Şimdi Ara

Küçük Suv ama hangisini seçmeli yardım lütfen

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10
Cevap
0
Favori
1.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kadın kullanıcı için otomatik olacak şekilde güvenlik en önemli kriter küçük suv hangi araç alınmalı. Bütçe maksimum 130k

Hyundai Kona Test sürüşü yapıldı 120k fiyat alındı motor çok güçlü ama şanzımandan emin değilim
    Suzuki Vitara Test sürüşü yapıldı 123k fiyat alındı motor ve şanzıman konusunda rahatız ama araba biraz hafif
    Seat Arona Hiçbir bilgimiz yok
    Kia Stonic Kona ile aynı deniyor fazla bilgimiz yok

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtcakmak -- 7 Mart 2019; 13:35:35 >

• Vitara kullanıcısı olarak tavsiye ederim.artilarini eksiklerini yazayım.diger arkadaslarda diğer arabalarin kullanıcı yorumlarını yapar

Artıları

Güvenlik,stabil sürüş ,viraj kabiliyeti,fren

Başarılı bir tam otomatik şanzıman.uzun omurlu.sorunsuz vites geçişleri güzel.(aisin 6 si)

Donanım.bayagi bayağı dolu.tek tek yazmayayim

Tipi güzel(burası göreceli tabi)

15 bin km de bakım.rutin 60 bin km bakımına 660 TL vermiştim yetkili serviste 4 5 ay önce.yani yetkili servis bakimlarida ucuz.ben garantiden sonra yetkili servise devam edeceğim

Yakıt tuketimi çok tarasrruflu.tam uyumlu olmasına rağmen LPG düşünmedim hiç.suan karma tuketimim kış aylarında 6.7 civarı yazın 6 Lara düşüyor(büyük şehirde yaşamıyorum,dur kalkim yok,uzun yol çok yaparim lakin böyle olmasaydı da anam anam yakmazdi,fabrika verileri 6.7 ye 4.9}

Eksileri

1.6 atmosferik motorun hantalligi.turbo beslemeli 1.4 lerde var tercihe göre.ama bayan kullanacak çok dert değil herhalde

İç plastik kötü

Süspansiyonları çok sert ,hatta arabamın en sevmediğim özelliği.viraj kabiliyeti ve uzun omurluluk kazandiriyormus lakin beni rahatsız ediyor

2. Eli kötü değil ama piyasa arabasi gibide değil.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ultrasaray0643 U kullanıcısına yanıt
    Evet vitara motor, şanzıman ve bakım ile ilgili söylediklerinize aynen katılıyorum. Test sürüşü yaptığımız araç 1,6 4x4 tü yoldaki bütün çukurları hissettik ve içerideki malzemelerden trim sesleri geliyordu kullanıldıkça bu sesler artmıyormu? birde bu aracın hafif olmasından kaynaklanıyor sanki. Vitara yaşam bölümü özel hafif bir çelikten yapılmış onu tam anlamadım satış temsilcisinin söylediğine göre. İlk kona denedik onunda süspansiyonları sertti ama içeride rahatsız edici ses yoktu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mrtcakmak -- 7 Mart 2019; 15:23:56 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mrtcakmak

Evet vitara motor, şanzıman ve bakım ile ilgili söylediklerinize aynen katılıyorum. Test sürüşü yaptığımız araç 1,6 4x4 tü yoldaki bütün çukurları hissettik ve içerideki malzemelerden trim sesleri geliyordu kullanıldıkça bu sesler artmıyormu? birde bu aracın hafif olmasından kaynaklanıyor sanki. Vitara yaşam bölümü özel hafif bir çelikten yapılmış onu tam anlamadım satış temsilcisinin söylediğine göre. İlk kona denedik onunda süspansiyonları sertti ama içeride rahatsız edici ses yoktu.
    Evet araç çok hafif,yanlış bilmiyorsam polodan hafif mesela.1200 kilo felan.az yakmasinin bir sebebi de bu.ilanlara bak 1.6 japon olmasına rağmen LPG taktıran yok denecek kadar az.

Ben kullaniciyim.4 sene min kullanmayı düşünüyorum.iç plastik takıntısı olan çok.ama ben hiç onemsemem.guvenligi donanımı sorunsuzluğu yakıtı önceliğim.uç kişilik bir aileyiz boyum 186 bana ziyadesiyle ile iç hacim yetiyor.yayla gibi değil ama sorunluda değil benim için.ama süspansiyonlar hakikaten canımı sıkıyor .katlanmaya çalıştığım tek şey.atarli giderlide araba kullanmam.motorada alıştım.

140 bin TL ye.0. 4*4 full donanımlı az yakan şanzımanı çok iyi sorunsuz bir araç bulmak zor.piyasanin en iyi suv u elbet değil.ama fiyat performans en başarılı araçlardan bence.

Diğer araçlarıda dene mutlaka.ama tavsiye edermisin.kesinlikle ederim.birde alacak olursan çift renk al :)

Edit:trim sesi demişsin 2.5 senelik araç öyle anam anam trim sesi yok.rahatsizlik duymadım henüz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ultrasaray0643 -- 7 Mart 2019; 16:31:53 >

• vitara

aracın hafif olması iyi bir şeydir bu arada. hafif araba yol tutmaz hurafelerine inanmayın. hafiflik demek çeviklik demektir, düşük yakıt tüketimi demektir, yüksek performans demektir...
  • Tucson al 1.6 otomatigini gemi gibi araba saglamdirr.

• Kona tasarım olarak bayanların beğeneceği türden şık bir araç . Ancak 177 beygir ile baş etmek kolay değil. Vitara daha basit bir araç olsa da bence daha mantıklı.
  • Teşekkürler Kona da karar kıldık çarşamba teslim alıyoruz.
  • Bayan için 500x de güzel bir seçenek olurdu.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.