Şimdi Ara

Koronavirüs nedeniyle Türkiye'de ilk can kaybı yaşandı (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
130
Cevap
0
Favori
7.599
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
7 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Allah şifa versin kardeşim Allah yardımcın olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Allah rahmet eylesin

• taktaktakirdama kullanıcısına yanıt
    Tahmin ediyorum, hükümete güvenmiyorum, ülkeye hergün gelenlerin sayısı ortada , 83 milyonluk ülke için 5000 bile az.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • ölen 89 yaşında ama bulaştırdı ise birilerine o tehlikeli şuan vaka 98 miş ama ülkeye yurt dışından dönen ve karantina sürelerini ihlal edenler çok olmuş özellikle doğuda bunun kaydının tutulduğuda yok sağlık bakanının dediğine göre herşey 1-2 ay içinde yüz üstüne çıkacak 1-2 ay direnelim dedi.
  • italya şeffaf. iran çinin sayılarının yanına enaz bir sfır
    konabilir.

• Yine gördük ki virüs yaşlılarda daha ölümcül seyrediyor. Bizler bunları görüp kendimizi evlere kapatıyorken bu yaşlılar niye dışarıda geziyorlar?

• 47 vaka açıklanmasına rağmen 1 kişi öldü bile. Bu oran hiç iyiye işaret değil. Evden çıkmayın arkadaşlar, sokaklar kesinlikle güvenli değil.

Not: 98 olmuş

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi alito -- 18 Mart 2020; 1:40:25 >
  • Bunlar yurtdısından gelenlerın sayısı, Turkıye dekılerı test yapmıyorlar sanırım. Umarım test merkezlerı artar.

• hastalığın genç nüfusa çok etki etmediğini hepimiz biliyoruz
    ölüm oranlarının bu kadar az olmasının sebebinin genç nüfustan olabileceğini düşünmeye başladım
    benim gördüğüm kadarıyla gençler hala sokaklarda. yaşlılar kendilerini izole etmiş durumdalar
    umarım herkesin aklı başına gelir çünkü hafife alınacak bir durum değil artık
    ilk başlarda aritmetik artıyordu enfekte sayısı. şimdi logaritmik artmaya başladı

• Durum cok ciddi ama malesef halkimiz olayin boyutlarini idrak edemiyor. Insanlarimiz hele egitim vesaire tatil olunca.yazliklarina gitmeye basladi. Halbuki tam tersi evde kalinmasi gerekir iken tatil moduna girmisler. Simdi bu virus her yere ulasir ve ipin ucunu aynen Italyada oldugu gibi kaciririz. Birde yurtdisindan gelip de karantinaya alinmayanlar var direk olarak.

• dün dışarıda işim vardı, dışarıdaki insanların yaş ortalaması 55-60 civarıydı. napıyorlar cidden garip.
  • quote:

Orijinalden alıntı: kortekes

Tahmin ediyorum, hükümete güvenmiyorum, ülkeye hergün gelenlerin sayısı ortada , 83 milyonluk ülke için 5000 bile az.
    peki kardeş bundan sonra ülkece senin dübüründen uydurduklarına inanırız.
  • signear S kullanıcısına yanıt
    Hayatlarıyla kumar oynuyorlar.

• Başımız sağolsun inşallah bir an önce şu virüsün çaresini bulurlar

• quote:

Orijinalden alıntı: kortekes

Senin gibi dübürüyle düşünenlerin fikirlerini beyan etmemesi gerekir. Zira inananlar olabilir

• kortekes kullanıcısına yanıt
    O 1 kişi ortaya çıkmadan önce de senin gibiler şu kadar bin kişide var ama devlet gizliyor boşu yapıyorlardı. Adamlar neden böyle bir şeyi gizlesin, akıllıca ve mantıklı bir cevap verebilir misin buna? Bütün Dünya'ya yayılmış zaten, burada ortaya çıktğını gizleseler ellerine ne geçecek? Kaynağın yok bir şeyin yok uyduruyorsun, senin gibi düşünen asalaklar da söylediklerine inanıyor. Biriniz bir yalan ortaya atıyorsunuz, diğerleriniz de buna inanıp yalan yanlış yaymaya başlıyor, corona'dan hızlı yayılıyorsunuz Maşallah.

• Vakalar katlanarak her gun artiyor. Bizler kultur olarak ailelerimizle ice ice yasadigimiz icin tipki Italyanlar gibi isimiz hayli zor olacak.

• quote:

Orijinalden alıntı: taktaktakirdama

peki kardeş bundan sonra ülkece senin dübüründen uydurduklarına inanırız.

Alıntıları Göster
    Vah vah,safım benim
  • Ben devletin cok hazirlikli oldugunu dusunmuyorum. Daha bugun karantinalar basladi. Halbuki sadece Umre ve avrupadaki durumu ongorselerdi bir hafta bilemedin 1.5 hafta once karantina yerleri hazir olurdu. Bunu ongormek icin deha olmaniz gerekmez. Birde testler yapildimi dogru durust zamaninda?

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.