Şimdi Ara

Kredisi devam eden evi satma

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
601
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Beyler biz 2014 yılının ocak ayında 80bin tlye ev aldık bunun 44 bin lirasını 120 ay boyunca 689 liralık taksitlerle olmak üzere kredi çekerek aldık.Şimdi evi 120-130 bin tl arasında satmaya karar verdik internette araştırdım ama her kafadan bir ses çıkıyor.

1)Şimdi bizim ipoteği kaldırmamız için krediyi kapatmamız gerekcek 120*689= 82.680 yaklaşık 8 bin lirasını ödediğimizi sayarsak bankaya 76 bin lira + kredi erken kapama cezasımı ödeyeceğiz ?

2)Bankanın herhangi bir zorluk çıkarma şansı varmıdır ? Tecrübeli abimlerimden bu konu hakkında bilgi bekliyorum

• ödeme planında ne kadar anapara borcun oldugunu hesaplayabilirsin. anapara borcu + biraz faiz+ erken kapama ücretini ödeyip ipotegi kaldırabilirsin.

alıcı ipotegini kabul etmek isterse, banka da onaylarsa kalan borcu alıcı ödeyebilir, her bankanın uygulaması degişken banka ile yüz yüze konuşmalısın.
  • Ne kadar borç ödeyeceğinizi bankaya sormanız daha sağlıklı olur. Bir de erken kapatma cezası en son kanunla kaldırıldı veya (kredi miktarının) %1'i oldu diye hatırlıyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi frankınkut -- 16 Mart 2015; 3:36:55 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.