Şimdi Ara

Kripto Madencilik nedir? Dijital Devrim ve Yapay Zeka (650. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.062
Cevap
136
Favori
454.060
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 648649650651652
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: NKFPK

Benim rastladığım berberde bir genç biz minig minik kasıyoruz
    Burada elektrikde bedava dedi abi sende kas dedi..
    Lan Dedim vatan hainleri bi ....rin gidin....
    Adamların harcadığı elektrigi biz ödüyoruz birde üstüne para kazanıyorlar.
    Çıldırcam yaa....

Vatan haini aramaya gerek yok bunları alıp suriye sınırından sınır dışı edicen tamam. Hem vatandaş kalitesi artar hemde deaşla al sana tampon bölge.

Olay tam olarak buhttp://www.milliyet.com.tr/6-ilin-kacak-elektrik-kullanimi-4-gundem-2192852/

• Arkadaşlar BTC veren bir site var, güvenliği ne düzeydedir.

REferans linkim :https://bitminer.io/2393156
    İlginizi çekebilir.

ÖNEMLİ NOT : SCAM

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Galaxy2004 -- 24 Temmuz 2017; 10:7:25 >
  • Madenci grubuna selam olsun. Eskilerden kim kaldi merak ettim? Isin pesini benim gibi birakmayanlar ses versin
  • Deniztns kullanıcısına yanıt
    Aleyküm selam. Bu yoklukta hangi coin'i kazıyorsun?
  • Beyler uzaktan bakınca çok acınası görünüyorsunuz, bilgisayar açmayı yeni öğrenen adamlar sırf para kazanmak için birden bire piyasadaki tüm kartları topladınız. 1060 lı bir bilgisayar alabilmek için tam 2 ay bekledim.

Onu bunu boşverinde dilencilikte fena para varmış, hadi kıs kıs kıs ışıklara hadi.

Ayrıca hayatınızın tüm gayesi olan zengin olma işini yine başaramayacaksınız beyler üzgünüm, o kartlar için çektiğiniz krediler güzel bir yerde patlayacak, o sefil hayatlarınızda yakına yakına yaşamaya devam edeceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Bırak Zaman Aksın -- 28 Temmuz 2017; 16:35:23 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Aktif olarak düzenli mining yapan var mı ?Nvidia ekran kartları neden işe yaramıyor ? 650m var bende illa amd mi alıcaz ?
    Birşeyler toplayayımda en azındna işsizim bu aralar harçlığımız çıksın .
  • Mining olayı bir nevi otomobil yarışı gibidir elindeki aracı hızlı olan yarışta avantaj kazanır bu sebeple modern ve güncel kartlar eski kartlara göre daha avantajlıdırlar çünkü mimarileri iyileştirilmiştir güç tüketimleri(çoğu zaman) bir önceki nesle göre azaltılmıştır bu sebeple miningte en önemli hususlardan birisi güç tüketimi ve performans göz önünde bulundurulduğunda yeni kartlara yönelmek önemlidir bir diğer konu ise AMD ve nVidia gibi birbirinden farklı doananım mimarisine sahip olan kartlarda AMD'nin stream processörleri nVidia'dan daha randımanlı çalışmaktadır bu sebeple daha az güç tüketerek daha çok hesaplama gücünü mining hususunda AMD daha avantajlıdır.
  • 2013 de filan LTC kazıyordum ekran kartı ile. O zamanlar bile diyordum bu mining olayı çok yaygınlaştı artık para getirmez diye taa o zaman bıraktım ben. Al sat'a yöneldim. Şu an bakıyorum alt+f4 'ü bilmeyen adam rig kurmuş kendine. Durum sizler adına vahim. Hazır kartlarınız para ediyorken satın kurtulun. Etherium bu balonu daha ne kadar taşıyacak belli olmaz.

Bu düzenin böyle gitmeyeceği çok açık belli. Aksini düşünen varsa devam etsin. 300-400 tl ye kartlarınıza talip olurum

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • kriptolar er ya da geç patlayacak bu iki kere iki dört. piyasaya sunduğu ne faydalı ürün var ne de hizmet. sadece suni kaynak ve bugün 110milyar dolara ulaştı sürümdeki miktar. olur da daha çok dikkat çekip payını artıracak olursa fişinin çekilmesi federal merkez bankasının bir emrine bakar. yasal yoldan resmi para birimleriyle satışının engellenmesi değerini altüst eder. yeraltında ise kara para aklama gibi eylemler için kullanılmaya ise sonsuza kadar devam eder.
  • MrT4ngo kullanıcısına yanıt
    Hocam siz yine daha eskiymişsiniz. Ben 2015'te falan hobi olarak bitcoin takip ediyordum, en son 2016 kasım civarında 500 dolar bandında gidiyordu. Daha sonra 4-5 ay bakmadım. Haberlere çıktığında 2000 dolar bandını geçmişti. Balon inanılmaz şişti. Bitcoini örnek olarak verdim diğer altcoinler içinde durum böyle. Balon patlamayı da geçti artık nasıl bu seviyeye gelindi bilmiyorum. Ama alternatifler çıkmazsa bu böyle fazla gitmeyecek. Bu işle uğraşan arkadaşlar dikkat etsin,girmeyi düşünenlerde uzak dursun. Sistem kurmak yerine al-sat çok daha mantıklı şu an. En azından uğraştığınız zaman yerine al-sat üzerine tecrübe kazanırsınız. Herkese bol kazanç,umarım kimse üzülmez bu işin sonunda.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Ankaragucu1910

Hocam siz yine daha eskiymişsiniz. Ben 2015'te falan hobi olarak bitcoin takip ediyordum, en son 2016 kasım civarında 500 dolar bandında gidiyordu. Daha sonra 4-5 ay bakmadım. Haberlere çıktığında 2000 dolar bandını geçmişti. Balon inanılmaz şişti. Bitcoini örnek olarak verdim diğer altcoinler içinde durum böyle. Balon patlamayı da geçti artık nasıl bu seviyeye gelindi bilmiyorum. Ama alternatifler çıkmazsa bu böyle fazla gitmeyecek. Bu işle uğraşan arkadaşlar dikkat etsin,girmeyi düşünenlerde uzak dursun. Sistem kurmak yerine al-sat çok daha mantıklı şu an. En azından uğraştığınız zaman yerine al-sat üzerine tecrübe kazanırsınız. Herkese bol kazanç,umarım kimse üzülmez bu işin sonunda.

Yıllarca mining diye insanlara yedirdiler iyi para. Bende yiyenlerdenim zaten. Allah var iyi para kazandım yok değil. Ama bu Mining sisteminin bir noktaya kadar insanları doyurup ondan sonra zarar ettireceğini ileride görünce sistemden ayrıldım. Bunu kar topuna benzetelim. Minik bir kartopu ilk başta hacimce yuvarlandıkca az miktarda kar alır. Ama yuvarlanmaya devam ettikce dahada büyür ve hacim olarak içine daha fazla kar alır.

Burda dikkat etmemiz gereken şey kar topu doğru orantılı bir şekilde büyüyor.

Mining sisteminde bu yok. İnsanlara mining diye iyi para yedirdiler ve yedirmeyede devam edecekler. Bir gün o kar topu birden bire 100 misli büyüyecek. Ve bu ağın başındaki insanlar 2011 den bu yana yedirdikleri bütün paranın kat be kat fazlasını bir anda alacak. Ve işte orda kıyamet kopuyor.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Deniztns

Madenci grubuna selam olsun. Eskilerden kim kaldi merak ettim? Isin pesini benim gibi birakmayanlar ses versin

Hocam ben bu konunun açıldığı günü hatırlıyorum o zamanlar yapıyordum madencilik sonra salak gibi bırakmıştım. Sen o tarihten beri yapıyorsan köşeyi dönmüşsündür.
  • Çin coin islemlerini yasaklamis hayirli olsun :S

• sadtneverdie kullanıcısına yanıt
    Coin işlemlerini değil, yeni ico'ların yayınlanmasını yasaklamış, arz ile parayı toplayıp milleti dolandırıyorlar diye. Ama piyasanın tepkisi bu haberin çarptırılmış dedikodusu ile sert oldu. Güzel alım fırsatları sunuyor parası olana.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi apollonx -- 4 Eylül 2017; 22:45:36 >
  • Şu olayı çok merak ediyorum 5-6 tane kart ile girmek istiyorum. En kötüsü kartları 2. El tek tek satarım

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: MrT4ngo

2013 de filan LTC kazıyordum ekran kartı ile. O zamanlar bile diyordum bu mining olayı çok yaygınlaştı artık para getirmez diye taa o zaman bıraktım ben. Al sat'a yöneldim. Şu an bakıyorum alt+f4 'ü bilmeyen adam rig kurmuş kendine. Durum sizler adına vahim. Hazır kartlarınız para ediyorken satın kurtulun. Etherium bu balonu daha ne kadar taşıyacak belli olmaz.

Bu düzenin böyle gitmeyeceği çok açık belli. Aksini düşünen varsa devam etsin. 300-400 tl ye kartlarınıza talip olurum

Yazdıklarını okuyunca senin sözünü dinlememek gerektiği zaten anlaşılıyor. Çok anlasaydın o zaman 3 dolar olan coinleri biriktirir şimdi 60 dolardan satardın.

Ben anlamıyorum bu sanal para düşmanlığını devletler kendi paralarını çıkartmaya hazırlanırken bazı bebeler hala bu balon patlıycak muhahaha diye tepki veriyor. Sebep neymiş? Sebep zaten alamayacağı kart piyasada yokmuş.

Neymiş 2010 yılında bu işe girmiş balon olduğunu anlamış bırakmış. Yok 2015 yılında girmiş balonmuş bırakmış. Kar olmayacakmış bırakmış. Be kardeşim hepiniz eşşek gibi pişmansınız işte itiraf etsenize. Ben 1 sene önce arkadaşımı dinleyip girmediğim için pişmanken 2-3 sene önce deneyip bırakan adam kafasını duvara vuruyordur. Ha bunu yapmıyorsa o zaman bu işle uğraşmamış veya bu işi bırakmamıştır.

Kimmiş bu işten kar etmeyen? kimmiş bu işten para kaybeden?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadtneverdie -- 13 Eylül 2017; 16:13:43 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sadtneverdie

quote:

2013 de filan LTC kazıyordum ekran kartı ile. O zamanlar bile diyordum bu mining olayı çok yaygınlaştı artık para getirmez diye taa o zaman bıraktım ben. Al sat'a yöneldim. Şu an bakıyorum alt+f4 'ü bilmeyen adam rig kurmuş kendine. Durum sizler adına vahim. Hazır kartlarınız para ediyorken satın kurtulun. Etherium bu balonu daha ne kadar taşıyacak belli olmaz.

Yazıklarını okuyunca senin sözünü dinlememek gerektiği zaten anlaşılıyor. Çok anlasaydın o zaman 3 dolar olan coinleri biriktirir şimdi 60 dolardan satardın.

Ben anlamıyorum bu sanal para düşmanlığını devletler kendi paralarını çıkartmaya hazırlanırken bazı bebeler hala bu balon patlıycak muhahaha diye tepki veriyor. Sebep neymiş? sebep zaten baba alamayacağı kart piyasada yokmuş.

Neymiş 2010 yılında bu işe girmiş balon olduğunu anlamış bırakmış. Yok 2015 yılında girmiş balonmuş bırakmış. Kar olmayacakmış bırakmış. Be kardeşim hepiniz eşşek gibi pişmansınız işte itiraf etsenize. Ben 1 sene önce arkadaşımı dinleyip girmediğim için pişmanken 2-3 sene önce deneyip bırakan adam kafasını duvara vuruyordur. Ha bunu yapmıyorsa o zaman bu işle uğraşmamış veya bu işi bırakmamıştır.

Soylediklerine katilmamak elde degil. Aslinda konuyu ilk acarken isin parasal boyutunu burada tartismayalim diye bir gayem vardi. Lakin konu paraya dokunur da konusulmaz mi pek tabi hep bu boyutu konusuldu.

Ben de inat ettim aslinda isin V for Vendetta kismi da olduguna isaret etmek icin konunun en azindan basligini degistirdim. Yapay zeka ile bagintisindan bahsettim de yine parasal mevzular yuzunden kayboldu.

Ama bir konuda sunu belirtmek istiyorum ki ileride duzen kapitalizm olmayacak. Evet su an kapitalim yuksek ama kripto para birimleri fiat birimleri sorgulamamiz gerektigini ozgurlesmemiz icin bunun zaruri oldugunu gosteriyor. Ileride gececegimiz duzende fakirler fakir olmaktan kurtulurken zenginler pasa pasa o zenginligi paylasacaklar.

Isin kapital kismi cidden fasa fiso oldu benim icin. Pek tabi bunun nedeni maddi olarak doygunluga erismis olmam. Bence insanoglugunun zaruri ihtiyaclarini yeniden duzenlememiz icin tam sirasi.

Unutulmamalidir ki degismeyen tek sey degisimin kendisidir. Nasil imparatorluklar cokup yerini ulus devletler aldiysa, ulus devletlerin de islerliklerinin sorgulanma vakti pek yakindir. Kapitalizm icin de sonuc pek farkli olmayacaktir.

Duzenleme: Gizliden gizliye komunizm propagandasi yapmiyorum veya anarsi yanlisi degilim. Dogal prosesleri tarihe bakarak degerlendiriyorum. Ileride teknolojik sosyal komunizm tarzi dunya capinda bir yapilasma olabilir ama ben sadece degisime dikkat cekme maksatli yazdim. Benim idealimi soracak olan varsa, adaletli, insanlarin istedikleri konularda ozgurce calisarak yasayabilecekleri (robotlarin insanin yapmak istemeyecegi her isi halledebilecegi) bir duzen idealim var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Deniztns -- 13 Eylül 2017; 14:42:35 >

• quote:

Orijinalden alıntı: Deniztns

quote:

quote:

Yazıklarını okuyunca senin sözünü dinlememek gerektiği zaten anlaşılıyor. Çok anlasaydın o zaman 3 dolar olan coinleri biriktirir şimdi 60 dolardan satardın.

Ben anlamıyorum bu sanal para düşmanlığını devletler kendi paralarını çıkartmaya hazırlanırken bazı bebeler hala bu balon patlıycak muhahaha diye tepki veriyor. Sebep neymiş? sebep zaten baba alamayacağı kart piyasada yokmuş.

Soylediklerine katilmamak elde degil. Aslinda konuyu ilk acarken isin parasal boyutunu burada tartismayalim diye bir gayem vardi. Lakin konu paraya dokunur da konusulmaz mi pek tabi hep bu boyutu konusuldu.

Ben de inat ettim aslinda isin V for Vendetta kismi da olduguna isaret etmek icin konunun en azindan basligini degistirdim. Yapay zeka ile bagintisindan bahsettim de yine parasal mevzular yuzunden kayboldu.

Ama bir konuda sunu belirtmek istiyorum ki ileride duzen kapitalizm olmayacak. Evet su an kapitalim yuksek ama kripto para birimleri fiat birimleri sorgulamamiz gerektigini ozgurlesmemiz icin bunun zaruri oldugunu gosteriyor. Ileride gececegimiz duzende fakirler fakir olmaktan kurtulurken zenginler pasa pasa o zenginligi paylasacaklar.

Isin kapital kismi cidden fasa fiso oldu benim icin. Pek tabi bunun nedeni maddi olarak doygunluga erismis olmam. Bence insanoglugunun zaruri ihtiyaclarini yeniden duzenlememiz icin tam sirasi.

Unutulmamalidir ki degismeyen tek sey degisimin kendisidir. Nasil imparatorluklar cokup yerini ulus devletler aldiysa, ulus devletlerin de islerliklerinin sorgulanma vakti pek yakindir. Kapitalizm icin de sonuc pek farkli olmayacaktir.

Duzenleme: Gizliden gizliye komunizm propagandasi yapmiyorum veya anarsi yanlisi degilim. Dogal prosesleri tarihe bakarak degerlendiriyorum. Ileride teknolojik sosyal komunizm tarzi dunya capinda bir yapilasma olabilir ama ben sadece degisime dikkat cekme maksatli yazdim. Benim idealimi soracak olan varsa, adaletli, insanlarin istedikleri konularda ozgurce calisarak yasayabilecekleri (robotlarin insanin yapmak istemeyecegi her isi halledebilecegi) bir duzen idealim var.

Hocam sen bana katılmışsın ama ben biraz daha gerçekçi olduğumu düşünüyorum. Mağlum parası olan yine bu suyun başını tutacak. Dünyadaki paranın çoğunu bir avuç insan yönetirken bahsettiğin sistem pek mümkün değil.

• quote:

quote:

Yazdıklarını okuyunca senin sözünü dinlememek gerektiği zaten anlaşılıyor. Çok anlasaydın o zaman 3 dolar olan coinleri biriktirir şimdi 60 dolardan satardın.

Ben anlamıyorum bu sanal para düşmanlığını devletler kendi paralarını çıkartmaya hazırlanırken bazı bebeler hala bu balon patlıycak muhahaha diye tepki veriyor. Sebep neymiş? Sebep zaten alamayacağı kart piyasada yokmuş.

Ben mining işi gereksiz zahmet diye bahsettim. Yazdıklarimi tam okumadin sanirim

• quote:

quote:

quote:

Ben mining işi gereksiz zahmet diye bahsettim. Yazdıklarimi tam okumadin sanirim

Ben genelleme yaptım. Ayrıca gereksiz zahmet derken bunca insan salak bi sen mi akıllısın? Ha tek kartın varsa vs karlı değil. Ama Genel olarak karlı olmasa kim girecek? Bazı ülkeler elektrik ücretleri çok düşük olduğu için bu konuda çok avantajlı.

• 
Sayfa: önceki 648649650651652
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.