Şimdi Ara

[Kontrol] Sistem Tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
630
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Evime 2. bilgisayarı almak istiyorum eşim kullanacağından dolayı. Oda oyun oynamayı seviyor. Şuanki bilgisayarı paylaşamadığımızdan 2. alalım istedik :) Rica etsem oluşturmuş olduğum sistemin kontrolunu rica ediyorum. Şimdiden tavsiyeleriniz için teşekkür ederim.

Max bütçe: 3.000 TL (Belki 100TL üzerine çıkabilirim)

** Monitör ve Klavye vb. gerek yok **

İşlemci: AMD ya da Intel fark etmez.
    Amaç: Oyun
    Sipariş tipi: Web ya da Mağaza

• i5 4460
    H97-M
    8gb ram
    GTX970
    120gb ssd
    1tb hdd
    Asus dvd-rw
    CMaster kasa

3.025 TL

http://www.sinerji.gen.tr

• LEON-X kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim bilgilendirmeniz için.

600W yeterli olacak mıdır peki? Bazı ekran kartları 750W istiyor gibi durumlar var.

Zotac daha önce hiç kullanmamıştım ama çok olumlu duyumlar aldım insanlardan.
  • Psu yeterli gelir 12v kanalından 550w güç verebiliyor, GTX970 serisi kartlar yeni nesildir ve güç tüketimi düşüktür.
  • LEON-X kullanıcısına yanıt
    Anladım teşekkür ederim.

Peki İşlemci soğutucusu, kasa için ekstra bir soğutucu fan almak mantıklı mıdır bu sistem için sizce? AMD ile ısınma problemleri olabiliyor diye genelde bir çok insan yanında soğutucu alıyor mesela benim kullandığım bilgisayar şuan için öyle. Bunu Intel alırsam gerek var mıdır ya da kasa fanı?
  • Intel işlemci stok fanları, Amd'ye oranla daha sessiz ve mimari gereği işlemcileri daha serin çalışır, yaz sıcaklarında belki orta seviye bir fan alınabilir.

Kasa da ise, önde ve arkada fanları mevcuttur, ilave etmek için yan ve üste de fan takılablir.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.