Şimdi Ara

Konu Önemlidir>> Okuldaki Bilgisayarları Değiştiriyorum >> Fikir Lazım

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
11
Cevap
0
Favori
1.223
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
2 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • arkadaşlar. köy okulunda öğretmenim 2 sene önce hurdalıktan topladığım 12 bilgisayar ve monitör ile bir bilgisayar odası kurdum. onun ana kartı onun ramı onun hdd derken takır tukur da olsa bilgisayarlar çalıştı ancak elbette sorun yaşıyorum neden bilgisayarların işlemcileri çok kötü en az 15 yıllık bilgisayar oldukları kesin. en buyuk hdd 120 gb ve ram 2 gb bir çoğu da 1gb 2-3 tane de 1.5 gb var. en büyük yaşadığım sorun hdd yüzünden donma ve arada monitöre görüntü gelmemesi benimde bilgisayarı açıp, ramleri hdd söküp geri takmam ve görüntünün gelmesi, güç kaynağının yanması vs.. neyse...

okuluma yardım yapacak kişiler aradım buldum ancak laptop almaya yanaşmıyorlar en fazla koparabileceğim bedel sanırım 4-5 bin. şimdi sorum şu elimdeki monitor vs kalsın. hatta bu hurda olan bilgisayarları da 50-60tlden satsam yada kasalar kalsa da işlemcileri değiştirsem olur mu?
    1- kasaları satsam tanesi 500tlden işlemcisi iyi en az 4gb olan office için kullanabileceğim bir bilgisayar alabilir miyim en az i3 işlemcili falan olsa?
    2-bu anakartlara i3 işlemci takılır mı? sadece işlemci değiştirsem?
    3- boşver bu sene de böyle idare et iyi bir şey alamayacaksan hiç bilgisayar işine de girme verdiğin para 2-3 sene sonra çöp olmuş olur? evet arkadaşlar fikir bekliyorum...

• 1- 500tlye düzgün bir bilgisayar bulabileceğinizi sanmıyorum. 1k civarı olsa 2. elden bir şeyler düşürülebilir.
    2- yeni nesil işlemcileri malesef takamazsınız. 10-15 yıllık eski anakartlara desteklediği en iyileri taksanız bile performans ihtiyaçlarını karşılayamayacaktır.
    3- evet 2-3 yıl değil seneye bile tüm bilgisayarlar güç kaynağı yakıp sizi yarı yolda bırakabilir.

keşke iyi şeyler yazabilseydim fakat durum böyle. bence şunu yapabilirsiniz. her şeyi satıp, yardımları toplayıp 2 veya 3 düzgün bilgisayar toplayabilirsiniz.
  • 2. El 2200g'li bir sistem kurulabilir en ucuz maliyet böyle olur anca. 4gb ramli en ucuz anakartli bir pc kurulur.
    Ayrıca elinizdeki pcler dediginiz gibi 10-15 yilliksa 500e dahi satamazsınız 1 tanesini.

Bilgisayardan birşeyler öğretmek istiyosaniz projeksiyon cihazı alınıp gösterilebilir. 5bin lira ile 12 tane pc alamazsınız malesef

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Mevcut bilgisayarların özellikleri nedir?(pentium 4 falan mı) 1. Nesil i5 sistem toplanabilir 500 liraya ikinci el olarak. Ki ben core2quad sistemlerin bile iş göreceğini düşünüyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • windows olma gibi bi şartı yoksa raspberry pilere bakılabilir

bvizim üniversitenin bilgisayarlarnda şu türden pcler kullanıyorlar,
    https://urun.n11.com/masaustu-bilgisayar/hp-compaq-6000-pro-mt-core2-duo-e7500-4gb-ram-120gb-ssd-w10-pro-P314529030?gclid=Cj0KCQiAxfzvBRCZARIsAGA7YMy7ieI_W8xcn4e4Oby8K6k4VS9Wn-AbU0sf-9j7wYwPK_kq389TDOoaAq0PEALw_wcB&gclsrc=aw.ds

fena değil, iş görüyor. video oynatıyor office power point vs. açıyolar

• 1- Gerçekten öğretmen olduğunu kanıtla ,
    2- Bununla ilgili bir konu aç , forumdan yardım iste, elindeki fazla parçaları hatta fazla sistemleri gönderirler.
    3- Mevcut mekanın tam adresini konumunu vs. de paylaş.

Madem öğretmensin yardım kampanyası ile 1 ay içinde çocukların bilgisayarlarını yenilersin. Herkes elindeki fazlalığı gönderir sende liste tutarsın bir sistem oluşunca 1 bilgisayar bitmiş olur.

Elindeki parçaları da yazarsın.
  • Hocam iyi birşey demek isterdim ama maalesef pek mümkün gözükmüyor. Arkadaşın dediği gibi projeksiyon cihazı alıp yansıtma ile PC'den gösterim yapabilirsiniz. Veya en iyi halde, idare eder durumda 3 tane ucuz 0 a yakın pc alabilirsiniz. Oda olmazsa 2.el eski model 2 3 tane pc toplamak mümkün. Ama dediğimiz gibi. O paraya 5 den fazla PC toplanmaz maalesef. Kolay gelsin. Allah yardımcın olsun

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Merhaba maddi destek aldınız diye var sayıyorum. internet üzerinden quad q6600 gibi anakart ram işlemci setlerini 300-400 arasına bulabilirsiniz. office ve masa üstü kullanımlarda bu fiyata anakart ram işlemci almak çok iyi bir araştırın.
  • 2. el i5 2. nesin yatay kaa bilgisayar almaya karar verdim. sahibinden de 500e satıyorlar...
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.