Şimdi Ara

Kullanıcı Tavsiyeleri - İzleme Mesafesi - 42inch mi 46inch Plazma mı?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
9
Cevap
0
Favori
1.136
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

salonuma panny plazma almayı düşünüyorum. Klasik bir soru ama yorumlar iyice kafamı karıştırdığı için yazıyorum.
    Özellikle kullanlar ve deneyimi olanlar yazarsa sevinirim.

Ağılıklı Digiturk üzerinden SD yayın ve mkv film izlemek,oyun için kullanacağım televizyonu.
    Televizyon salonda duracak, karşıdan izleme mesafem 2,5-2,8 metre civarı.
    Yanlardan ise 1,5-18 metre civarı olacak.
    Yani enine geniş bir salonum yok.
    Ama gönlüm büyük ekrandan geçiyor, 46 almak istiyorum. Çoğu kişi televizyonları eve gelince ne kadar büyükmüş aslında deyip sonra alıştığını da söylüyor.
    Bu mesafelerden çok sıkıntı yaşar mıyım?
    Gözü yorgunluğu olur mu? Yani hem 46'ya fazla para verip üstüne de ekranı takip etmek için sıkıntı yaşamaktan da çekiniyorum.
    Kullananların yorumlarını rica ediyorum.

Panny 42gw30 ve panny 46gw30 televizyonlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi jelly_jam -- 19 Kasım 2011; 0:47:59 >

• valla arkadaşım bende senin gibi kararsızdım gitttim 46" aldım...gayet memnunum...Aslında tam aksine büyük diye alıyosun eve geliyosun gözün alışıyo ve sonra aslında büyük değilmiş diyosun....film izlerken muhteşem oluyor..oyun daha kısmet olmadı yeni alıyorum konsol...ama normal hd olmayan karasal yayınlarda 42" göre kötü gösteriyo. malum büyük ekran. daha çok bölünüyo...
  • quote:

Orijinalden alıntı: mhg

valla arkadaşım bende senin gibi kararsızdım gitttim 46" aldım...gayet memnunum...Aslında tam aksine büyük diye alıyosun eve geliyosun gözün alışıyo ve sonra aslında büyük değilmiş diyosun....film izlerken muhteşem oluyor..oyun daha kısmet olmadı yeni alıyorum konsol...ama normal hd olmayan karasal yayınlarda 42" göre kötü gösteriyo. malum büyük ekran. daha çok bölünüyo...

46"" panasonic plazma mı almıştınız
    Siz kaç metreden hangi tip yayın izliyorsunuz
  • hayır ben led tv aldım...ama arkadaşımdada plazma var... sonuç aynı...her zaman normal yayınlarda 42" den daha iyi goruntu alıyosun....aslında doğal olarak ekran küçüldükçe goruntu netleşiyo...yani 40" dende 42" gore daha net goruntu alıyosun....

ben tv mi 3 metreden izliyorum.normal çanaktan izliyorum..arkadasımda aynı...malum altlı üstlü oturduğumuz için.. salonlarımız aynı....plazmanın tek farkı benim tv me göre geçişlerde karelenme olmuyo ve büyük ekranda daha başarılı...hiç düşünmeden 46 al derim...
  • Sayın, jelly_jam
    Ben full hd filmleri 4-4,5metre mesafeden 55inç tv ile izliyorum..
    bundan önceki yıllarda 5yıl 42inç plazma kullandım,onuda 3-3,5metre aralarında izledim
    2,5-2,8metre civarında bırak 46inç ekranı bence 42bile biraz büyük,(40ideal olur)
    hd filmde olabilir ama sd yayında bu mesafede 42 bence çok büyük..
  • 2,5 - 3 mt de bence 42" idealdir. 46" göz yoracaktır ve altyazılı filmlerde altyazıyı okumak sorun olacaktır.
  • 42" o mesafe için iyidir.42" ile 46" arasına vereceğiniz fiyat farkınada ses sistemi,sehpa vs alırsınız.
  • eğer 1080p izleyecekseniz 46 bile yetmez hd nin hakkını vermeye 2.5 3 metreden
    50 inch lazım

internette izleme mesafesi tabloları var.
  • 46 iyidir, sorun olmaz
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.