak ülke insanı bizim insanımızdan daha medeni ve dürüstler, trafikte korna sesi duyamazsınız, yaya olarak karşıdan karşıya geçmek istedinizmi bütün arabalar durur, size yol verir ve son olarak da dolandırıcılık kesinlikle yok, sahte mal satmazlar, hangisinin orjinal hangisinin sahte olduğunu size söylerler, zaten hükümetleri yasaklamış sahte telefon satmayı çoğu satmıyor, yani gitmek isteyenler bu konuda rahat olabilirler, arkadaşlarla aldığımız telefonu 119,5 tlye maliyede harcını yatırarak ve e devlet üzerinden bilgilerini girerek işlettik, sıkıntı yok telefonlarda, ayrıca almak isteyen olursa tanesi 1550 TL'ye satılıktır , VESSELAM...

• Ben s4 siparişi verdim bana 2 s4 var dedi kore ve vietnam malı hangisini istiyorsun diye sordular sizce hangisi daha iyi? Teşekkürler
  • ozelllll O kullanıcısına yanıt
    Dostum S4 düşünmediğimden araştırmadım
  • Tamam. Teşekkürler...
  • quote:

Orijinalden alıntı: ozelllll

Ben s4 siparişi verdim bana 2 s4 var dedi kore ve vietnam malı hangisini istiyorsun diye sordular sizce hangisi daha iyi? Teşekkürler

Vietnam veya kore malları arasında bir fark yok diye biliyorum, bu soru ile de hiç karşılaşmadım ırak da, kore malı samsung s4 de pek göremedim, geneli çin veya vietnam oluyor, yani hangisini getirirlerse sana sıkıntı yok kardeşim...
    Abi bnm almaya cok niyetim var ama İnternet hızında filan sıkıntı var diyolar. Kamera filan nasıldır. Z1 için
  • Tamam.
  • Cidde de bulunduğum sıralar ordaki telefon fiyatları türkiyenin yarısıydı. Çok komik rakamlar.
  • Hocam iphone 5s siyah 16.veyatta.32 gb hakkinda.bilgi verirmisiniz hep samsung android telefonlar var fotoda bir an dedim apple boykotmu ediyorlar simdiden tesekkurler

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben z1 alcaktım ama vazgeçtim. çünkü ekranı s4 karşılaştırdım çok büyük fark var. istersen gidip bir teknoloji mağazasında sende bak. not:ben media markt baktım.
  • hocam ps4 fiyatı 470 dolar diye duydum dogrumudur ve note 3 fiyatı nedir

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mambaste -- 24 Ocak 2014; 10:01:30 >
    Kardeşim ekranda fark var derken ne tür bi fark. Büyüklük olaraksa sıkıntı değil.
  • Hayır büyüklük değil parlaklık ve netlik sen iki telefonu eline al ve bak hemen fark edersin. ya da bir foto çek ikisindede aynı kareyi çek s4 çok daha iyi...
    Z1 dah şık geliyo. Doğuda oturan bi akrabayı ayarladım. Dolar kuru düştügünde yollayacak. Z1 deneyelim. Olmassa başkasına bakacaz artık. ama s4 düşünmüyorum. Galaxy sevmiyorum.
  • Bilen de bilmeyen de konuşuyor, ben bütün telefonlarımı ıraktan (erbil) den aldım, bazen de arkadaşlara getirttik. Türkiyede yapılan dolandırıcılığın yanında ıraktakiler melek kalır, kaldı ki adamlarda hile hurda yok. Iphone aldık, htc aldık, sony aldık, note3 aldık vs.. nerdeyse her cihazdan aldık, samsungü bilmem ama öbürlerinde garanti geçerliydi, hatta mesela HTC ye imei numarasını yolladım bana 1 sene teleservis tarafından garantili olduğunu söylediler, işin aslı ordan aldığımız hiç bir cihaz için şuana kadar garantiye yollamaya gerekecek bir sıkıntı yaşamadık.

Fiyat kıyaslarsak eğer, htc one 1200 tl ye aldım (tr de 1800 olduğu zamanlar) imei kendim evde yazdım - Iphone 5 ilk çıktığı zaman 1200 e aldım (tr de 2000 - 2200) samsung note3 ilk çıktığı hafta 1500 e aldık

durum böyleyken ben tr den telefon almam daha, trden alınmış cihazın inciğine boncuguna bakılırken, yurtdısından alınan 1.5 yıllık cihazın ekranı garanti dahilinde değiştirildi. yok bu kaçaktı yok bu sahteydi beni ilgilendirmez, devlet kazanacağı para benim cebimde kalıyor.

• maxim kullanıcısına yanıt
    Elimde olsa bende senin yaptığın gibi yapardım 500 lira rahat cebinde kalıyor

• Arkadaşlar yurda döndüm sonunda :) Dönerken de eşime ses kalitesi ve şıklığı nedeniyle HTC One aldım 1 adet. 495$ para verdim, az daha sabredebilsem (10 metre öteye kadar) 485$'a alabilecektim, ama iş işten geçmiş oldu :)

Cihaz zaten orjinal kutusunda fabrika çıkışı jelatinli vs idi. Burada açıp bakalım isterseniz dediler, ben gerek yok dedim ve burada eşim açtı. Sonuç muazzam Hatta HTC sitesinden telefonla senkronizasyon işlerini hallettik, geriye pasaport kaydı kaldı.

Mart ayının başında tekrar gidiyorum, kendime duruma göre bir telefon alırım artık, yeni modeller de çıkar o zamana.

Bu arada meraklısına not: Lumia 1520 Digital City'de 599$ dı, şehir merkezinde sanıyorum 40-50 $ daha ucuza bulunabilir. HTC One fiyatı aynı yerde 549$'dı, ben 485'e satan yer gördüm.

Son olarak; yine Digital City'de PlayStation4 500GB modeli 650$'dı. Şehir merkezinde kaça bilmiyorum ama bir fikir edinmeniz için bunu da yazayım istedim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi umxa -- 27 Ocak 2014; 20:03:20 >

• Fiyatlar cok iyi ama dolar kuru costukca cosuyor

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.