Şimdi Ara

Kredili Volkswagen Almak

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
38
Cevap
0
Favori
1.181
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar. Ankara'da yaşıyorum. Dişimden tırnağımdan artırdığım paramla İstanbul'dan VDF 'den kredili bir Vw buldum. Aracın yaklaşık 27 bin lira kredi borcu var. Ankara'dan kalkıp gideceğim. Adamın borcunu kapatacağım. Sonra rehin kalkacak ve aracı alacağım. Ama aracı alacağım kişi sarı çizmeli mehmet ağa. Adama kredi borcu için bir günlük bul parayı borcu kapat nasıl olsa satış esnasında paranı benden alacaksın diyorum. O kadar param yok diyor. Bu durumda işi sağlama almak için ne yapılabilir ?

Adamın borcunu üstlensem ve ben ödemeye devam etsem mesela VDF bunu kabul eder mi ? Yada başka bir çözümü var mıdır ? Çok acil yardıma ihtiyacım var arkadaşlar yarın gitmeyi planlıyorum. Bilen gören duyan yada bu konuda fikir alabileceğiniz bir arkadaşınız varsa bir zahmet yardımcı olur musunuz ?

• gazilim_ankara G kullanıcısına yanıt
    öncelikle rehin kalkmayacağı için devir alamazssınız.Krediyi kapatmak içinde adama şu parayı al kapat diyebilirsiniz ama adam ortadan kaybolursa iş işten geçer.Bunun için en iyi yöntem adama para buldurmak ve krediyi kapattırıp parayı verip satışı almak.Kimin kim olduğunu bilmediğimiz şu günlerde kimseye güvenmezdim.
  • Kritik bir soru ve cevabını bende merak ediyorum. Adamın krediyi çektiği banka ile bir görüşüp, paraya bloke koydurup ruhsat islemleri bittikten sonra adamın hesabına geçirilmesi gibi bir durum olabilir. Aksi halde güvenmekten başka bir alternatif kalmıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gazilim_ankara

Merhaba arkadaşlar. Ankara'da yaşıyorum. Dişimden tırnağımdan artırdığım paramla İstanbul'dan VDF 'den kredili bir Vw buldum. Aracın yaklaşık 27 bin lira kredi borcu var. Ankara'dan kalkıp gideceğim. Adamın borcunu kapatacağım. Sonra rehin kalkacak ve aracı alacağım. Ama aracı alacağım kişi sarı çizmeli mehmet ağa. Adama kredi borcu için bir günlük bul parayı borcu kapat nasıl olsa satış esnasında paranı benden alacaksın diyorum. O kadar param yok diyor. Bu durumda işi sağlama almak için ne yapılabilir ?

Adamın borcunu üstlensem ve ben ödemeye devam etsem mesela VDF bunu kabul eder mi ? Yada başka bir çözümü var mıdır ? Çok acil yardıma ihtiyacım var arkadaşlar yarın gitmeyi planlıyorum. Bilen gören duyan yada bu konuda fikir alabileceğiniz bir arkadaşınız varsa bir zahmet yardımcı olur musunuz ?

Arkadaşım golf aracının borcunu vdf ye ödetip kalanını da elden alıp sattı...

Siz şimdi adamın borcunu ödedikten sonra adam tüyerse o zaman iş sakat...

• Hocam girmeyin bu işlere memlekette arabamı kalmadıda böyle riskli işlere giriyorsunuz. Hele hele ucuzza hemen kaçın. Ünlü bir söz
    "pahalıdır vardır bir hikmeti, ucuzdur vardır bir illeti"

• İstanbulda bu işlerin bürokrasi kısmının 1 günde biteceğini sanmam. Bu yüzden temkinli olun bence.
  • Borcunu kapatmayan adamdan araç almayın
  • Ucuz alacak kadar zengin değilsin.Sizde diyorsun güvenmek gibi gavlete gelmeyin.Adam akıllı biri olsa ya da normal bir insan olsa ödeyemeceği borcun altına girmez.Bu işe girmeyin.

Tek yolla kabul edin.Adam kendi adına kredi çekip kapatsın.Borcu aynı gün çekip borcu kapatırsa dosya masrafı birde erken ödeme cezası öer bunlar 1.000 tl civarına gelir.Mesela borç 30.000 tl ise 9 ay vade yapsın.

Adam banka bana vermez sen çek ya da bana kefil ol derse kabul etmeyin.Akraban anan ,baban çeksin hem onlar sana güvenir deyin.Kredi masraflarını da fiyata dahil ederiz dedim.
  • hocam bence dertsiz başınıza dert almayın. memlekette başka arabamı yok.
  • Ben vdf'den borçlu arabami satmıştım. 30.000 borcu vardı gittik garanti bankasına yatırdı parayi alıcı, sonra ben kaçtım şaka bi yana borcu kapadiktan sonra vdf'den bişeyler yaptılar rehin kalktı gittik satışını yaptık lakin bu işlem 3-4 saat sürüyor hocam ama sakat is söyliyim taklaya gelebilirsin

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meganers -- 17 Haziran 2014; 21:49:24 >
  • Rehin kaldirma islemi bir gunde bitmez. Krediyi kapatirsin ancak rehni kaldirip aracin satisini yapana kadar bir iki gece uykusuz kalabilirsin.

• quote:

Orijinalden alıntı: arzemo

Rehin kaldirma islemi bir gunde bitmez. Krediyi kapatirsin ancak rehni kaldirip aracin satisini yapana kadar bir iki gece uykusuz kalabilirsin.

Hocam bir üstunuzdeki yazdıklarımı okur musun

• quote:

Orijinalden alıntı: meganers

quote:

Rehin kaldirma islemi bir gunde bitmez. Krediyi kapatirsin ancak rehni kaldirip aracin satisini yapana kadar bir iki gece uykusuz kalabilirsin.

Hocam bir üstunuzdeki yazdıklarımı okur musun

Zorunda mıyım?

• quote:

vdf den rehin kaldırma işlemi en fazla 3 saat içinde sonuçlanıyor
  • Küçük bir şehir olur. Alacağım kişi o civarda tanınır olur ama Istanbul beni gerçekten korkutuyor. Değerli yorumlarınız ve mesajlarınız için gerçekten çok teşekkür ederim. Içimde şüpheler vardı ama yazılanları okuyunca netleşti kafamda bu iş. Kişi kredi borcunu kendi kapatmanın sürece bu işe girmemeye karar verdim. Bir de yarın VDF ye aracın satışı ile birlikte borcunu da üstlenmeyi teklif edeceğim. Yani aracı da borcu da alacağım aradaki farkı da şarap sahibine vereceğim. Olmuyorsa da canimiz sağolsun.

• gazilim_ankara G kullanıcısına yanıt
    Noterden araç satışı için ''süresiz araç noter satış vekaletnamesi'' alın.

Aracın parasını ödeyin, Borcu siz ödeyip haciz işlemlerini siz halledin satışı siz yapın. Bu işlemler en az iki gün sürer. Yalnız daha önceden araç üzerinde kaç adet ipotek/rehin var onu öğrenin sakata gelmeyin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hakanwing -- 16 Haziran 2014; 22:09:12 >
  • bu ise gireceksen kalabalik gidin bari

• iyi fikir
  • Vdf kredileri devir oluyor avantajiniz su sekilde olur 2 sene onceki faiz daha dusuk arabalar icin

• hocam dolandırıcılar çift rehin koyduruyorlar siz kapatıyorsunuz rehin kalkmıyor adamda birden uzuyor falan biryerde okumuştum aman dikkat.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.