Şimdi Ara

Konsol artık farklı gelmiyor.

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
1
Favori
1.349
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu son 2 haftadır konsoldan büyük derecede bi sıkkınlık mı diyeyim bunalma mı bi haller geldi diyeyim bilmiyorum.

PC ile büyüdüm,en iyi zamanlarımı onunla geçirdim ama konsolun artık daha çekici gelmesi gibi durumlardan dolayı PS4 aldım geçen yılda.Ama çok hayal kırıklığına uğradım.Nedenlerini size yazayımda tartışalım.

-Konsolun PC den bence ama bence en iyi farklardan bir tanesi kutulu oyundu.Fakat kutulu oyunların fiyatlarının beni aşması benim gibi biraz ciddi bir oyunculuk isteyen biri için çok büyük bir eksi.Dediğim gibi kutulu oyun istiyorum ama "hadi bu oyunu sonra oynarım,bu oyun daha iyi bunu alayım" gibi bir durum var.Yani imkanı yoktu istediğim tüm oyunları alayım.Bekliyorum fiyatlarının düşmesi için ama yeminle 6-7 aydır çıkmış olan AC unity oyun şuan en az 130 tl.

-Ben konsoldan bambaşka bir deneyim bekliyordum.ki, bana verdi ilk zamanlarda ama şuan durum çok farklı.

-forumdan gördüğüm endonezya Psn aldım.Oldukça iyi fiyatları var ben Steam'e çok benzetiyorum.Fakat gelin görün ki,200 lira'ya 3-4 oyun aldım ama PC den hiçbir fark yok.Üstelik PC den daha az grafik vermesi de çok sıkıntılı oldu.

Anlıyacağınız sırf "kutulu oyun"dan dolayı konsol benim için farklı bir anlam ifade etmiyor.Kol da PC ye takarım,oynarım. Soru şu neden Konsol ? PC nin aynısı değil mi ?

Edit:Tamam arkadaşlar karar verdim PC toplayacam.Ama bi 5-6 ay sonra herhalde zira doların durumunu felan biliyorsunuz.O zamana kadar PS4 + Endonezya PSN ile takılırım PC topladıktan sonra satarım yada satmam bilmem.Yada rafta kalır çok hoşuma giden EXC.ler için açarım.Bence sizde kendinize bi karar verin. yeni nesil konsollar eskileri gibi olmadı bence.PS3&X360 çıktıktan 2 sene sonra PC'ye fark atmıştılar.PC bitmemişti ama can çekişiyordu.Nvidia,Amd vb. şirketler olmasa zaten bitmişti çoktan o zamanlar.Ama şimdi durum tam tersi...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Gamer_Person -- 1 Kasım 2015; 16:40:22 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Ac unity yi örnek bile gösterme. Rezil bir oyun. Biraz Naughty Dog u örnek alsınlar. Utanmazlar.

• Konuştuğumuz şey oyunlar değil.Fiyatları.örn.Far Cry 4 te aynı zaman ve aynı fiyat.

• Konsolu konsol yapan exclusive oyunlardır, bu konuda da sony gayet iyi işler çıkartıyor

Killzone, infamous, driveclub, the order, until dawn, uncharted 4, bloodborne ve daha çıkacak niceleri

Bunları pc'nde oynayabiliyorsan o zaman aynısı olur
  • Exc oyunlar gerçekten çok güzel gow serisini bitirmek için dahi ps3 alınabilir 4 e de güzel oyunlar geliyor bakalım

• ilk ps4 ü aldığımda pişman olmuştum keşke pc yi yenilseydim diye ama until dawn ve batman arkham knight oynadıktan sonra iyiki konsol almışım diyorum konsolun rahatlığı pc de yok. batman pc de sorunlu mesela ama konsolda takır takır rahat rahat oyununu oynuyorsun yok dondu yok takıldı derdi yok, kardeşlik olayı da gayet iyi bir şey. bir de şu plus tan 1-2 güzel oyun verseler on numara olacak.
  • Illa kutulu istiyosan alican 2. El

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Neden kutulu oyun?
    Gerçekten anlam veremiyorum.
    Oyunları çok rahat bir şekilde 10-60tl arasında değişen fiyatlarda dijital olarak alıyorum. Şu an tek sorunum "ilk hangisini oynasam?" oluyor. Exc oyunlara girmiyorum bile.

• Sadece fiyat odaklı bakarsak yarın bir gün pc oyunlarının fiyatları artsa bu sefer de konsol daha iyi mi diyeceğiz?

Oyun kaliteli olduğu için alınır ve oynanır.

Fiyat, casual oyuncular için bile kaliteli içerikten sonra gelir.

• Artıları

• Hileci derdi yok
    • DRM yok
    • Herkes aynı donanım üzerinde sen 30 fps alırken karşındaki 120'de oynamıyor
    • Monitöre ihtiyacın yok (PC'yi televizyona bağlamak kullanışsız ve zahmetli konsoldaki oyunlar tv ekranı için optimize edilmiş)
    • Herkes kontrölcü ile oynuyor multiplayer oyunlarda eşitlik var
    • Oyunlar için driver yüklemene gerek yok ve olup olmadık yerde hata verip kapanmıyor
    • TV'ye kolayca bağlayıp blu-ray okuyucusuyla filmlerini izleyebilirsin
    • Fifa/nba/cod gibi bir çok oyunu arkadaşlarınla oynamak çok eğlenceli ve basit
    • Aldığın oyunu tekrar satabilirsin
    • Fiyatı donanımına göre ucuz
    • Diski taktığın an oyunu oynamak için hazırsın

Konsolun uzun yıllar boyunca bozulmaz(benim ilk versiyon ps3 hala gta5 oynatıyor ), virüs bulaşmaz veya yazılım sorunlarıyla karşılaşmazsın bundan 5-10 yıl sonra tozlu raflar arasından çıkartıp nostalji diye oturup bir fifa 14 oynarsın Ayrıca güçlü donanımlı bir pc'yi ucuza satın almak için masaüstü olması gerekli buda onlarca kablo,kocaman bir kasa ve monitör demek kısacası sırf pc için işgal edilmiş bir masa gerekli. Dizüstü almaya kalksan 3000-4000 liraya anca adam akıllı bir performans alırsın.

Eksileri

• Ülkemizdeki malum oyun fiyatları (Yurt dışında hem ucuza alınıyor hemde çok geniş bir ikinci el piyasası var)
    • Bazı oyunlar optimizasyon sorunları çekiyor (ilk yıllarında çok yaşadık ama bu sene adam olmaya başladı)
    • Klavye - mouse oyuncularına hitap etmiyor
    • Online oynamak için para ödemelisin
    • Network sistemi ve yazılım daha iyi noktalarda olmalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi There goes your life -- 9 Kasım 2015; 21:26:08 >

• Oyunları çıkar çıkmaz oynamak gibi bir durumun yoksa eğer ikinci elden sonradan çok daha uyguna alabilirsin. Mesela benim öyle aa bu oyun mu çıkmış hemen alayım gibi bir maddi gücüm yok şu an. Beklerim ucuzlayınca ya 2.elden ya da dijital olarak alırım diyorum. Konsolum 3 aylık olduğu için üzerinden zaman geçmiş oyunları da ucuza alabildim tabi. Örn; The Last of Us ve infamous second son'ın ikisini paket halinde kutulu tertemiz 100 TL'ye aldım forumdan.
  • Bu devirde girmicen pc vs ps4 olayinia

Ikiside olucak pcde multiplatformlari konsolda ex ve online oyunlari alican akican gidicen

• Yalnızca güzel bir ekran kartı parasına (Nvida GTX 970 = 1500TL) İçinde oyun hediyeli PS4 satın alıyorsun. Benim için iş bu nokta da bitiyor zaten.

PC nin çabuk eskimesi, kalabalığı, maliyetine falan hiç girmeyeceğim. Zengin olsak zaten bir tane PS4, bir tane Xbox, bir tane süper toplama PC bir de yanına 27 inc İmac alırız. Böyle kıyaslamalara da hiç girmeyiz
  • fark zaten exclusive oyunlarda hocam ama dediğin gibi fiyatlar çok yüksek malesef.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Eskiden çoklu platform ortak oyunlar için Pc , kendine özel oyunları için ise konsol olmalı diyordum.Önce 2006da pc toplandı aradan bi zaman sonra 360 ile tanışıldı. Ardından ps3 , ps4 ve 1 yıl sonra xbox one geldi.Bunların hepsini birden patt diye alamadım tabi.

Şimdi görüyorum da çoklu platform oyunlar da Pc tarafında sıkıntılı çıkmaya başladı.

Ama hala oyunlardaki mod güzelliği için oyun amaçlı bir pc de bulunmalı oyuncunun odasında.

Kendini neredeyse her oyunda yer sahibi gören oyuncuların xboxı ps4ü ve pc'si olmalı.

Sadece lol , cs:go , world of tanks oynayan bir kitle için önüne en iyi uncharted oyunlarını ser , halo'da master chief isterse türkçe konuşsun nafile.

• Valla ben yillarca pc de surundum.
    Red dead redemption
    Midnight club
    Driveclub
    Last of us
    Uncharted
    Bu farklardan dolayı konsola geçtim
    Pc de oyun tarihi beklemekten, sistemi oyuna uydurmaktan, kendinizi 1-2 oyuna baglamaktan bikmadiysaniz pc de kalın konsolcular kendi başına takilsin. Genel söylüyorum.

• Yukarıdaki maddelerden en güldüğüm müzik dinleme olayi. Yahu bir oyun oynarken neden müzik dinleyesin ki?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: FTaze

Yukarıdaki maddelerden en güldüğüm müzik dinleme olayi. Yahu bir oyun oynarken neden müzik dinleyesin ki?

Spotif ile pc4 da da müzkdinlenebiliyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Baytar.

quote:

Orijinalden alıntı: FTaze

Yukarıdaki maddelerden en güldüğüm müzik dinleme olayi. Yahu bir oyun oynarken neden müzik dinleyesin ki?

Spotif ile pc4 da da müzkdinlenebiliyor.

Aa cidden mi? Yahu benim dediğim o degil tekrardan oku.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hileci yok konsolda, arkadaş PC de star wars betasını oynayamadı. Anında yazılımlar çıkmış, betada olunca ban derdi yok diye herkes çakma hesapla dalmış.
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.