Şimdi Ara

Koşarken ön kaval kemiğimin acıması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
15
Cevap
0
Favori
20.679
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • merhaba arkadaşlar koşu yaparken bacağımdaki ön kaval kemiği sanki patlıcak gibi oluyor ve dayanılmaz acıyor başlarda hamlıktan dedim ama 2 ay oldu ve bu acı azalacağı yerde artıyor ve çok acıtıyor neden olabilir acaba

• Doktora gözükebilirsiniz ?

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • O dediğin bana, sabah erkenden evden çıkıp bir yere yetişmeye çalıştıgımda, yürürken bile oluyor.

Bu acının sebebi çogunlukla ısınmamakdan kaynaklanıyor, koşmaya bir anda başlıyorsan ağrıması normal. önce biraz yürüyerek, hafif tempoda koşarak bacaklarının iyice ısınmasını sağla.
  • Lentus kullanıcısına yanıt
    hitabet kurallarına uygun yazmayı öğren senden kimse reçete yazmanı istemedi doktora tabikide gittim mr çektirdim ben sadece bu sıkıntıyı yaşıyan arkadaşlar varsa onalrın tavsiyelerini istedim saygısızlık yapmanın anlamı yok.
  • kosmadan once biraz isin bendede oluyordu 3-5 tekrar squat yap esneme felan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kalekale -- 6 Nisan 2015; 15:17:30 >
  • Şişman mısın? Şişmansan belli bir kiloya inene kadar koşu yapma.
  • Yanlış koşumdan dolayı oluyor sen koşarken tüm gücü ön bacak ve kavak kemiklerinin olduğu kısımdan almaya çalışıyorsun haliyle oradaki adaleler ( Kaslar ) çabuk yoruluyor, Tavsiyem koşarken gücü daha çok arka baldırdan alman hem ordaki kaslar oldukça güçlü ve ağrılarını az da olsa azaltacaktır. Koşma stilin veya hareketlerine dikkat edersen gücünü nerden aldığını keşfedebilirsin. Koşarken adamını diz kapak kısmından kırarak değil bacağını bir bütün olarak koşarsan rahat edersin ;)
  • thelord03 kullanıcısına yanıt
    bende onu yapmaya çalışıyorum ağırlığımı tüm bacağıma yaymaya çalışıyorum ama pek bir etkisi olmuyor.ağrıyan yerlerim kas değil bacak kemiğim şu an bile kemiklerime dokunduğum zaman acıyorlar yandaki sanırım "tibialis" kasları deniyorsu sıkıyorum vuruyorum bir acı yok ama kemiğime dokunuyorum sızlıyor,acıyor .koşu stilim biraz yanlış olabilir çünkü sonuçta koşu bandında koşuyorum doğal olarak biraz kısıtlıyor boyumda 1.90a yakınım
  • ElveNLorD E kullanıcısına yanıt
    Dostum birçok sebepten dolayı olabilir fakat şüphelendiğim şey stres reaksiyonu.
    Acilen koşmayı bırakıp en yakın spor hekimliğine gitmen gerek bir atlet tavsiyesi
  • leobolt kullanıcısına yanıt
    merhaba " stres reaksiyonu " ne oluyor acaba internetten araştırdım pek bir şey bulamadım
  • Merhaba arkadaşlar benimde yaklaşık 1.5 senedir zaman zaman hissettiğim böyle bir ağrı var sadece kaval kemiğinin ön tarafında iki bacakta birden. Düz tabanım ve hafif skoda tabir edilen bir yapsı var bacaklarımın sebebini öğrenebilen oldumu? Birde tam o bölgede uzun süreli egzama var. spor koşu yapmıyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Ben de düz tabanım hatta en kötü versiyonu yarım düz taban bile değil. Küçükken özel ayakkabılarla şimdi ise tabanlıkla geziyorum ve dediğiniz olayın çaresini bulamadım. Sadece hafifletebildim oda ayağıma özel tabanlık ve kalın tabanlı skechers tarzı ayakkabılar ile. İnce tabanlı ayakkabılar düz tabanların baş düşmanı. Zaten askerlikte yarım çürük gibi bişey sayılmasının sebebi de bu düz tabanların, uzun süre yürüyemiyoruz rahatlıkla diğer insanlar gibi.
  • Benzer bir durum bende de vardı..koşu bandında 8.ci ddk ya gelince ağrı öyle artıyordu ki dayanamıyordum ve yazıdığın bölge taş gibi oluyordu...zaman içinde geçti bende şuan 30 dk da koşu bandına çıksam herhangi bir sorun yaşamıyorum..
  • Bende düz taban var kaval kemiğinde ağrı var aşırı bir şekilde ağrı yapıyor zaten heyet raporum var ama ayak ve bilek kısmı
    İnanilmaz ağrıyor alt taban da ağrı yoksa arkadaslar kas gevşetici kremler var onların çok faydasını görürsünüz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • piskilet yeap abe daha faydalee
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.