Şimdi Ara

Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı? (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
266
Cevap
9
Favori
72.626
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Hocam Kügerr'de dışardan hava gelmesini önleyen bi parça var. Kolinin içinde falan olmasın.
    O parçanın kanatları dışardan hava gelmesini önlüyor. Biz kolinin içinde unutmuştuk,
  • Merhaba gordüğüm kadariyla memnuniyet orani cok yüksek cekiş ses gayet iyi gorunuyor ama d8 modelinin siyah olmasi temizlik toz acisindan sorun olmuyor mu kimse bundan bahsetmemis.
    Sirf siyahla ugrasmayalim diye siemens veya bostan beyaz ocak ve firin alalim diyoruz ama davlumbazin siyah olmasi dusunduruyor biraz.
    Asagidaki firin ve ocakla d8 in uyumu nasil olur sizce ?

http://www.siemens-home.com.tr/urun-listesi/HB43GR240

http://www.siemens-home.com.tr/urun-listesi/pisirme-grubu/ocaklar/EP612PB21O?breadcrumb=gas

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: alperyilmaz

Hocam Kügerr'de dışardan hava gelmesini önleyen bi parça var. Kolinin içinde falan olmasın.
    O parçanın kanatları dışardan hava gelmesini önlüyor. Biz kolinin içinde unutmuştuk,

Teşekkürler bu bilgi iyi oldu. Çıkan eski kanatlı parçayı gördüm ama takılanı görmedim. Kügerrden hala dönüş yapmadılar. Pazartesi tekrar arayacağım. Böyle bşr parça takıldıysa bile gelip sıkıntının nerede olduğuna bakarlar artık herhalde.

Ekleme: Servis geldi. O kapakçıklar çok hassas ve kolay açılıp kapanıyor. O yüzden devamlı açılıp kapanıp ses yapıyormuş. Parçanın değişmesi için talep girildi ama muhtemelen aynısı gelecek. Artık nasıl bir çözüm üretilecek bilemiyorum.

Ekleme2: Attığım mail ulaşmamış. DH aracılığı ile bana ulaşıp iletişim bilgisi istendi. Cevap yazdım ve tekrar mail attım. Bu mesajdan önce de zaten yeni klapenin bu hafta takılacağına dair servis aramıştı.
    Firma gerçekten çok ilgili ve eve gelen servis elemanları şu ana kadar çok iyiydi.
    Umarım sıkıntı çözülür.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xeon82 -- 22 Mart 2016; 15:08:35 >

• merhabalar bende D8 alacaktım çok araştırdım fakat düğün sebebi ile siyah camlı bir ürün hepsiburadadan white daisy 3000 aldım 249 tl ye henüz kurulum yapılmadı ama ışıklandırma spot uzaktan kumanda otomatik kapanma gibi özellikleri var bütçeyi aştığı için küger başka bahara kaldı. bendede dediğiniz gibi dışarıdan hava girişini engellemek için " bacamatik " denen bir malzeme var bauhaus koçtaş gibi yerlerdede bulunabiliyor 30 tl mi neydi montaj esnasında bende bu ürünü alacağım bir araştırın işinize yarayabilir.
  • Bacamatiğe baktım şimdi. Klape denilen parçaymış yine. Kügerrin içinde klape var ama verimli çalışmıyor. Vestelde de klape vardı ama verimli çalışıyordu. Klape denilen parça tek yönlü açılabilen kapakçıklar içeren basit bir parça. Adı bacamatik olunca belki 30 lira olmuştur. Nalburlarda falan muhtemelen vardır.

Kügerrin sessizliği dışında bir esprisi yok çok da takma bence. Beğenmediğim vestel bundan çok daha sağlam ve işçiliği düzgündü. Hele bir de boschun aspiratörü bunun yanında inanılmaz sağlam ve kaliteli duruyor. Üstelik bosch bile bundan 150tl ucuz. Sadece sessizlik için para vermiş oluyoruz aslında.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xeon82 -- 16 Mart 2016; 20:58:10 >
  • SELAM ARKADAŞLAR, BEN DE BUGÜN D100 MODELİNİ ALDIM 489 TL YE
    2 AY ARAŞTIRDIM, SERVİSLERLE DE GÖRÜŞTÜM, SİEMENS SERVİSİ BİLE BUNU TAVSİYE ETTİ
    GERÇEKTEN İLK 4 DEVİR BAYA SESSİZ, KULLANDIKÇA YORUMLARIMI YAZICAM
  • A100 model aldık geçen hafta kurulumu yapıldı. duruşu ve kalitesi tatmin edici. belirtildiği gibi 3. seviyeye kadar oldukça sessiz çalışıyor. 4. seviyede biraz ses duyuyorsun. 5. seviye ise zaten sanırım turboymuş pek çalıştırmıyoruz, gerek kalmıyor 5'e. çok memnun kaldım şahsen. tüketicilerine düşkün bir marka, çok ilgili. alt komşumuzda bir tane sipariş verdi bakalım onunki nasıl olacak bir sorun olursa yazarım.
  • Yaklaşık iki yıldır d6 modelini kullanıyoruz. Alırken çok araştırmıştım genel olarak son derece memnunuz ama ilave bir ihtiyacımız var. Ankastre ocağımızda wok ocak var, ara sıra demir döküm tavada et yapıyorum ve davlumbazı 5 te çalıştırmama rağmen evi duman sarıyor, balkonda yapıp insanlara kokusunun gitmesini de istemiyorum. Bu konuya nasıl bir çözüm bulsam diye düşünüp duruyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: harunresitz

Yaklaşık iki yıldır d6 modelini kullanıyoruz. Alırken çok araştırmıştım genel olarak son derece memnunuz ama ilave bir ihtiyacımız var. Ankastre ocağımızda wok ocak var, ara sıra demir döküm tavada et yapıyorum ve davlumbazı 5 te çalıştırmama rağmen evi duman sarıyor, balkonda yapıp insanlara kokusunun gitmesini de istemiyorum. Bu konuya nasıl bir çözüm bulsam diye düşünüp duruyorum.

İlginçtir bu davlumbaz duman çekmiyor. Alacak arkadaşlara tavsiyem almayın. 4 üncü kademede fazla ses yok ama bu kademede bir şey yaptığı da yok. Hep 5 inci kademede çalıştırıyorum. İç kısım yani elektronik aksam berbat. Dışarıda rüzgar varsa içeriye hava giriyor ve ses yapıyor. Uzak durun derim.

• quote:

Orijinalden alıntı: avantis

quote:

Orijinalden alıntı: harunresitz

Yaklaşık iki yıldır d6 modelini kullanıyoruz. Alırken çok araştırmıştım genel olarak son derece memnunuz ama ilave bir ihtiyacımız var. Ankastre ocağımızda wok ocak var, ara sıra demir döküm tavada et yapıyorum ve davlumbazı 5 te çalıştırmama rağmen evi duman sarıyor, balkonda yapıp insanlara kokusunun gitmesini de istemiyorum. Bu konuya nasıl bir çözüm bulsam diye düşünüp duruyorum.

İlginçtir bu davlumbaz duman çekmiyor. Alacak arkadaşlara tavsiyem almayın. 4 üncü kademede fazla ses yok ama bu kademede bir şey yaptığı da yok. Hep 5 inci kademede çalıştırıyorum. İç kısım yani elektronik aksam berbat. Dışarıda rüzgar varsa içeriye hava giriyor ve ses yapıyor. Uzak durun derim.

Sizde de durum ayni herhalde. Musteri hizmetleri ile mi gorussek acaba

• harunresitz kullanıcısına yanıt
    Uğraşmayın. O haliyle kullanın.

• harunresitz kullanıcısına yanıt
    Müşteri hizmetleri ile görüştüm. Ses ile ilgili durumu üretim tarafına bildireceklerini söylediler, çok nazik ve çok ilgililer ama şu an için kesin bir çözüm önerisi yok malesef. Yarın servis gelecek, yeni klape getirecek. Muhtemelen aynı klape gelecek ve takılacak. Manuel bir müdahale ile keçe falan yapıştırmak aklıma geliyor sesi keser belki kapak kapanınca ama hava girişini kesmez. Bakalım ne yapılacak, bilgi veririm.

A100 aspiratör çekiş olarak muadillerindemn çok üstün. Sizdeki ürün verev duranlardan sanırım. Keşke ocağın üstünü örten ocağa paralel modellerden alsaymışsınız. Bu verev modellerin aynı kademede paralel duranlar kadar verim sağlayacağını zannetmiyorum.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • BENİM ENİŞTEM ARÇELİK SERVİSİ, ZATEN O TAVSİYE ETMİŞTİ BANA KÜGERR'İ. BEN ÇOK ARAŞTIRDIM.

EĞİMLİ DAVLUMBAZLAR HİÇBİR ZAMAN, YATAY DAVLUMBAZLAR KADAR EMİŞ SAĞLAYAMAZ ARKADAŞLAR. ÇÜNKÜ FİLTRE BÖLÜMÜ GİZLİDİR.

EĞİMLİ DAVLUMBAZLARIN YAPILIŞ AMACI, BAŞINIZI ÇARPMADAN RAHATÇA MUTFAKTA ÇALIŞMAK İÇİNDİR.

TAVSİYEM KÜGERR'İN F10 VEYA D100 MODELİNİ ALIN. ÇOK MEMNUN KALIRSINIZ.

ŞIK VE DEKORATİF EĞİMLİ MODELLER İSE, MUTFAKTA SIK YEMEK PİŞİRMEYEN AİLELER İÇİN DAHA UYGUN.
  • Kügerr Davlumbazın android kumanda uygulaması
    Kumanda Ukinox Davlumbaz için yapılmış. Kügerrde de orjinal kumandadan daha iyi çalışıyor. Sadece zamanlayici fonksiyon tuşu yok.IR özelliği olan android telefonlara kurabilirsiniz. Note 3 te çok iyi çalışıyor. Ücretsiz bir uygulamadir.
     Kügerr davlumbaz hakkında bilgisi olan var mı?

Ukinox Davlumbaz Kontrol_1.0_1.apk
    http://www.mediafire.com/?ahtf15wen86ay0k

https://play.google.com/store/apps/details?id=tr.ukinox.app

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi avantis -- 4 Nisan 2016; 21:43:37 >

• KÜGERR'in başka markalar için ürettiği davlumbazlardan bu galiba. Fuarda bir tane de ELECTROLUX için ürettiklerinden görmüştüm, o da çok güzeldi. Fiyatlar biraz uçuktu sadece.
  • A100 modelini kullanıyorum 2 senelik garanti biteli yaklaşık 3 ay oldu. evde sadece mutfakta sigara içtiğimiz için aspratör akşam eve gelince açılır gece 12 ye kadar çalışır , ilk zamanlar 2 de çalıştırıyorduk yeterli oluyordu sigara kokusu eve yayılmıyordu zamanla yetmemeye başladı 3 de çalıştırmaya başladık artık o devirde yetersiz 4 de kullaniyoruz . yemek yaparken 4 de kullanmassak bir işe yaramıyor 5e çıkamıyoruz baya bir gürültü çıkıyor,yani 2 yıllık zaman içerisinde cihazin çekim gücü düştü , garantinin bitmesiyle iyice belirginleşmeside enteresan oldu , kaldıki bu zayıflamayı garanti içerisinde bildirsem ne olacaktı servis gelip 80gr lik A4 kagıdını tutuyor bak mı diyecekti .en guzel koku testini 2 yıl boyunca sigarayla yaptım zaten. Sonuç , cihaz zamanla çekişini kaybetti, çalışma sesi bariz azaldı , ordanda anlaşılıyor diyebilirim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi joje -- 28 Mayıs 2016; 10:40:16 >
  • Selam üstad,

Bahsettiğin çekiş azalması inan her markada var. Kendim de mühendis olduğumdan baya araştırmıştım bu konuyu.
    Biraz bilgi verebilirim. Sırf o yüzden KÜGERR aldım zaten.

Çünkü diğer markalar " gölge kutuplu motor" denilen motor kullanıyorlar.
    KÜGERR ise " radiallitic " denen motoru kullanıyor. Bu motorda aşınma, diğer motorların kat kat altında.

Bence ürünün filtrelerini değiştirin, ve içini açıp motor ve pervane bölümünü güzelce temizleyin.
    Bir de havalandırma borusunu kontrol edin. Filtreleri de her yıl yenisiyle değiştirin nacizane önerim.

Böylelikle uzunca seneler kullanabilirsiniz.
  • Hamit Ertürk H kullanıcısına yanıt
    merhaba, aspratörün filtrelerini 15 gunde bir bulaşık makinasında yıkıyoruz, ben kendim şahsen içini bikaç ayda bir siliyorum , biraz titizim içide gayet temiz durumda fırsat bulursam fotoda yüklerim, cihazı baya araştırıp almıştım hatta performans düşmesin diye klapeleri bile söktürdüm yaglanıpta zor açılırlar diye servis monte ederken , boruda 50cm civarında kısa denebilir ama yinede sürtünmesiz motor olmasına ragmen performans düşmesi var. daha önce kullandıgım çift motorlu yada tek motorlularda sıkıntı çekişden ziyade gürültüydü çünkü en düşük ayarda bile yüksek devirle çalşıyorlardı onlarda daha düşük devirle çalışsalar sesleri o kadar çıkmaz diye düşünüyorum . sessizlik için performanstan feragat ettik anlaşılan.

• Beşinci kademeden aşağı kullansam performans alamıyorum. Beşinci kademede de çok ses çıkarıyor.

• Lütfen ukalalık olarak algılamayın ama standard bir mutfakta havalandırma hesabı şu şekildedir.

Örmeğin 12 m2 lik bir mutfak için, yüksekliği yaklaşık 2.6 metre alırsak, 31.2 m3 bir alanımız vardır.
    500 m3/saat gücündeki bir davlumbaz, bu alanı, yaklaşık 4 dakikada havalandırır.( 31.2 x 60 / 500 )
    250 m3/saat gücünde çalıştırırsanız, o zaman minimum 8 dakika gerekir bir tur hava sirkülasyonu için.

Yani hiçbir davlumbaz, çalıştırır çalıştırmaz ocaktaki kokuyu yok edemez.
    Asıl amaç, arka planda davlumbazı sürekli çalıştırıp, mutfaktaki havayı boşaltmaktır.

İşte KÜGERR bunu yapıyor. ilk 4 devirde oldukça sessiz olduğu için, arka planda hiç rahatsız olmadan
    devamlı çalıştırıp, işinize devam edebiliyorsunuz. Diğer markalardan üstünlüğü burda.

Turbo 5. devir zaten yaklaşık 1000 m3/saat. Sadece olağanüstü acil durumlar için kullanılmalı. (yoğun duman vs.)

Şahsen ben çay bile yapsam, 2. devirde çalıştırıp, devamlı hava sirkülasyonu sağlıyorum mutfakta.

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.