Şimdi Ara

Kripto Madencilik nedir? Dijital Devrim ve Yapay Zeka (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13.062
Cevap
136
Favori
454.006
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben GTX 770 almıştım ve o zamanlar stoklarda HD 7950 vardı, yani şimdi iki tane 7950 uçmuş muydum...Şansıma ben...

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kripto Madencilik nedir? Dijital Devrim ve Yapay Zeka

Gece bırakmıştım ne elde etmişim şimdi var mı bir şey?

• Hocam neyle madencilik yaptınız? =) 0 KH/s gözüküyor şu an da hiçbirşey kazmıyorsunuz sanırım.
  • Buda ne böyle

Kripto Madencilik nedir? Dijital Devrim ve Yapay Zeka

Edit: Ne kadar kazanıyordur acaba ?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Ride Or Die -- 17 Aralık 2013; 16:20:21 >

• Geçti bor'un pazarı sür eşşeği niğdeye oldu artık
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gamer-Z

Buda ne böyle

Kripto Madencilik nedir? Dijital Devrim ve Yapay Zeka

Edit: Ne kadar kazanıyordur acaba ?

Sorunuzun cevabı: Manyaklık

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam bitcoinleri normal paraya nasıll ceviriozz ?
  • Adamlar darphane kurmuş sanki para basıyorrr
  • quote:

Orijinalden alıntı: choiboungee

Adamlar darphane kurmuş sanki para basıyorrr

Hocam görünce bastım kahkahayı

• Merhaba standart bir asus 7950, HD7950-DC2-3GD5-V2 660kH/s gücüne sahip
    aynı şekilde standart bir XfX 7970 710kH/s gücünde tabiki overlockla yaklaşık +100 daha olabilir,bu yüzdendirki aradaki fiyat farkı hashing farkını karşılamıyor.
    Birde 7870 sormuşsunuz onun değeride yaklaşık olarak vereyim örnegin 7850, ASUS 2GB V2 385 kH/s .
    2 adet 7950 = 1320 kH/s iken
    3 adet 7870 = 1155 kH/s teknik degerleri bunlar.
    Genel olarak sorunuz merak ettikleriniz olursa elimden geldigince yardımcı olmaya çalışırım.
    @buraoca2
  • quote:

Orijinalden alıntı: cybernoid

En basit soru; neye hizmet ediyor bu hesaplamalar? Neyi hesaplıyorsunuz? Bu hesabı kimler ne amaçla yaptırıyor? İnsanlık adına faydalı mı yoksa zararlı bir işe mi hizmet veriyorsunuz?

Bunları hiç düşünen var mı?

Hiç bir bilgim olmadığı için şüphe duyuyorum. Hesaplamaların arkasındaki kişileri ve amaçları bilen varsa yazsın?

Bilmiyoruz diyorsanız nasıl güveniyorsunuz?

Dünya çapında binlerce, belki yüzbinlerce çok çok güçlü bilgisayarların
    7-24 sürekli ve devamlı şifreli içerik deşifre etme işleminin nedeni olarak
    "Sistemlere güvenlik sağlamak için" denmesi ne bana ne de mantığa uygun gelmiyor.

Size sorgulayan bir mantığa ilk gelen şeyi söyleyeyim:
    Şifrelenmiş içeriklerin şifreleri çözülmeye çalışılıyor.
    Şifre çözmek için güçlü bilgisayarlar ve uzun zaman gerekiyor.
    Bu işi dünya çapında binlerce bilgisayara bölüştürürsen elbet daha kısa sürede bitecektir.

Sözün özü, birileri için önemli olan ama şifre ile korunan dosyalara erişilme çabasıdır
    diye düşünüyorum.

Bunun bir parçası olmayacağım.

• 6 ay gidip bir yerde çalışılsa zaten o para kazanılır. Merakım şu; bu iş eninde sonunda kötü bir şeye hizmet ediyorsa, bunun parçası olanlar davalık olabilir mi? Öyle ya, bu işi millete yaptıranlar bir şekilde kendilerini sıyırıp topu başkalarına atmış olacaklar. Yani bence eğrisi doğrusu her şeyi öğrenilip öyle girilmeli bu işe.

Maden arıyoruz falan hiç bir halt anlamdım ben... Sanal alemde ne madeni aranıyor.!?

Sadece teknik değil, varsa hukuki boyutlarıda konuşulmalı. Ki kimse yanlış bir şeye bulaşmasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cybernoid -- 17 Aralık 2013; 17:00:50 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Deniztns

Hocam neyle madencilik yaptınız? =) 0 KH/s gözüküyor şu an da hiçbirşey kazmıyorsunuz sanırım.

Şu an işyerindeyim açık bırakıp gitmiştim evdekiler kapamıs görünen o ki. Ama bişi birikmiş mi anlamadım.
  • killnOd kullanıcısına yanıt
    runme.bat dosyasını yanlış düzenlemişim, sizin de orada bir sıkıntı vardır sanırım. kullanıcıadı.workeradı yazan yeri dikkatli düzenleyin mesela benim kullanıcı adım Onur0021 worker adımda aynı yani şöyle olacak, Onur0021.Onur0021. Ve hemen y olmuyo bi 5 dakika sonra falan. Ayriyetten notification'ı işaretledim ben.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Clia

quote:

Orijinalden alıntı: cybernoid

En basit soru; neye hizmet ediyor bu hesaplamalar? Neyi hesaplıyorsunuz? Bu hesabı kimler ne amaçla yaptırıyor? İnsanlık adına faydalı mı yoksa zararlı bir işe mi hizmet veriyorsunuz?

Bunları hiç düşünen var mı?

Hiç bir bilgim olmadığı için şüphe duyuyorum. Hesaplamaların arkasındaki kişileri ve amaçları bilen varsa yazsın?

Bilmiyoruz diyorsanız nasıl güveniyorsunuz?

Dünya çapında binlerce, belki yüzbinlerce çok çok güçlü bilgisayarların
    7-24 sürekli ve devamlı şifreli içerik deşifre etme işleminin nedeni olarak
    "Sistemlere güvenlik sağlamak için" denmesi ne bana ne de mantığa uygun gelmiyor.

Size sorgulayan bir mantığa ilk gelen şeyi söyleyeyim:
    Şifrelenmiş içeriklerin şifreleri çözülmeye çalışılıyor.
    Şifre çözmek için güçlü bilgisayarlar ve uzun zaman gerekiyor.
    Bu işi dünya çapında binlerce bilgisayara bölüştürürsen elbet daha kısa sürede bitecektir.

Sözün özü, birileri için önemli olan ama şifre ile korunan dosyalara erişilme çabasıdır
    diye düşünüyorum.

Bunun bir parçası olmayacağım.

Siz olayı çok yanlış anlamışsınız herhangi birine ait bir dosyanın yada başka bir şeyin şifresini çözmeye çalışmıyorsunuz.Dünyada üretilecek eşi benzeri olmayan taklit edilemeyen hacklenemeyen (üretimi çok çok zor oldugu için hacklenmesi imkansıza yakındır) matematiksel bir algoritmaya dayanan coin birimi üretiyorsunuz.İnsanlıga yararı yada zararı diye bir durum yok.Bir tane degil bu coin bir sürü altcoin birimi var her geçen gün yenileride geliyor.+ olarak bütün kaynak kodları açıktır programalrın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi iquana -- 17 Aralık 2013; 17:20:34 >

• Evet simdi baktim bendede Y olmus.notification isaretlemenin avantaji veya dezavantaji nedir peki ?

litecoinler kendi PC mizde tutmanin avantajlari nedir.Pc deki bilgiler silinirse litecoinler de gitmis mi oluyor?Pc dekiler mi esas litecoinler olarak deger goruyor yoksa net hesabimizdakiler mi?Cunku 2gb uzeri DL dan bahsediliyor ona gore kuracam.

@Deniztns
  • quote:

Orijinalden alıntı: iquana

Merhaba standart bir asus 7950, HD7950-DC2-3GD5-V2 660kH/s gücüne sahip
    aynı şekilde standart bir XfX 7970 710kH/s gücünde tabiki overlockla yaklaşık +100 daha olabilir,bu yüzdendirki aradaki fiyat farkı hashing farkını karşılamıyor.
    Birde 7870 sormuşsunuz onun değeride yaklaşık olarak vereyim örnegin 7850, ASUS 2GB V2 385 kH/s .
    2 adet 7950 = 1320 kH/s iken
    3 adet 7870 = 1155 kH/s teknik degerleri bunlar.
    Genel olarak sorunuz merak ettikleriniz olursa elimden geldigince yardımcı olmaya çalışırım.
    @buraoca2

Teşekkürler hocam paylaşımınız için, tahmin ettiğimden daha düşükmüş performansı. Fakat siz HD 7850 için karşılaştırma yapmışsınız sanırım, ilk verdiğiniz örnekte HD 7850'nin değerleri varken, 3 Adet HD 7850'nin değerleri 1155 kH/s yapıyor.

Sanırım HD 7870 3lemesinin performansı 2 * HD 7950'den daha fazla olacak bu duruma göre.

Özellikle Tahiti yongalı HD 7870'lerde durumun çok daha iyi olabileceği kanısındayım. Fakat onlardada sorun kartlar olduğu için, bulaşmak ne derece mantıklı olur. Orası muamma.

HD 7970 durumunda ise hiç gerek yokmuş hocam o zaman. O kadar enerji harcamasıyla HD 7950'ye göre zarar ettirir HD 7970

@Deniztns

Teşekkürler hocam bilgilendirdiğiniz için

• Özür dilerim küçük bir yanlışlık olmuş.
    7850, ASUS 2GB V2 385 kH/s
    7870 GHz Edition, GV-R787OC-2GD 425 kH/s
    Doğrusu böyle olacak.(Değerler ortalamadır 3-5 fark olabilir.)
    @buraoca2
  • quote:

Orijinalden alıntı: killnOd

Evet simdi baktim bendede Y olmus.notification isaretlemenin avantaji veya dezavantaji nedir peki ?

litecoinler kendi PC mizde tutmanin avantajlari nedir.Pc deki bilgiler silinirse litecoinler de gitmis mi oluyor?Pc dekiler mi esas litecoinler olarak deger goruyor yoksa net hesabimizdakiler mi?Cunku 2gb uzeri DL dan bahsediliyor ona gore kuracam.

@Deniztns

Litecoinleri cüzdanınızda tutmanız daha iyidir tabiki,cüzdanı yedekleye bilirsiniz format vs atarsanız bilgileriniz korunur.Sitedeki yada cüzdandakiler sizin paranız fakat cüzdan olmadan transfer kontrolü yapmanız zor olacaktır.
  • quote:

Orijinalden alıntı: iquana

Özür dilerim küçük bir yanlışlık olmuş.
    7850, ASUS 2GB V2 385 kH/s
    7870 GHz Edition, GV-R787OC-2GD 425 kH/s
    Doğrusu böyle olacak.(Değerler ortalamadır 3-5 fark olabilir.)
    @buraoca2

Anladım hocam sağolun, o zaman aynı hesaba geliyor 2*7950 ve 3*7870. (Bu HD 7870'lerin Tahiti GPU'ya sahip olmadıklarını varsayıyorum).

Elektrik masraflarını da düşünürsek HD 7950 daha mantıklı o zaman (Fiyatlarıda aşağı yukarı aynı, hatta HD 7870'ler biraz daha pahalıya geliyor diye hesap ettim )

Dediğiniz gibi tek seçenek HD 7950 olarak gibi görünüyor

• 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.