Şimdi Ara

Kredi kartım tehlikede mi??

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
740
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben bir internet oyunu oynuyorum(knight online cinsi olanlardan).Ben ve bir çok kişi dün bütün charları şifreleri ele geçirildi.bize bi steye girmemizi sölediler ve o siteye girenlerin şifreleri çalınmış.
    Şimdi diyolarki senin pc inde keyloger programı var.Ben bunu bilmiyodum ve benim pc imdede avira antivir son sürüm son güncelleme var.Ben bugün oynadığım oyunun başka bi hasap alarak tekrar char açtım ve onu plus üyeliği ettim tabiki(bunu sonucunda kredi akrtı bilgilerimi giererk ödeme yaptım) şimdi benim kredi kartım tehlikedemi,birileri bu kartımla işlem yapabilir mi?çok endişliyim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meraklısülo -- 6 Mayıs 2009; 10:47:55 >

• evet.. kredi kartınla işlem yaptığın için banka hesabın tehlikede.. bankana talimat ver tüm online hareketleri durdursun.. ciddiyim.....
  • Siteye girip char şifreni id ni verdiysen keylog girmemiştir ama bişey indirdiysen yada siteye girdiysen virüslüyse mh yi ara konş
  • Ya şimdi böle dedin ben iyice fena oldum :S:S kart babamın üstüne şimdi onlarda burda deiller.Şimdi babam bankaya gidip kartın online işlemlere durdurmasını mı sölücem??
    quote:

Orjinalden alıntı: thekeys

evet.. kredi kartınla işlem yaptığın için banka hesabın tehlikede.. bankana talimat ver tüm online hareketleri durdursun.. ciddiyim.....
  • antivir ne
    keylog varsa sakın silme kimin yaptığını bulma imkanları var
  • quote:

Orjinalden alıntı: meraklısülo

Ya şimdi böle dedin ben iyice fena oldum :S:S kart babamın üstüne şimdi onlarda burda deiller.Şimdi babam bankaya gidip kartın online işlemlere durdurmasını mı sölücem??
    quote:

Orjinalden alıntı: thekeys

evet.. kredi kartınla işlem yaptığın için banka hesabın tehlikede.. bankana talimat ver tüm online hareketleri durdursun.. ciddiyim.....

Kartı iptal ettir gitsin.

• OOOffffff offff başıma ne işler açtım böle.uykularım kaçtı resmen.Ben kartı iptal ettirsem tekrar geri açtrması ne kadar gün sürer.Axess kart var??
  • quote:

Orjinalden alıntı: meraklısülo

OOOffffff offff başıma ne işler açtım böle.uykularım kaçtı resmen.Ben kartı iptal ettirsem tekrar geri açtrması ne kadar gün sürer.Axess kart var??

Geçmiş olsun bunlarda geçer inşallah arayın online işlemlere falan kapattırın bilgi alın ihmale gelmez.
  • Keylogger varsa eger dedigin gibi, hemen bilg. Internetle baglantisini kes ve silemezsen format at
  • Ben oyunda caharımı birilerinin verdiği adrese üyelik admı ve şifremi vererk kaybettim.ertesi gün ise tekrar yeni bi karakter açtım ama bu sefer plus aldım ve tabiki kredi aktı bilgilerimi girdim.Diyolarki eğer üyelik adı ve şifreni vermeden çaldılarsa kredi kartında tehlikede ama sen verdiysen şifreni falan o zaman kredi kartını çalamazlar diyolar ne derece doğru???
  • O verdikleri siteye k.adı ve şifreni girdin mi?Eğer girdiysen elinle vermişsin zaten karakterini.Herhangi bir bilgi girmeyip o siteden bir dosya indirdiysen eğer içinde keyloger vardır büyük ihtimal.Eğer ikinci şekilde olduysa hırsızlık, kredi kartında tehlikede.
  • geçmiş olsun
  • ben dedikleri siteye girip sadece kullanıcı adımı ve şifremi verdim(orası forum sitesiydi ve foruma dahi üye oldum)
    Daha sonra karakter uçtu gitti bende ertesi gün yeniden karakter açtım ve oyunun resmi sitesinden de plus üyeliği aldım kredi akrtımla .resmi siteden 3 sendir alan alıyo bişi olmuyo:şimdi durumum nedir?
  • up
  • Arkadaşlar ben pedere söyledim kredi kartın internet hizmetini kapattırcak.Şimdi artık kredi kartımdan biri para çekmek yada alışveriş etmek isterse sadece kartı kullanarak edebilcek demi.Kart bilgilerimiz başkasını eline geçse bile artık kredi kartımıza internet ortamında bişi edilemiycek bizden başkalrı para çekemicek demi???

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi meraklısülo -- 6 Mayıs 2009; 11:53:16 >
  • hayır bildiğim kadarıyla ,kredi kartı olarakta alış-veriş yapamaz.

önceki soruna gelirsem , 3 senedir alan alıyor fakat onlarınkine keylogger girmemişse 3 sene değil 300000000 yılda alabilir.Hala keylogger bilg. duruyorsa silmeyi öğren googleden falan ya da tekrar diyorum format at acilen sadece o site için değil , msn v.s. tüm bilgilerini alır.
  • Ben pc ye format çektim üstüne virüs taratmaları yaptım kasperksy spywrare antivir vs.. bişi çıkmadı.Pc temiz gibi duruyo.Peder bu gün bankaya gitti ve hesap özetine baktı ve benim harcamamdan başka bişi olmamış yani bizim dışımızda birileri para çekmemiş, kartı internet alışverişine ve telefon alışverişine(sanırım bu tv lerdeki reklamlardan kasıt olarak dedi) kapattırdı.Şimdi artık bizim kredi kartımızı elimizden çalmadıkları sürerece bizden bi para çıkışı olmaz demi??Yani bizim kart bilgilerimiz birilerinin elinde olsa bile artık int. üzerinden hiç bişi yapamaz demi.
  • meraklısülo
  • quote:

Orjinalden alıntı: Ctrlshft

meraklısülo

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.