Şimdi Ara

Kredi kartı dolandırıcılığına uğradım :(

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
5
Cevap
0
Favori
618
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

İnternet alışverişlerimde hep sanal kart kullanırım.Kartıma da genelde 750 TL civarı limit atarım.Kullandıkça biter ve yenilerim.Bu sabah saat 7 gibi HMWSweetsavings shen zhen shiHN tarafından 100,73 USD 'lık bir işlem yapılmış.

Saat 08:00 gibi uyanıp telefonumun internetini açtığımda bildirim geldi.İşlem detayını görünce önce kartımı internet,yurtdışı vb harcamalara kapatıp müşteri hizmetlerini aradım.Sanal kart+ana kartımı iptal ettik.Bir dilekçe ile itiraz etmemi istediler.Dilekçeyi yazdım ancak işlem provizyonda,ödeme kısmına geçmeden dilekçeyi göndermemem gerektiği söylendi.Yarın muhtemelen dilekçeyi göndereceğim.

Kullandığım kart Akbank wings..Müşteri hizmetlerinin dediğine göre önce 950 TL civarı bir işlem denenmiş sanal kart limit vermeyince bunu denemişler.Bu işlemde 396,97 TL olarak gerçekleşmiş.

Daha önce benzer durum yaşayan var mı? İtiraz süreci ve sonucu nasıl olur?

• alırsın paranı sorun olmaz
  • Sen sanal kartı yanlış anlamışsın herhalde ya. Alacağın şeyin değeri kadar para atarsın ve içinde para bırakmazsın.

Bence kullanım amacı tamamen bu :D sürekli 750 tl yenilemek nedir?

Tabii dolandırılmanı doğru bulmuyorum ama bunu yaparak kendi kendini savunmuş olurdun.

Umarım alırsın paranı.
  • hocam banka kartı al içine ürünün parası kadar miktar at alışverişini yap 2 ay sonra kır kaybettim de yeniselinler ben yıllardır bunu yapıyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Naganzo

Sen sanal kartı yanlış anlamışsın herhalde ya. Alacağın şeyin değeri kadar para atarsın ve içinde para bırakmazsın.

Bence kullanım amacı tamamen bu :D sürekli 750 tl yenilemek nedir?

Tabii dolandırılmanı doğru bulmuyorum ama bunu yaparak kendi kendini savunmuş olurdun.

Umarım alırsın paranı.

Öyle bir zorunluluk yada kural mı var ,sanal kartta alışveriş yaptıkca azalan limit diye bir şey var.Normal kartımın limiti çok yüksek olduğu için 750 sabit atıyorum gün içi mail order,internet alışverişi vb işlemleri buradan yapıyorum.İşim gereği sürekli bulunmak zorunda malsef çünkü mail order ödemeleri için düzenli çekim yapan yerler oluyor her an bana ulaşıp yeniden limit istemeleri gibi bir süreç işletemiyoruz..Konu bu.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.