Şimdi Ara

Kredi ve kredi kartı borcu yapılandırma - Banka sürekli arıyor - Banka borcundan dolayı icra davası (113. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir - 4 Masaüstü
5 sn
3.536
Cevap
90
Favori
469.640
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Kemal

Arkadaşlar bugünlerde Akbank yeniden yapılandırma için ne istiyor bilginiz var mı?

Bugün Garanti 0,68+650 Exper (komisyon yok) şeklinde teklif verdi.

Eğer Akbank'ı tamamen kapatmak istersem %2 haricinde ekstra bir ödemem olur mu?

Eski bankanıza %2 erken kapama cezası var ama onuda isterseniz yeni bankanızda kredinin içine yayabiliyorlar, onun dışında eski banka bir masraf isteyemez.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cagdasgun

quote:

Arkadaşlar bugünlerde Akbank yeniden yapılandırma için ne istiyor bilginiz var mı?

Eski bankanıza %2 erken kapama cezası var ama onuda isterseniz yeni bankanızda kredinin içine yayabiliyorlar, onun dışında eski banka bir masraf isteyemez.

Teşekkür ederim...
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: cagdasgun

quote:

Teşekkür ederim...

Burada araya girmek isterim. Krediyi kullandığınız ilk banka, tapu üzerindeki ipoteği kaldırmak için ücret talep edebilir. İpotek şerhi ücreti adı altında size masraf çıkarabilirler. Sormanızda fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: cibuti40

Arkadaslar daha demin akbank hoşdere subesınde görevli baynla telefonda konustum. kampanya 31 mayısa kadar olduğu, 0.67 oran olduğu doğru. yalnız yuzde iki komisyonu varmış şöyleki eski bankaya 100.000Tl anapara borcunuz kalmış olşun erken kapama yaparsanız yuzde 2 erken odeme komisyonuyla 102.000 Tl ye eski bankanızla ilişkinizi kesebilirsiniz. am akbank bu miktar uzerine yuzde 2 komisyon alarak size kredi kullandııyor yanı bu örnekte 104.040 tl kredi çekeceksiniz. ipotek, dosya masrafı gibi harcamaları buna yüklemiş açıkcası . Oran çok güzel ama masarfsız olduğu tam gerçeği yansıtmıyor malesef.

Nerden çıkardınız bunu. Öyle birşey yok.
  • Yarın başta Akbank olmak üzere 3-4 banka ile görüşmeye gideceğim. Tek tek teklifleri buraya yazacağım.
    Bu arada sormak istediğim bir şey daha var. Kredi yapılandırma sadece konut kredilerinde mi oluyor ?
    Bana bu konuda soru soran arkadaşlarım var ama bilgim yok :)
    Cevap veren olursa sevinirim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar bugün kapama yazısını garantiden aldım ama biraz olaylı oldu;müşteri temsilcimin yanına gittim yine sallamadı beni sen git gelirse ben seni ararım dedi bende müdürün yanına çıktım bu yazıyı almak bukadar zormu dedim müdür bey sağolsun çok ilgilendi memurun bana karşı tavrını anlattım özür diledi genel merkez beni kaçırmamak için kaç kere oran verdi en sonunda 0,68 oran 1950 olan %2 lik ceza yıda 1300 tl ye düşürdüler müdür ilk defa böyle bişey yaptıklarını söyledi çok ısrar etti ama benim cevabım olumsuz oldu hiç karım olmasa bile garanti bankasıyla daha çalışmak istemediğimi söyledim.Müdür müşteri temsilcimi çağırıp şunları hesapla getir dedi gelen hesapta kendi verdikleri oranla 1000 lira daha fazla karda olduğumu söyledi yazdığı kağıda baktığımda yanlış hesapladığını çıkardım kadın kadın çok bozuldu yani kar mar yok ortada :)

• quote:

Orijinalden alıntı: tufaannn

Arkadaşlar bugün kapama yazısını garantiden aldım ama biraz olaylı oldu;müşteri temsilcimin yanına gittim yine sallamadı beni sen git gelirse ben seni ararım dedi bende müdürün yanına çıktım bu yazıyı almak bukadar zormu dedim müdür bey sağolsun çok ilgilendi memurun bana karşı tavrını anlattım özür diledi genel merkez beni kaçırmamak için kaç kere oran verdi en sonunda 0,68 oran 1950 olan %2 lik ceza yıda 1300 tl ye düşürdüler müdür ilk defa böyle bişey yaptıklarını söyledi çok ısrar etti ama benim cevabım olumsuz oldu hiç karım olmasa bile garanti bankasıyla daha çalışmak istemediğimi söyledim.Müdür müşteri temsilcimi çağırıp şunları hesapla getir dedi gelen hesapta kendi verdikleri oranla 1000 lira daha fazla karda olduğumu söyledi yazdığı kağıda baktığımda yanlış hesapladığını çıkardım kadın kadın çok bozuldu yani kar mar yok ortada :)

Garanti ve finansbank sopalik banka zaten

• quote:

Orijinalden alıntı: anteros24

Vakıfbank özellikle gözlemledıgım kadarıyla yenıden yapılandırmamak ıcın her turlu zorlugu cıkarıyor

neyapalım bızde yarın bağlarbaşı vakıfbank şubesıne gıdıp kapatma yazısını alıp akbanka goturucez

Vakıfbankı ve bağlarbaşı şubesını bıze yardımcı olmadıgı ıcın kınıyorum

yarın gıdıp gorusucem hem vakıfbankla hem akbankla

gelısmelerı burdan sansursuz ısım ısım yazıcam

Merakla bekliyorum.Cok sorunlu banka vakifbank.

• Benim de Garanti de kredim var ama yeniden yapılandırma için 0,75 - 0,76 oran çıkarttılar. Siz hangi şubeden yaptırdınız?
    Bir de %2,2 yeni kredinin içine dahil ettiler mi?

Verdiğiniz bilgiler için şimdiden çok teşekkürler.
  • Merkez bankası politika faizini 4.5'a indirdi. Ama bankalarımız halen yıllık 8 civarında faizli işlem yapmaya devam ediyorlar. Olması gereken oranlar 0.60 - 0.65 aralığı. Artık birşeyler yapsın bddk şunlara. İş tefeciliğe kaydı iyice.
  • Türkiye Finanstan 0,82 oranlı 5 ayı ödenmiş 72 aylık ana parası 85000 olan konut kredim için faiz araştırması yaptım ve en iyi oranları Akbank veriyor kendi bankam bile 0,86 diye saçma bi oran verdi piyasadaki bu tutarsızlığın başlıca sebebi varlık nedenini anlayamadığım BDDK.dır Bunun yanında 3 tane ihtiyaç kredimde var ve bankalara sorduğumda onlarada düşük faiz oranlarından yapılandırma uygulayabileceklerini söylediler.Bugun vakit bulabilirsem ihtiyaç kredilerim için bankalara uğramaya çalışıcam sonuçları yazarım burdan herkese Allah ödeme kolaylığı versin
  • aslında herksesin çalışma ve ekonomi bakanlarına da baskı yapması lazım.zafer çağlayan ve ali babacan bddkyı göreve davet ettiler.ama şu kesin faiz oranları 0.60 seviyesine inecektir.
    hele ki bu akbankın kredini taşı kampanayası diğer bankaları da harekete geçirecektir.yoksa herkes müşterisini kaptıracak bu gidişle
  • Bana da bundan 3-4 hafta önce 0,76 oran çıkarmışlardı. Bu hafta sanırım biraz vadeyi de kısaltmam sebebiyle bu oranı verdiler. Ankara/Ümitköy şubesinden yaptım işlemi.
    %2.2'yi krediye dahil etmiyorlar nakit ödemeniz gerekiyor.
    Sizin 0,75-0,76 oran aldığınız vadeniz kaç ay?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RoadRR -- 17 Mayıs 2013; 11:57:06 >
  • Bugün önce gidip ev vergimi ödedim

Sonra vakıfbanka gittim ve oturup konuşmaya başladım dedimki sizde benim 120 aylık kredim bulunmakta ben bunun 30 taksıtını bugune kadar gununden once eksıksız odedım Geriye 90 taksitim kaldı

Ben 6400 tl de bırıkmısımıde vererek vadeyıde 60 aya dusurucem dedım Akbank 0.67 verıyor sız ne kadardan verıceksınız dedım yoksa Kapama zyazımı yazın Akbank benı bugun beklıyor kredımı hemen oraya transfer edıcem dedım onun ıcın geldım buraya ımza sırkunuz ve kapama yazısı ıcın

Bir sn dıyıp ıcerıye mudur hanımın yanına gıdıp geldı bızım teklıfımzı 0.69 bende kabul ettım tapu masrafı sudur budur yok en azından

ve yapılandırma maceram burda bıttı ıyıde oldu Allaha şükür
  • Son oranlar nasıl, bilgi alan varsa yazabilirmi?
    Halkbank çok övülmesine rağmen ne zaman şubeye bilgi almaya gitsem, çalışmak istemeyen müşteri istemeyen çalışanlar beni soğutuyor.
  • @atheros24
    Vakıfbank masraf ne aldı? %2'yi aldı mı?
  • halkbank reklam vermiş 0,64 diye ama masrafları sormak lazım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rkirkan

@atheros24
    Vakıfbank masraf ne aldı? %2'yi aldı mı?

Yüzde 2 yi tüm orda söylediğim aslında yasak alamamlısınız bunun hesabı sorulru dıye soylenmeme ragmen aldı

kalan borcun yüzde 2 her banka alır dedı yapılandırırken ve erken kapatırken

baska hıc bır masraf yok
  • cevap için teşekkür.

39 ay için bu oranı vermişlerdi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: filenperno

halkbank reklam vermiş 0,64 diye ama masrafları sormak lazım.

daha dur bankalar 1 hafta içinde rakabetin kralını yapacaklar bence.gelişmeler o yönde.akbankın bu kampanyası diğer bankaları biraz telaşlandırdı.
    her şey şu an tüketicinin lehine..
  • 
Sayfa: önceki 111112113114115
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.