Şimdi Ara

Kredi kartları internetten alışverişe kapatılıyor (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
461
Cevap
3
Favori
23.558
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

alışveriş yapacaklar olanlar müşteri hizmetlerini arar açtırır.

Böylece internetten birşey almayanların kartları düdüklenmemiş olur

• Normal... Telefonda polisim diyene gidip bankada ki bütün parasını veren kişiler var. Haberlere çıkıp güzelde anlatıyor. Sende dinlerken "senin kafatası içinde taşıdığın ...." diye gidiyorsun

Kişi kendini dolandırılmaktan koruyamıyorsa istediğin kadar önlem al yakın gelirse itelerler
  • Öyle bir hale geldik bunlar yüzünden haberin başlığı ve içeriği okurken başta yok anasının nikahı artık diye içim içimi yerken haber sonunda mantıklı bir olay noktasına geldim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: reguse

Kesinlikle katılıyorum. Olan tam anlamıyla bu. Artık ürün alırken, mağaza kirası bedeline de ortak oluruz

Sen yanlış anlamışsın kardeşim cümlenin başına bakmadan tek cümleye bakıyorsun 17 Ağustosa kadar normal 17dan sonra onayla kullanılabilecek.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • İlk mesajı editledim hocam.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: high speed dirt

İnternetten alışveriş daha ucuz da ondan, vatandaşın ucuza mal alması AKP'ye batmış.

len ne alakasız bi yorum olmuş alakaya turp suyu sıkmışsın bro ya
  • Türkiye’de 176 milyon banka kartı ve kredi kartı bulunuyor.!!!

Bu rakam almanya da 27 milyon kredi karti ve o civarda da banka karti olarak kayitlarda geciyor, 176 milyon kart neyin göstergesi ? Tüketim bollugu, gelismislik, ya da bilincsiz kullanim ve borclanma...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ErTuFx -- 14 Mart 2017; 15:57:44 >
  • quote:

İnternetten alışveriş daha ucuz da ondan, vatandaşın ucuza mal alması AKP'ye batmış.

Okusaydın keşke be kardeş

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Kredi kartı ile dolandırıldıktan sonra bankayı arıyorsun (işlem provizyondayken bile) banka diyor ki "bizi ilgilendirmez biz işleminizi iptal edemeyiz, mahkemeye gidin" Sistemin bozukluğunu kullanıcıya yüklemek için inşallah bu düzenleme olmuyordur.

• Yorumlardaki mesajları gördükçe bu kadar okuduğunu anlayamayan insan olması beni şaşırttı açıkcası. Gidin vallahi azcık kütüphanelere 2 kitap okuyun. Bi konuda düzenleme geldiği zaman bunun için alt yapı ve sirketlerin adaptasyonları için belli bir süre tanınır. 17 ağustosa kadar bu sürecin tamamlanacağı sistemin devreye gireceğinden bahsedilmiş. Yani 17 ağustosa kadar izin versende işlem yapmasanda kullanmaya devam edeceksiniz. 17 ağustosta sistem devreye girdikten sonra mevcutta bulunan ve bu zamandan sonra cıkacak tüm kartlar internet alışverişine varsayılan olarak kapalı olacak ve yazılı yada sözlü onay ile internet alışverişine açılacaktır. Onay verme süreci 17te biteceğinden falan bahsetmemiş 17sinden sonra sistemin devreye gireceğinden bahsedilmiş. Görüyorum ki ülkemiz anlama engelliler bakımdan 1. sırada

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zafercalskan -- 14 Mart 2017; 16:12:43 >

• Hükümetin harcamaları düşürmek için yaptığı uygulama gibi geldi bana. Bu son yaptıkları düzenlemeler bunu kanıtlıyor.

• Öyle bir başlık atmışsınız ki yemin derim güngörmemiş küfürleri sayacaktım şimdi.Mynet haberi gibi haber yapmayın.

• quote:

Orijinalden alıntı: Feel The Difference

quote:

Orijinalden alıntı: underlater

Hükümet tarafından bankaları sorumluluktan kurtarmak için yapılan bir iş! Bu sayede internet sitelerine para kaptırırsanız, kart şifreleriniz çalınır hesaplarınız boşaltılırsa, herhangi bir hak iddia edemeyeceksiniz! Bunun yolunu açıyorlar!

Biz kapattık sen inatla açtın mantığı yani

Hali hazırdaki sistemde de banka sadece zararın 150 Tl'sini karşılamaktan sorumlu. Neticede değişen bir şey olmuyor. Ekstra onay işi ile uğraşıyorsun. Ayrıca internet alış verişlerinde sanal kart uygulaması başarılı bir sistem. Alış veriş yaptığınızda limiti açar, yapmadığınızda kapatırsınız olay biter.

• 3d secure ve sanal kart kullanımı zorunlu olursa, dolandırıcılar avucunu yalar.
  • quote:

• Bu yüzden çok başı yanan oldu zamanında .Geçikmiş olsada doğru karar.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Öyle şeyler görüyoruz ki online alışverişin kredi kartlarna kapanması hepimize olası geliyor. Allah bu halkı bu hale getirenlerin belasını versin.

• çok yerinde bir karar olmuş bazı arkadaşlar okumadan yorum yapmışlar

• Haberin başlığından çok haberi okumadan yorum yapanlara daha çok şaşırdım :|

• zaten var isteyen açtırıyor internet bankacılığını onun için bankayı veya internet üzerindne bankanın sitesine girip ipral veya onay verebiliyorsunuz.

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.