Şimdi Ara

Konusu İlginç Filmler / İlginç Konulu Filmler (12. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
247
Cevap
32
Favori
176.328
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Daha önce de söylendi ama tekrar etme ihtiyacı hissediyorum.... MAN FROM EARTH... Kimileri filmden nefret edecek kimileri çok sevecek...

Ayrıca 13. FLOOR ve DARK CITY, MATRIX'in öncülüdür. Atası sayılır...

Ama benim en büyük favorim: LE GUERRE DE FEU, Çocukken TRT'de sansürsüz izlediğim, Türkçeye ATEŞE ÇAĞRI olarak geçmiştir ya da ATEŞ SAVAŞLARI... Film boyunca tek bir replik bulamazsınız çünkü henüz lisan keşfedilmemişti...

ve tabii ki ZEITGEIST... Bir dokümantasyondur.
  • Böyle sağlam önerilerin boşa gitmesin abi hiç bir zaman :) Beni haberdar ettiğin için onore oldum açıkçası :)

Şu an Man from Earth ile ateşe çağrı() acayip çekti beni. Özellikle insan oğlunun geldiği yöne gittiğini gösteren film ve diziler ilgimi çekerken.

Örnek: The Road, Revolution (dizi). Gün gelecek galiba insanlar sıcak fırsat diye korunmasız insanlara saldırmak zorunda kalacak yaşamak için. (The Road filmi)
  • Can...

Stanley Kubrick'in 1968 yılında çekmiş olduğu Space Odyssey 2001'i çocukken izleyip zehri yemiş biri olarak konuşuyorum, (STAR WARS ile tanıştığım gün zaten Türk sineması bitti benim gözümde) insanın evrendeki yalnızlığını - öksüzlüğünü - yetimliğini hissettiren her karanlık hikaye beni garip bir şekilde keyiflendirir. O filmleri izlerken sanırım insan ve insanlık namına ne hissediyorsam senaristler de benimle aynı şeyleri hissediyormuş gibi olur ve varoluşumuzun tarifsiz yalnızlığını nispeten azaltırım.

Mesela çok eski sayılmayan PANDORUM IMDB'de yeterli ilgiyi görmemesine karşın (Benim için oyunculuk veya filmin yönetsel inceliklerinden ziyade konu en başta gelir ki 13. Floor'u bu yüzden tekrar belirtme ihtiyacı hissettim) derdime derman filmlerdendir.

Evren bizim yokoluşumuzu neresine takacak diye düşünür ve hiç sevmediğim Nicholass Cage'in başrolünü oynadığı KNOWING - KEHANET filmini açar son 20 dakikayı izler ve keyiflenirim (İzlemeyenler elbet son 20 dakikadan oldukça önce başlasınlar bu filme:)

Ya da kendimizi fazla ciddiye almamızın sonuçları ile dalga geçmek için (Kendini fazlasıyla ciddiye alan insan, mizahın konusudur) Douglas Adams'ın daha önce de bahsettiğim ve kitabın asla ve asla yerini tutamayacak olsa da OTOSTOPÇUNUN GALAKSİ REHBERİ'ne sarılırım.

THE ROAD kesinlikle sessiz sedasız, sırf zamanlama yüzünden yeterli itibarı görememiş çok sağlam bir filmdir.

Bu konu oldukça eski ve 4 sayfa sonra terkedilmiş ama özellikle mümkün olan en arıza filmlerin paylaşılmasını istemiş... Önerilen filmlerin yarısı çöp fakat diğer yarııs gerçekten arıza:) İlk sayfadan itibaren önerilen filmleri gözden geçirmeni tavsiye ediyorum.

Mesela yine eskilerden Jodie Foster'ın başrolünü aldığı (Çok sevdiğim, bir hatun kişidir. Askerde çok kullanılan bir tabir ile iki bacağının arasında oldukça ağır bir zımbırtı ile dolaşır) CONTACT filmi, sonlarda çok çok sevdiğim bir insanoğlu betimlemesi yapar. Her ne kadar oldukça kısa da olsa, insanoğluna, geniş yürekli - anlayışlı bir babanın sevecen kollarında korunan şımarık ve herşeyden bihaber, çocuk yaramaz muamelesi yapan bir diyalog vardır.

Ara ara bu sayfaya uğramayı düşünüyorum.

Unutmadan... JAMES CAMERON'ın ABYSS isimli destanı... CAMERON bu filminde de yine en güçlü karakteri bir kadın olarak işler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 19 Nisan 2013; 0:14:37 >
  • bu konunun çok ekmeğini yedim, güzel konu ve güzel tavsiyeler.. helal olsun herkese

• Stephen King'in kısa bir öyküsünden uyarlanan "MIST" Öldüren Sis adıyla çevrilmiştir. İnsan beslenme zincirinin en alt basamağına bir anda düşüverseydi, 7 milyon yıllık birikimini terkedip ne kadar sürede en ilkel haline dönerdi sorusunun cevabını çok sağlam bir final ile tez zamanda verir. Filmin mekanı olarak kullanılan marketin dışı ve marketteki insanların arasındaki ince cam kadar kırılgan bir konu işlenir. Bu hikaye de insanın yalnızlık hissine tuz eker.

Yine efsanevi Silent Hill oyununun (Oyunlar filme veya filmler oyuna çok nadir başarıyla uyarlanır fakat bu film oyunu oldukça başarılı uyarlamıştır) yakın zamanda 2.si de çekilmiş olan serinin ilk filmi Sessiz Tepe, korku ve intikam kavramlarını yine yalnızlık duygusuna barut döken bir mekanda sonuna kadar işlemeye çalışıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Gerginix

Can...

Stanley Kubrick'in 1968 yılında çekmiş olduğu Space Odyssey 2001'i çocukken izleyip zehri yemiş biri olarak konuşuyorum, (STAR WARS ile tanıştığım gün zaten Türk sineması bitti benim gözümde) insanın evrendeki yalnızlığını - öksüzlüğünü - yetimliğini hissettiren her karanlık hikaye beni garip bir şekilde keyiflendirir. O filmleri izlerken sanırım insan ve insanlık namına ne hissediyorsam senaristler de benimle aynı şeyleri hissediyormuş gibi olur ve varoluşumuzun tarifsiz yalnızlığını nispeten azaltırım.

Mesela çok eski sayılmayan PANDORUM IMDB'de yeterli ilgiyi görmemesine karşın (Benim için oyunculuk veya filmin yönetsel inceliklerinden ziyade konu en başta gelir ki 13. Floor'u bu yüzden tekrar belirtme ihtiyacı hissettim) derdime derman filmlerdendir.

Evren bizim yokoluşumuzu neresine takacak diye düşünür ve hiç sevmediğim Nicholass Cage'in başrolünü oynadığı KNOWING - KEHANET filmini açar son 20 dakikayı izler ve keyiflenirim (İzlemeyenler elbet son 20 dakikadan oldukça önce başlasınlar bu filme:)

Ya da kendimizi fazla ciddiye almamızın sonuçları ile dalga geçmek için (Kendini fazlasıyla ciddiye alan insan, mizahın konusudur) Douglas Adams'ın daha önce de bahsettiğim ve kitabın asla ve asla yerini tutamayacak olsa da OTOSTOPÇUNUN GALAKSİ REHBERİ'ne sarılırım.

THE ROAD kesinlikle sessiz sedasız, sırf zamanlama yüzünden yeterli itibarı görememiş çok sağlam bir filmdir.

Bu konu oldukça eski ve 4 sayfa sonra terkedilmiş ama özellikle mümkün olan en arıza filmlerin paylaşılmasını istemiş... Önerilen filmlerin yarısı çöp fakat diğer yarııs gerçekten arıza:) İlk sayfadan itibaren önerilen filmleri gözden geçirmeni tavsiye ediyorum.

Mesela yine eskilerden Jodie Foster'ın başrolünü aldığı (Çok sevdiğim, bir hatun kişidir. Askerde çok kullanılan bir tabir ile iki bacağının arasında oldukça ağır bir zımbırtı ile dolaşır) CONTACT filmi, sonlarda çok çok sevdiğim bir insanoğlu betimlemesi yapar. Her ne kadar oldukça kısa da olsa, insanoğluna, geniş yürekli - anlayışlı bir babanın sevecen kollarında korunan şımarık ve herşeyden bihaber, çocuk yaramaz muamelesi yapan bir diyalog vardır.

Ara ara bu sayfaya uğramayı düşünüyorum.

Unutmadan... JAMES CAMERON'ın ABYSS isimli destanı... CAMERON bu filminde de yine en güçlü karakteri bir kadın olarak işler...

Stanley Kubrick bir bilim adamıdır sinemanın en dahi çocuğu geçmişi sağlamdır 20.yüzyılın en iyi birkaç yönetmeninden biridir bana göre en iyisi en yükske dev bütçeli farklı ben buyum bu yoldan gidiceksiniz diyen james cameron ayrıdır.

2001: A Space Odyssey

The Shining

Full Metal Jacket

Eyes Wide Shut

başyapıtların birkaçı Eyes Wide Shut bu filmi yani masonların oluşumunu daha o tarihlerde en açıken ilan eden hollywood yapımıdır rockfeller ailesinin evindede çekilmiştir ama ne olduysa bu filmi çektikten 1hafta içidne intihar etmiş şekilde bulundu karısı buna asla inanmadı... hatta o filmde tabloları şu meşhur kadraj içine giren 1-2snlik olanlarıda karısı bizzat hazırlamıştır...herneyse bu adamı bu masonik örgüt öldürttüğü söylenir bende yüzde99 ihtimal veriyorum...
    adamın filmini 2.kez izlediğimde harbidende bazı şeyleri resmen gizli ama gözümüzün önünde sergilemiş işte ozaman bu adama neden bilim adamı dediklerini neden taptıklarını anladım müthiş bir yönetmen kullandığı her objede isimde bile bir gönderme var tabi bu şifreleri çözmek lazım başrolde tom cruıse seçme nedeninin onunda bir tarikata bağlı olduğundan onu seçti diye düşünüyorum nicole kidmanle zaten evliydi o zamanlar ve karısı rolünüde en iyi o yapardı
  • Askeriliğin ne olduğunu merak edenlere diyorum ki Full Metal Jacket'i izle:)
    Eyes Wide Shut filminde İngiliz kraliyet ailesinden İlluminati tarikatının kurucusuna kadar herkesin ismi filmde teşhir ediliyor. Hele ki ayin sahnesinde İncil'den bir pasajın tersten okunduğu an bence filmin doruk noktası... Dediğin gibi Kubrick'in ölümü üzerinde dünya kadar şüphe var.

Kubrick sinemayı yeniden tasarlayan bir deha... 2001 ise benim favorim. Hele ki filmin çıldırtan uvertür kısmından hemen sonra başlayan mağara adamının ilk aleti keşfi ile ilgili bölüm.

Yalnız bu sayfa sayesinde keşfetmiş olduğum MR. NOBODY isimli filmi dün gece izledim ve gerçekten izlenmesi gerekiyor. Hakkında uzun uzun yazmayacağım yoksa çok fazla spoiler çıkacak.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gerginix -- 20 Nisan 2013; 12:56:29 >
  • Justin 'in bi filmi vardı adını Unutuverdim , The time mı ? Timer mı Herneyse Konu ve teması Gayet başarılıydı , onun gibi popçudan bu türk bir film senoryosunda oynamasını beklemezdim.

Türkçesi Zamana karşı.
  • The Mist - Öldüren sis

Gerilim atmosferi ve müthiş finali ile beni etkileyen bir film olmuştu.Tavsiye ederim.

[IMDB=]7,3

https://store.donanimhaber.com/87/2f/11/872f119b42dc88fd95524520d59f25be.jpg
     Konusu İlginç Filmler / İlginç Konulu Filmler Konusu İlginç Filmler / İlginç Konulu Filmler
  • quote:

Orijinalden alıntı: hydrogena

Justin 'in bi filmi vardı adını Unutuverdim , The time mı ? Timer mı Herneyse Konu ve teması Gayet başarılıydı , onun gibi popçudan bu türk bir film senoryosunda oynamasını beklemezdim.

Türkçesi Zamana karşı.

güzel filmdi..

Konusu İlginç Filmler / İlginç Konulu Filmler
  • mesajım beklesin
  • http://www.imdb.com/title/tt0420223/?ref_=fn_al_tt_1

Stranger than fiction ( Lütfen beni öldürme)

bu filmi de mutlaka izleyin değişik bir konusu var, ben çok beğendim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi mutafik -- 4 Mayıs 2013; 16:58:40 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mutafik

http://www.imdb.com/title/tt0420223/?ref_=fn_al_tt_1

Stranger than fiction ( Lütfen beni öldürme)

bu filmi de mutlaka izleyin değişik bir konusu var, ben çok beğendim

Will Ferrel gibi laubali komedilerin vazgeçilmez oyuncusundan farklı bir performans...
  • dax expiriment ve exam
  • Project X . El kamersıyla çekilmiştir bir gencin doğum günü için arkadaşıyla parti planları yapmasıyla bağlıyor herşey ve evdeki parti bütün şehre yayılıyor çok güzel bi gençlik filmi

• < Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi !3!ack -- 4 Mayıs 2013; 23:58:33 >

• Hayata emlakçıların gözünden bakmış mıydınız?

• The Bothersome Man gerçekten çok ilginç bir filmmiş. Bana 13. Katı anımsattı.
  • Film izlemeye başlayabildiğim gün ilk olarak senin söylediğin filmlere yöneleceğim abi ama bakalım ne zaman olacak
  • 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.