Şimdi Ara

konularda nerelerdesiniz ? ygs, lys veya ikisini de bitiren var mi ?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
91
Cevap
1
Favori
2.269
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Yavaş mi gidiyorum acaba lys fizik iki konu kimya ygs bir konu ve biyoloji ygs beş konum kaldı

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Eee herkes bitirdi mi bir ben miyim konu çalışan?

• yavaş şubata kadar konu caliscam ben daha
    ama sindirerek gidiyorum

• Ygs lys beraber mi kalıyorsun

• Cepten yazınca kelimeler tuhaf cikiyor beraber mi ayrı mi çalışyorsun

• kimse ders çalışmıyor mu acaba
  • Yavaş git toslican :) önemli olan konuları hemen bitirmek değil sindire sindire gitmek :)

• Yavaş git aga,ama şöyle yap bak;

Tahminim sınav Mart-Nisan arası bir zamandadır.
    Sen son 1 aya kadar kesinlikle tüm YGS konularını bitirmiş ol.
    O son 1 ay deli gibi deneme kas.Kapsül fem güvender ne bulursan deneme attır.Önemli olan hız kazanmak .Netlerinin hiçbir önemi yok.Önemli olan hızlı okumak analitik düşünmeni hızlandırmak.Yani burada 155 150 net yapıp da gidip sınavda 130-140 yapınca bir şey olmuyor. Kazanman gereken tek şey hız.
    Ama tabi konuları bitiriceksin.Ocak bittiğinde konuların bitmiş olsun soru bankası dönemin Şubat olsun.tabi Ocağa gelene kadar da soru bankası kesin çöz.Mesela konu çalıştın 2-3 test indir.
    Ama şubat tam bir soru bankası kasma dönemin olsun .Şubatta tekrar da çok önemli yani soru bankası yapıcaksın ama tekrarını da yap.

Lys çalışma dönemin ise Aralık olsun.Ama çok değil böyle nası desem üstün körü bir şekilde her konudan 3-5 bişeyler bil,genel anlamda bilgi hazinen geniş olsun.Fen Bilimlerine gireceksen kaynak araştır biyolojiden işte hmm bu kaynak iyiymiş bu kötü diyip seçici ol.Mesela fizik çok uzun Ygsye yönelik Lys konularını ufaktan ufaktan soru bankalarına girişerek hallet.
    Kimyada organiğe sakın girme termodinamiktir vb.dir hiç kimyayla uğraşma.Biyolojide sistemlerden ön bilgin olsun ne nedir ne yapar ne eder vb.

Bunlar genel bir öneri ancak şunu da unutma ki bu sınav işi cidden kader,şans o anki psikoloji o anki heyecan durumlan alakadardır.
    Kendini sosyal açıdan kısıtlama sakın.Eğlenmene eğlencene de bakarak çalış.Çünkü psikolojik şartlanma kendini sınavda patlatabiliyor.1 senelik kısıtlama kendini nerede açığa vuracağını çok iyi biliyor.
    Allah yardımcınız olsun. :)

• ygsyi birkez şöyle bir bitirdim şimdi lysye başladım zaten çoğu aynı konular bir matla kimya farklı daha çok şubata kadar bitirip şubattan sonra soru çözmeye başlıyacağım çok takıldığım konular olursada tekrar ederim onları.
  • quote:

Orijinalden alıntı: hantala

Yavaş git aga,ama şöyle yap bak;

O son 1 ay deli gibi deneme kas.Kapsül fem güvender ne bulursan deneme attır.Önemli olan hız kazanmak .Netlerinin hiçbir önemi yok.Önemli olan hızlı okumak analitik düşünmeni hızlandırmak.Yani burada 155 150 net yapıp da gidip sınavda 130-140 yapınca bir şey olmuyor. Kazanman gereken tek şey hız.
    Ama tabi konuları bitiriceksin.Ocak bittiğinde konuların bitmiş olsun soru bankası dönemin Şubat olsun.tabi Ocağa gelene kadar da soru bankası kesin çöz.Mesela konu çalıştın 2-3 test indir.
    Ama şubat tam bir soru bankası kasma dönemin olsun .Şubatta tekrar da çok önemli yani soru bankası yapıcaksın ama tekrarını da yap.

Lys çalışma dönemin ise Aralık olsun.Ama çok değil böyle nası desem üstün körü bir şekilde her konudan 3-5 bişeyler bil,genel anlamda bilgi hazinen geniş olsun.Fen Bilimlerine gireceksen kaynak araştır biyolojiden işte hmm bu kaynak iyiymiş bu kötü diyip seçici ol.Mesela fizik çok uzun Ygsye yönelik Lys konularını ufaktan ufaktan soru bankalarına girişerek hallet.
    Kimyada organiğe sakın girme termodinamiktir vb.dir hiç kimyayla uğraşma.Biyolojide sistemlerden ön bilgin olsun ne nedir ne yapar ne eder vb.

Bunlar genel bir öneri ancak şunu da unutma ki bu sınav işi cidden kader,şans o anki psikoloji o anki heyecan durumlan alakadardır.
    Kendini sosyal açıdan kısıtlama sakın.Eğlenmene eğlencene de bakarak çalış.Çünkü psikolojik şartlanma kendini sınavda patlatabiliyor.1 senelik kısıtlama kendini nerede açığa vuracağını çok iyi biliyor.

Teşekkür ederim bayağı detayli anlatmışsin ben matematik öğretmenyim o nedenle mat çalışmıyorum ama fen derslerini en son 20 yıl önce gördüm yavaş gidiyorum diye düşünüyordum ama galiba iyi gidiyorum yazdıklarına bakılırsa sevindim

• Biyoloji matematik ve geometriyi bitirdim geometride ufak tefek uzaydır koniklerdir onlar kaldı.Fizikte dersaneyle gidiyorum kimya da aynı şekilde yarısı falan bitti heralde konuların
  • quote:

Orijinalden alıntı: HAYATist

quote:

Orijinalden alıntı: hantala

Yavaş git aga,ama şöyle yap bak;

Teşekkür ederim bayağı detayli anlatmışsin ben matematik öğretmenyim o nedenle mat çalışmıyorum ama fen derslerini en son 20 yıl önce gördüm yavaş gidiyorum diye düşünüyordum ama galiba iyi gidiyorum yazdıklarına bakılırsa sevindim

20 yıl öncemi gördun abıcım kaç yasındasın sen ya ?

• Ablam desen 36 yim

• quote:

Ablam desen 36 yim

Vay canına :D

• Her öğrencinin rüyasıdır sınavı kazanıp bir meslek sahibi olmak. Sonra da sınavdan kurtulduğunda sevinir. Sizdeki durum tam tersi :)
  • quote:

Ablam desen 36 yim

Gerçekten vay canına :D hedef neresi abla ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: AdamEfendi

Her öğrencinin rüyasıdır sınavı kazanıp bir meslek sahibi olmak. Sonra da sınavdan kurtulduğunda sevinir. Sizdeki durum tam tersi :)

Ben 15senedir çalışıyorum 5 yıl sonra emekliyim insallah ama hayalim var okumayı
    Cok istediğim bir bölüm var bu sene olmazsa seneye o olmazsa bir daha acelem yok

• quote:

Orijinalden alıntı: inanc13

quote:

Ablam desen 36 yim

Sadece ve sadece ıstanbul tip

• inşallah diyelim tabii, 92 girişliyim ilk üniversiteme İstanbul matematik mezunuyum

hepiniz benden çok çok şanslısınız ben fen derslerini sanki ilk defa öğreniyor gibiyim maalesef
  • quote:

quote:

Orijinalden alıntı: inanc13

quote:

Ablam desen 36 yim

Sadece ve sadece ıstanbul tip

İnsallah başarırsınız :D

• 
Sayfa: 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.