Şimdi Ara

Köpek Saldırırsa Ne yapmalı? (14. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
324
Cevap
8
Favori
28.929
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Şahsen köpek besliyorum psikopat değilim mahallemizde bir ton sokak köpekleri var har gün önlerinden geçiyorum öylece izliyolar demekki köpek kuduz olmadığı sürece insana saldırmaz yani onuda bilin
    Ha bazıları saldırıyorsa onunda sebebi fobi olmuştur hayvancağızlarda it kopuk sokak serserileri cocuklar vs gidip taş maş attıkları için onlar herkezi öyle sanıyolar

Not:Burasıda savunmasız hayvanları tekmeleyen, yumruklayan, bıçaklayan tiplerle dolmuş yazık...
  • quote:

Orijinalden alıntı: FacelessMan

Şahsen köpek besliyorum psikopat değilim mahallemizde bir ton sokak köpekleri var har gün önlerinden geçiyorum öylece izliyolar demekki köpek kuduz olmadığı sürece insana saldırmaz yani onuda bilin
    Ha bazıları saldırıyorsa onunda sebebi fobi olmuştur hayvancağızlarda it kopuk sokak serserileri cocuklar vs gidip taş maş attıkları için onlar herkezi öyle sanıyolar

Not:Burasıda savunmasız hayvanları tekmeleyen, yumruklayan, bıçaklayan tiplerle dolmuş yazık...

Daha bugünün haberi Ankarada adamı parçalayıp öldürmüş sokak köpekleri.
  • quote:

Orijinalden alıntı: gereksiz34

quote:

Şahsen köpek besliyorum psikopat değilim mahallemizde bir ton sokak köpekleri var har gün önlerinden geçiyorum öylece izliyolar demekki köpek kuduz olmadığı sürece insana saldırmaz yani onuda bilin

köpekler eğitimli olmadığı sürece bırakın birini öldürmeyi ısırmaz bile. Ya kuduz olan vardır aralarında ya da dövüştürülüp sokağa atılan vardır.

• quote:

quote:

Yahu ne adamalarsiniz. Ona bakarsan gunde kac insan onlarca kisiyo olduruyo ona neden bisi demiyorsunuzda sir kopekler oldurdu diye savunmaya geciyosunuz anlamiyorum ? Bizim dediklerimizi anlamiyorsunu sanirim. Kopekler durduk yere saldirmaz. Arkadasin dedigi gibi fobide korkudsn dolayidir. Soyle dusun. Uzun boylu sarisin biri seni dovuyo bir kere. Sende hayatin boyunca uzun boylu sarisinlardan korkuyosun. Gordugundede sana bisi yapicagini zannediuorsun korumaya geciyorsun kendini. Bu mantiktalar kopekler anladin ? Ben burda 6-7 kopege bakiyorum ne saldiriyolar ne bisi yapiyolar. Yeter kurtulun arik su kor zihniyetten !

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: KaptanMirliva

quote:

quote:

köpekler eğitimli olmadığı sürece bırakın birini öldürmeyi ısırmaz bile. Ya kuduz olan vardır aralarında ya da dövüştürülüp sokağa atılan vardır.

5 sayfayı okumadım sadece son mesajı okuyup cevapladım da köpeğin ne olduğu önemli değil herhalde saldırıya uğradığınızda isterse 15 tane aşı yemiş olsun isterse dövüşmeyi bilmesin canınız söz konusu.

• daha dün akşam parka otururken 4 tane sokak köpeği havlaya havlaya yanımıza geldiler bizde sevdik bütün gün oturdular bizle orda
  • quote:

Orijinalden alıntı: jambon

quote:

quote:

Yahu ne adamalarsiniz. Ona bakarsan gunde kac insan onlarca kisiyo olduruyo ona neden bisi demiyorsunuzda sir kopekler oldurdu diye savunmaya geciyosunuz anlamiyorum ? Bizim dediklerimizi anlamiyorsunu sanirim. Kopekler durduk yere saldirmaz. Arkadasin dedigi gibi fobide korkudsn dolayidir. Soyle dusun. Uzun boylu sarisin biri seni dovuyo bir kere. Sende hayatin boyunca uzun boylu sarisinlardan korkuyosun. Gordugundede sana bisi yapicagini zannediuorsun korumaya geciyorsun kendini. Bu mantiktalar kopekler anladin ? Ben burda 6-7 kopege bakiyorum ne saldiriyolar ne bisi yapiyolar. Yeter kurtulun arik su kor zihniyetten !

Yahu benim sorunum değil bana saldırırsa bir köpek bende kendimi savunurum onun fobisi varda benim olamaz mı köpek fobim vardır. üstüme doğru koşup ısırmaya çalışacak bende ah canım kim dövmüş seni gel bakim diyip sarılıcam yani, bırakın şu polyanna ayaklarını ya. İnsanların öldürmesine birşey demiyoruz değil köpeklere karşı kendini savuması daha kolay köpek sadece dişleriyle saldırabilir sana bıçaktı silahtı sopaydı kullanamaz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _VeNGeFuL_ -- 30 Mart 2012; 11:38:53 >

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: jambon

quote:

quote:

Yahu benim sorunum değil bana saldırırsa bir köpek bende kendimi savunurum onun fobisi varda benim olamaz mı köpek fobim vardır bide üstüme doğru koşup ısırmaya çalışacak benim bende ah canım kim dövmüş seni gel bakim diyip sarılıcam yani bırakın şu polyanna ayaklarını ya. İnsanların öldürmesine birşey demiyoruz değil köpeklere karşı kendini savuması daha kolay köpek sadece dişleriyle saldırabilir sana bıçaktı silahtı sopaydı kullanamaz.

zaten yazdıklarımızı okusaydın nickinin gerektirdiğice gereksiz bir yorum yazmazdın köpek fobisi olursa gelir saldırır diyoruz ki oda küçük bir ihtimal

bıçak sopa vs. aletleri köpeklerler kullanmıyor zaten bazı fight club cu arakadaşlar havlayan köpeği görünce direk bıçak sopa ne varsa çekip köpeğe saldırıyolar kastımız buydu tabi sen onuda yanlış anlamışın

• @FacelessMan
    valla hocam
    Dediğim gibi öncekileri şimdi şimdi biraz okudum da fight club a dönmüş hakkaten burası.
    Fobim yok havlayan köpeğe en fazla yerden taş alır gibi yapıp elimi sallarım kaçar zaten onun dışında bir tanede büyük taş alıp saklarım yanımda tekin bir yerde değilsem ama diğer arkadaşlar abartmış baya
  • her köpeğe karşı taş işe yaramaz, küçükken taşla korkutulmuş köpek taştan korkar, peki köpek ya hiç taşla korkutulmamış ve sizi bölgesine giren bir tehdit olarak algılarsa ?

her köpekte işe yarayan en iyi koruma aracı sopadır, saldırırsa ilk uzattığınız uzvunuza saldırır bunun için sopayı uzvunuz gibi kullanmak, olası tehdit durumunda ağzına sopayı sokmak bu durumlarda insanı ciddi hasarlardan korur, köpek sayısı fazla ise ve insan tek ise durum değişir, birebir mücadeleden olay avcı av olayına döner ki bu durumda ne yapılır kimse kesin birşey söyleyemez ama lider köpekle mücadele etmek avantaj sağlayacaktır, hayvanlar açsa olay dahada çığrından çıkar ki orada silah vs gibi sesli ve onları korkutacak bir şeyin olması gerekir aksi durumda etrafınızı sararlar...
  • Valla bir hayvan öldümü bir insanın ölümünden çok daha fazla üzülüyorum.İnsanlar kendilerini doğayı herşeyi yok eden bu dünyanın kanserli hücreleri.Hastalık gibi birşey.O yüzden çıkıpda hiçbişeyi savunmayın.Hiçbir canlıdan masum değiliz.Ve onlar bu dünyayı daha çok hakediyor..
  • quote:

Orijinalden alıntı: Doppelgangbanger

quote:

Orijinalden alıntı: fenomenozgur

quote:

Orijinalden alıntı: Epiru3

Evet arkadaşlar soru açık. Sizde biliyorsunuzdur mahallenizde var ise, köpek besleyen psikopat tipler, gece sürekli havlayan sürüler falan. Sabah okula/dersaneye giderken,veya akşam dönerken varsayalım bunlarla veya yanlız bir köpekle karşılaştık. Ne yapmalıyız?Biber gazı almak en mantıklısı gibi duruyor şu an. Teşekkürler.

osoyunmaya başla dizlerinin üstüne çök ve.,

akşam yemeğini bitirmesini bekle Şaka biyana yıl 2012 hala köpekten korkanlar var

Yıl 2012 köpekten korkmak saçmalık.

Yıl 2042 aslandan korkmak saçmalık.

Tabi sen köpeği görünce hiç korkmazsın, soğukkanlılıkla hareket edersin değil mi? Belki öyle yaparsın, orasını bilemem. Ama korkunun yılla alakası yoktur.

Kardeşim ben işin makarasındayım. Ama köpekten asla korkmam sonuç olarak hayvan düşünemiyor.Saldırmak için sadece ağzı var insanoğlunun elleri ayakları ve iğrenmesse dişleride var.Sonuç olarak kendimden yola çıkarsam bir köpek asla beni ısıramaz cüsse olarak benden büyük değil ise herşey kulağına üflemek ve ensesinde sert bir şekilde çekmeye bakar eğer ısırırsada dünyasını karartırım biyerini koparana kadar bırakmam ısırırsam

• Harbiden yazdiklarimizi okumuyosunuz. Ben ve benim fikirimdeki arkadaslar sunu soylemiyoruz; kopek size saldirirsa hic bisi yapmayin sevin oksayin yemek verin demiyoruz. Saldirirsa tabi ki kendinizi koruyacaksiniz oncelikle. Ama bazi sorunlu sahsiyetler var saldirirsa direk bogazini sikarim yok efendim bicaklarim falan filan. Nedir bu yani ? Kopegin saldirmasi alt tarafi bi iki isirik. Oyle kolunu koparticak cinsten saldirma ben hic duymadim yani. Haberlede gordugumuz olaylar kopegin oldurmesi falan filan. Bu olayin perder arkasini bilmiyoruz ki ve medya her olayi abartir. Yani tamam olabilir kopek hic bisi yokken saldirip oldurebiliri bi cocugu. Ama bu milyonda birdir yani. İnsanin akli dengesini kaybedip cinnet gecirmesi ihtimali daha yuksek mesela. Biz diyoruz ki kopek oldu ki saldirdi size yani oldurmenin ne anlami var. Zaten boyle diyenlerin cogu o anda hic bisi yapamaz. Yok bicaklarim yok bogarim. Biraz zor o. Kolay m oyle can almak ? Zaten kopek cani yandiginds birakir kacar gider ordan. Cogu sokak kopekleri genelde bosa havlar. Yani birsey yapicagindan degil. Hayvandan baska ses cikmiyor napsin o sekilde uyariyor konusuyor kendi capinda. Hav cikiyor sadece agzindan hayvan napsin ! Ama bizim millet hemen olayi suikaste ceviriyor. Aa bu kopek bana havladi kesin oldurcek beni. Cogunuz bu zihniyettesiniz. Son kez diyorum. Bizim anlatmak istedigimiz olay , kopekler durduk yere saldirmaz. Salirsa isirda bile genellikle uyaridir. Cunku kopekler birbirlerini dokunarak(isirarak) uyarirlar. Surudeki dominant olan kopek digerlerini birsey olursa dokunarak uyarir. Bakin dokunma diyorum. Cunku cogumuzun isirik dedigi okay onun icin bir dokunmadir. İsirmak icin isirsa zaten gorursunuz aradaki farki. Yani kopek ola ki saldirirsa tabi ki kendinizi savunacaksiniz. Ama oldurme olmasin arkadaslar. Kopek cani yandiginda kacar zaten. Oldurmeye gerek yok.

• Valla acikcasi suana kadar banada hic kopek saldirmadi bende kopek besled senelerce. Bazen motorla ve arabayla giderken kostururlar okadar araba ve motorlari sevmez cogu cunku cevremizde piskopat arkadaslar oldugu icin arabayi motoru hayvanin ustune surerek bi halt ettigini zannederler ... Acikcasi hayvan bana saldrsaydi ona saldrmak yerine kacmayi denerdim...:)
  • Küçükken köpek ısırmıştı lan beni.

O günden beri yolumu değiştiririm.

Saldırırsa, araba dükkan ne varsa kaçarım.
  • o nasıl oluyo?
  • İtleri severim ancak dağ başında bisikletli görünce saldırıyorlar
  • sakın yere falan düşmeyin yerdeyken boynunuzdan kaparsa fena
  • quote:

Orijinalden alıntı: marine-gear

hayvanlarla aram her zaman iyidir

Nası bir insan buna kıyabilir ya siz boğup öldürmekten bahsediyorsunuz hiçbir köpek bir başkası kışkırtmadıkça saldırmaz şunun güzelliğine bakın
  • ben ayağına basmıştım yanlışlıklada olsa işe yarıyo deneyin
  • 
Sayfa: önceki 1213141516
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.