Şimdi Ara

Kulaküstü Bluetooth Kulaklık Hangisi? Ve Bazı Sorular.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
238
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Background:

Uzun zamandır kablolu kulakiçi kulaklık kullanmaktayım "Sony h.ear in 2 (IER-H500)" ve de "MDR-XB55AP" gibi ortalama kulaklıkar kullandım. Fakat kulak içinin konforsuzluğu ve bilhassa da Iphone bir cihaza geçmem nedeniyle bu kulaklıkları kullanmama kararı aldım. 

İhtiyaçlar:

Aslında aradığım özellik hem bilgisayarımda hem de Iphone'da kolaylıkla kullanabileceğim bir kulaklık olması. Hem sıklıkla oyun oynarken hem de daha önemlisi kurgu yaparken ses dinlemem gerekiyor fakat kablolu kulaklıklar bu işler için pek de pratik olmuyor ve 2 farklı kulaklığa da para vermek istemiyorum. Bu nedenle kablosuz bir kulaklık tercih etmem gerekmekte. Fakat TWS kulaklıklar hiç hoşuma gitmemekte bu nedenle uzak durmaktayım e doğal olarak geriye kulaküstü bluetooth kalıyor.

Kıyaslama ve Bazı Sorular:

Şöyle bir bakındım 2-3 bin tl arası bir şey harcamam gerekecek gibi ortalama bir kulaklık için. Gözüme çarpan bazı modeller şunlar oldu: "Anker Soundcore Life Q30", "Sony WH-CH710N", "Sennheiser HD 350BT", "Jabra Elite 85h" . Şimdi sorularım ise şunlar:

2. El alımda herhangi dikkat etmem gereken bir husus var mıdır yoksa genel olarak sorunsuz bir şekilde 2. el alım yapabilir miyim? 

Bu modellerden hangisini tercih etmeliyim ya da daha ucuza ya da biraz daha pahalıya başka bir öneriniz var mıdır?

Bilgisayar ve telefonda geçiş ne kadar konforlu olur bu kulaklıkarda?

Ve son olarak sıklıkla yürüyüş yapan birisiyim spor esnasında kulaküstü kulaklıkların kullanımı ne kadar sağlıklıdır?

Şimdiden okuyup zaman ayırıp cevap veren herkese çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi teberzin -- 15 Mart 2023; 23:38:27 >

• teberzin kullanıcısına yanıt
    Hocam 2 el de pile dikkat etmekte fayda var. Pili değiştirilebilinen model tercih edin. Youtube da videolar var.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • onatba O kullanıcısına yanıt

Saydığım modellerden Sony'nin değişiyor fakat onun pilini Türkiye'de nereden bulacağız :D Sanırım o halde en sağlıklısı 2. elden uzak durmak olur gibi.

• teberzin kullanıcısına yanıt
    Yani aslında hepsinin pili değişir de pilini bulmak önemli olan. Youtube da videolar var inceleyin olmadı. Birçoğu kablolu da çalışıyor hem kablo hem BT.

Birde BT sürümü de önemli, 5.2 ler daha az pil harcıyor telefonda da 5.2 varsa.

2.elde çok eski değilse pil sıkıntı çıkarmaz. Pil çok yıpranmıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi onatba -- 16 Mart 2023; 0:11:33 >
    < Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.