Şimdi Ara

Korktuğum Başıma Geldi X-530 Sorunu...!!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
899
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar herkese merhaba biliyorsunuzki Logitech x-530 f/p değeri olarak hep önerdiğimiz bir ses sistemi tabi bende memnun olduğum için yeri geldiğinde bu seti almak isteyen arkadaşlara önerdiğimi söylüyorum ama başlıktada yazdığım gibi korktuğum başıma geldi. Olay şudur ki bu aralar bassları yüksek olan müziklerde hava deliğinden gelen ses, sesi yükselttiğimde dahada çoğalıyor hele Mattafix' in Big City Life şarkısını bilirsiniz onun o bass yerlerinde resmen belirgin bir şekilde duyuluyor bu ses. Sesi tarif etmek gerekirse sanki hava deliğinin borusu sallanıyormuş gibi (komik bir tabir olacak ama) resmen zortluyor sizin tabiriniz pörtlüyomudur nedir elimi hava boşluğuna yaklaştığımda daha beter duruma geliyor. Arkadaşlar bunu çözmenin bir yolu varmı yoksa üstüne soğuk bir su mu içeyim sistemin... (Player olarakta tabiki JetAudio kullanıyorum) Yardımınız için şimdiden teşekkürler.

• quote:

resmen zortluyor sizin tabiriniz pörtlüyomudur

Öncelikle karar ver zortluyor mu pörtlüyor mu? Yanlış çözüm önermeyelim..
  • Hadi pörtlüyo diyelim ama problemi çözebilirmiyiz orasını bilemem...
  • eğer sen o sese kafayı fazla takmışsan hem dinlediğin müzikten zevk almazzsın hemde buna çok dikkat ettiğin için mutlaka o sesi duyarsın. benim bildiğim -zortlama-pörtleme = seste distorsiyon veya bozulma , aynı fiyat aralığındaki setlerde en az bozulma olan x-530. fakat hiç bozulma istemiyorsan ve x-530 u bunu düşünerek aldıysan , evet sen git bir bardak soğuk su iç. megaworkste bile oluyor x-530 da nasıl olmasın. 140 ytl verip hi-fi standartlarında ses beklemeyin. z5500 alırsın o distorsiyon neredeyse hiç olmaz ama sırf o sesi duymamak için alırsan boşa yatırım yapmış olursun.
  • Arkadaşım celallenmene hiç gerek yoktu ama neyse senin dediğin gibi distorsiyon olayı her sette oluyorsa o zaman problem yok ama beni düşündüren son zamanlarda sanki çoğalmış olması ilk aldığımda hiç yoktu zaten onun için sordum ama senin düşüncene saygı duyuyorum sağol yorumun için...
  • rica ederim. bu arada amacım sert konuşmak değildi kusura bakma.
  • @tibi Önemli değil. Tabi diğer arkadaşlarında yorumu ve çözümlerini beklerim ama olmazsada sağlık olsun ne yapalım...
  • sanırım onboard ses kartı kullanıyorsun o zaman baslarda yuksek seviyede bozması normaldir.. ama onceleri yoktu şimdi var diyorsun bundan eminsen woofer da sorunda olabilir???
  • aynı dert ben de de var kardeş ... ben bunu onboard ses kartına bağlıyorum ...yeni bir ses kartı alıp deneyeceğim ...( Tibi hocama bende bu şekilde söylemiştim bass ta bir problem var sanki ama orta seslerde bile bass sizin dediğiniz gibi pöfff lüyor...:)
  • Bende ilk aldığımda hayal kırıklığına uğramıştım. Hatta forumda sordum ses kartı ile ilgili demişlerdi. Creative Live 7.1 aldım ses kalitesi farketti tabi ama hava sesi gene var. Bas ayarlarını fazla kaldırmamakta fayda var. Çok da rahatsız etmiyor artık alıştık yani. O kadar kusur olsun diyorum artık. Kolay gelsin!
  • Arkadaşlar dün geceki yedeğe dönüş dolayısıyla o süre içinde yazılmış olupta şimdi olmayan mesajları görmemiş olanlar ve faydalanmak isteyenler için tekrar buraya koyuyorum bilginize...

quote:

the_cantan 21 Şubat 2006 15:49:53
    quote:

Orjinalden alıntı: OzZyLLa

Olay şudur ki bu aralar bassları yüksek olan müziklerde hava deliğinden gelen ses, sesi yükselttiğimde dahada çoğalıyor hele Mattafix' in Big City Life şarkısını bilirsiniz onun o bass yerlerinde resmen belirgin bir şekilde duyuluyor bu ses. Sesi tarif etmek gerekirse sanki hava deliğinin borusu sallanıyormuş gibi (komik bir tabir olacak ama) resmen zortluyor sizin tabiriniz pörtlüyomudur nedir elimi hava boşluğuna yaklaştığımda daha beter duruma geliyor. Arkadaşlar bunu çözmenin bir yolu varmı yoksa üstüne soğuk bir su mu içeyim sistemin...

Soğuk su içmene gerek yok.
    önce biz x-530 su içireceğiz. ihtiyacı var ve hakediyor.
    yukarıda koyu kısımlı alıntıyı iyi okumak lazım.
    dostlar bunu herkes yapıyor. bası çok olan müzikler, dinamik db. yüksek kayıtlar ve esas sebeplerden şu ki;
    siz pasif pre kontrolunuz (bil.rın ses kartı; volumu. orada ki mevcut

kazanç zayıf olduğu hasebiyle pasif pre amp yani.) ile x-530 veya

muadili yahut multimedya sistem olsun daha farklı oto yada HI-FI sistem

olsun böyle bir durum, yaklaşım olsun ----bas sesinin çok olması

misal, ön kazancı yükseltip hoparlörüde amfiyide boğmak----

sistemde ki sesi ister istemez boğar, mahveder. bas sesi çok olan

parçada sesi kısacaksın. bunu ya subwoofer üzerinden yap veya

bilgisayar üzerinden. yoksa bas-reflex kabinlerde port sıkışmasını

yaşarsın.istemiyorsan kapalı kabin tasarımı al ki kısık seslerde bas reflex

i arasın bu durumda, ne ise.

iyi bir kapalı kabinin varsa değil evi apartmanın temeli oynar.

yada oturup düzgün bir kombinasyon kuracaksın çantayla para.yoksa yer yer bu tip ses sonuçları normal.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi OzZyLLa -- 21 Şubat 2006 23:01:14 >

• quote:

KızılKorsan 21 Şubat 2006 16:34:40
    cantan arkadaşımız olayı güzelce açıklamış ha birde şunu dene ses kartın onboardmış eğer creativeses kartını bulabilirsen veya alırsan birinden onun kontrol merkezinden bass frekans ayarı falan var ordan bass seslerinin hepsini suba yollarsasn ses hem netleşir sub görevini tam yapar yanii bir nevi croosover görevi görür bazen suba bazı şarkıların orjinal sesi üzerinde oynandığı için orjinal cd sinden değilde tvden veya radyodan kayıt vb gibi yerlerden kayıt alındığı için bu tip kayıtlı şarkılarda sistem zorlanıyor bu normaldir bunu en aza indirgemek için ses kartı şart veya eğer intelin audio control programını indirip tabi onboard ses kartın destekleyecek bu sorunu ordanda frekans ayarlarını yaparak halledebilirsin bass frekansını 20hz kadar olan kısımı suba yollamalısın hem tizlerdeki midlerdeki bozulmalardanda kurtulabilirsin bu sayede ama setin kendisindede bu sorun olabilir bunnu çok kafana takmıcan taktıkça tibi arkadaşım dediği gibi bu sesi duyarsın ok hadi kolay gelsin

• Buda Benim mesajımdı :
    quote:

Arkadaşlar hepinize gerçekten çok teşekkürler özelliklede The_cantan a ayrıyetten teşekkürler. Gerçekten aydınlatıcı bir konu oldu diğer bu tür problemleri yaşayan arkadaşlar içinde bu konudaki cevaplar referans olabilir nitelikte, yardımlarınız için tekrar teşekkürler artık bu problemi sorun olarak görmüyorum...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.