Şimdi Ara

KONU AÇMADAN ÖNCE MUTLAKA OKUYUNUZ - HABERLEŞME SİSTEMLERİ HAKKINDA TEMEL BİLGİLER (8. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
467
Cevap
19
Favori
39.313
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
4 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Vegabond81

quote:

Orijinalden alıntı: programmer_onur

quote:

Orijinalden alıntı: Bruce Dickinson

beyler aşagı yönde hat derinliği çok yüksek ne yapmak gerekir

Santrale yakınlaşmak veya dolabı eve yakın noktaya kurdurmak gerekir. Bu da senin elinde değil.

Sürekli arıza kayıtlarım yüzünden dayanamayıp mahalleme büyük bir saha dolabı koydular onlarda rahatladı bende..

Abi senin hat baya iyi

• quote:

Orijinalden alıntı: XpressMusic34

quote:

Orijinalden alıntı: Vegabond81

quote:

quote:

Orijinalden alıntı: Bruce Dickinson

beyler aşagı yönde hat derinliği çok yüksek ne yapmak gerekir

Santrale yakınlaşmak veya dolabı eve yakın noktaya kurdurmak gerekir. Bu da senin elinde değil.

Sürekli arıza kayıtlarım yüzünden dayanamayıp mahalleme büyük bir saha dolabı koydular onlarda rahatladı bende..

Abi senin hat baya iyi

iyi iyi olana şükür..

• Hocam biz evde 1-2 ay önce hat kablosunu değiştirdik komple. Ama sadece bizim daireninkini. Yani dairenin giriş kapısından başlayarak modeme gelen hat kablosunu. [Bu arada ev müstakil] Önceden yaklaşık rahat bir 15 senedir ince bir hat kablosu vardı. Fakat artık o ince kablolar yokmuş bizde mecbur kalın kablo aldık.

Şimdi; Bu kalın kablolar iyi midir? Yaklaşık 1-1,5 parmak aralığında kalınlığa sahip gri bir kablo. Bir de benim modemden çıkan siyah bir hat kablosu var, eski. Bu siyah kablo ile yeni hat kablosu birbirine bantlı şekilde bağlanmış durumda. Eski hat kablosunda da aynı bu şekilde ek yapmıştık. Acaba bu hızı falan etkiler mi? Yarın ek yerini fotoğraf çekip gösteririm size.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Spycho

Hocam biz evde 1-2 ay önce hat kablosunu değiştirdik komple. Ama sadece bizim daireninkini. Yani dairenin giriş kapısından başlayarak modeme gelen hat kablosunu. [Bu arada ev müstakil] Önceden yaklaşık rahat bir 15 senedir ince bir hat kablosu vardı. Fakat artık o ince kablolar yokmuş bizde mecbur kalın kablo aldık.

Şimdi; Bu kalın kablolar iyi midir? Yaklaşık 1-1,5 parmak aralığında kalınlığa sahip gri bir kablo. Bir de benim modemden çıkan siyah bir hat kablosu var, eski. Bu siyah kablo ile yeni hat kablosu birbirine bantlı şekilde bağlanmış durumda. Eski hat kablosunda da aynı bu şekilde ek yapmıştık. Acaba bu hızı falan etkiler mi? Yarın ek yerini fotoğraf çekip gösteririm size.

Kablo üzerinde cinsi falan yazıyordur onları yazarsanız daha sağlıklı olur ayrıca tesisatın (kabloların ) resmini çekerseniz çok daha güzel olur

• arkadaş ben bu işten hiç birşey anlamadım modemi resetlemekten yalama yaptı modem sorun şu; modemim açık olduğu halde tüm ışıkları yandığı halde internete giremiyorum google girmeye çalişsam bile modemin tüm ışıkları sabit şu ana kadar 5 defa reset atmışımdır modeme.

KONU AÇMADAN ÖNCE MUTLAKA OKUYUNUZ - HABERLEŞME SİSTEMLERİ HAKKINDA TEMEL BİLGİLER

edit: sanırım sorunum düzeldi port değişikliği falan yapacaklarmıs acileyetini gönderdim dedi. hızım 4mb artık arayacak halim yok yarın falan ararım yok böyle bi dava arkadaş ya.
    edit2: düzelirmiş gibi yaptı düzelmedi ne oluyor bende anlamıyorum elim ayağım titriyor izin günüm ve sıkıntıdan ofise geçicem.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi :.Batsu.: -- 27 Mart 2013; 10:35:53 >

• benim degerlerim de bunlar en fazla kac alabilirim?

Update Counter : 267
    Modulation : 4
    Annex Mode : Annex A
    Line State : 3
    Lan Tx : 30859
    Lan Rx : 16532
    ADSL Tx : 8376
    ADSL Rx : 8557
    CRC Down : 0
    CRC Up : 714
    FEC Down : 0
    FEC Up : 2269
    HEC Down : 260
    HEC Up : 0
    SNR Up : 10.5
    SNR Down : 6.1
    Line Attenuation Up : 29.7
    Line Attenuation Down : 53.0
    Data Rate Up : 797
    Data Rate Down : 3178
  • Arkadaşlar yeni hibernet 50 mbit 3lü avantaj bağlattım.

Telekomdan bana ZTE ZXHN H168N modem verildi. Tivibuda bağlandı. Buraya kadar hersey guzel ve internet güzel calıstı.

Apartman girisinde 100 mbit alınıyor. saha dolabı bizim binanın girisinde. YAlnız ben bilgisayarımda 50 mbit goremiyorum. Acaba hattımdamı sıkıntı var diye ttnet elemanları geldi kontrol etti cihazlarla. Hattımda 49 mbit değer gordu snr kotuydu. splitter paralel vs tum ayarlamaları yaptılar. modeme dogrudan temiz hat cektiler ve tset yaptılar. Hersey guzel 51000 küsür gozukuyor snrde cok iyi oldu.Modeme kadar 93 mbit alabileceğimi 50 mbitin modemle artık tam bulustuğunu söylediler. zaten apartman girisinde 100 mbit alındığını ve belki ic kablolamada sorun olabileceğii ama bende en ufak sorun kalamadığını ve 93 mbit temiz alınabildiğini soylediler.(benim ev dorduncu katta.) apartman ic kablolaması vs girişteki 100 mbitin 93 mbite düsmesi olabiilri normal.

Ancak Modeme 50 mbit giren hat ethernet kablo ile bilgsayara bağlayıp tum testleri yapmama rağmen(ttnet hiztesi speedtest vs) 42mbiti gecmiyor. tivibu wireless vs hersey kapalı. sadece dogrudan modemden cıkıs alıyorum 42 mbit.

Sonra tivibuyu bağladım hd kanal actım. Test yaptım. Gene 42 mbit bir azalma olmadı. Aklıma soyle bir sorun geldi acaba bu yeni zte modemler hattın yuzde 16sını veya 8mbite kadar olan kısmını otomatik iptvyemi ayırıyor. iptv bağlı olsada olmasada biz o kısmı kullanamıyormuyuz. cunku tivibu bağlı ikende 42 bağlı değilkende 42 mbit cıkıyor değer.

Bu konu hakkında bilgisi olan varmıdır. Neticede telekomdan gelen arkadaslar bana yok iste bu test programları dusuk cıkar vs dedi ama. modeme girişte 50 mbit elde edilen değer modemden cıkısta 42 mbite dusmesi bana sacma geliyor tek mantıklı acıklama bu iptv destekli modemlerde boyle bir ayrımmı var oldu. Bu konuda bilisi olan. yada 50 mbit bağlatıp gercekten ttnet hiztesti sitesi veya speedtest.net te 50 mbit gorebilen varmı?

modemden aldığım değerler aşağıda.

KONU AÇMADAN ÖNCE MUTLAKA OKUYUNUZ - HABERLEŞME SİSTEMLERİ HAKKINDA TEMEL BİLGİLER

• quote:

Orijinalden alıntı: archieduke

Arkadaşlar yeni hibernet 50 mbit 3lü avantaj bağlattım.

Telekomdan bana ZTE ZXHN H168N modem verildi. Tivibuda bağlandı. Buraya kadar hersey guzel ve internet güzel calıstı.

Apartman girisinde 100 mbit alınıyor. saha dolabı bizim binanın girisinde. YAlnız ben bilgisayarımda 50 mbit goremiyorum. Acaba hattımdamı sıkıntı var diye ttnet elemanları geldi kontrol etti cihazlarla. Hattımda 49 mbit değer gordu snr kotuydu. splitter paralel vs tum ayarlamaları yaptılar. modeme dogrudan temiz hat cektiler ve tset yaptılar. Hersey guzel 51000 küsür gozukuyor snrde cok iyi oldu.Modeme kadar 93 mbit alabileceğimi 50 mbitin modemle artık tam bulustuğunu söylediler. zaten apartman girisinde 100 mbit alındığını ve belki ic kablolamada sorun olabileceğii ama bende en ufak sorun kalamadığını ve 93 mbit temiz alınabildiğini soylediler.(benim ev dorduncu katta.) apartman ic kablolaması vs girişteki 100 mbitin 93 mbite düsmesi olabiilri normal.

Ancak Modeme 50 mbit giren hat ethernet kablo ile bilgsayara bağlayıp tum testleri yapmama rağmen(ttnet hiztesi speedtest vs) 42mbiti gecmiyor. tivibu wireless vs hersey kapalı. sadece dogrudan modemden cıkıs alıyorum 42 mbit.

Sonra tivibuyu bağladım hd kanal actım. Test yaptım. Gene 42 mbit bir azalma olmadı. Aklıma soyle bir sorun geldi acaba bu yeni zte modemler hattın yuzde 16sını veya 8mbite kadar olan kısmını otomatik iptvyemi ayırıyor. iptv bağlı olsada olmasada biz o kısmı kullanamıyormuyuz. cunku tivibu bağlı ikende 42 bağlı değilkende 42 mbit cıkıyor değer.

Bu konu hakkında bilgisi olan varmıdır. Neticede telekomdan gelen arkadaslar bana yok iste bu test programları dusuk cıkar vs dedi ama. modeme girişte 50 mbit elde edilen değer modemden cıkısta 42 mbite dusmesi bana sacma geliyor tek mantıklı acıklama bu iptv destekli modemlerde boyle bir ayrımmı var oldu. Bu konuda bilisi olan. yada 50 mbit bağlatıp gercekten ttnet hiztesti sitesi veya speedtest.net te 50 mbit gorebilen varmı?

IP profil hızı denen bir olay var. Dsl senkronizasyonunu gösteren etiket hızı ile paket transfer hızı tam eşit değildir. 8192 kbps hızın testte 7 mbit çıkması gibi. Sizde 52 mbit görünüyor, bunun 42 mbit'e düşmesi (ethernet varsayıyorum) normalden bir miktar düşük. Normalde yüzde 10'a kadar kayıp olması kabuldür. Aradaki fazla kaybında yine hattaki ek parazit veya HDD yazma hızı ile ilgili bir darboğaz olması muhtemel. Iptv için bant tahsis ediyor mu otomatik olarak modem, onu bilemiyorum.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

Arkadaşlar yeni hibernet 50 mbit 3lü avantaj bağlattım.

IP profil hızı denen bir olay var. Dsl senkronizasyonunu gösteren etiket hızı ile paket transfer hızı tam eşit değildir. 8192 kbps hızın testte 7 mbit çıkması gibi. Sizde 52 mbit görünüyor, bunun 42 mbit'e düşmesi (ethernet varsayıyorum) normalden bir miktar düşük. Normalde yüzde 10'a kadar kayıp olması kabuldür. Aradaki fazla kaybında yine hattaki ek parazit veya HDD yazma hızı ile ilgili bir darboğaz olması muhtemel. Iptv için bant tahsis ediyor mu otomatik olarak modem, onu bilemiyorum.

iptv çin aslıdna netten ayrı bant genişliği alıyor ve toplanıyor.ama çıok teknolojik olduğu için illaki sorunu oluyor.mesela 16 mbit net ve tivibu alırsınız ama netinizi 8 e elan alırlar.ama parasınoı almayı bilirler.bunun çözümü vdsl oalrakv ermekten geçer ama hatların toplam kapasitesi sadece işnterneti bile yemiyor

• Bağlantılarda biraz kayıp olması normal.
  • Cevaplar için teşekkürler.
    Bağlantılarda biraz kayıp normal de modeme 50 mbit giren internetin cıkısta 42 mbite düşmesi bana pek normal gelmedi.
  • quote:

Cevaplar için teşekkürler.
    Bağlantılarda biraz kayıp normal de modeme 50 mbit giren internetin cıkısta 42 mbite düşmesi bana pek normal gelmedi.

Arıza kaydı bıraktığınızda ne diyorlar hocam ?
  • Santraller hakkında kısa bilgiler ile konuyu güncelledim.
  • Çok yararlı bir konu..
  • Teşekkürler abi.
  • Değerler nasıl? Snr sınırım 6dbden aşagı ne anlama geliyor yani ne yapmalıyım?[simage][/simage]
  • Modem yanlış ölçüyor , bir resetleyip tekrar atar mısınız ?
  • [simage][/simage] Buyur yine aynı.Ayrıca 3 veya 4 dakikada res attı modem.
  • Modem yanlış ölçüyor hocam.
  • [simage][/simage] Tam net giderken yakaladıgım birşey bu da.Önce adsl ışıgım sönüyor sonra ppp.Kendiliginden düzeliyor sorunsuz 1 ay kullanıyorum, sonra bir kaç hafta gidip geliyor.Gelmesi de uzun süre alıyor ppp çok geç yanıyor.Çözümü var mı acaba ?
  • 
Sayfa: önceki 678910
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.