Şimdi Ara

komsudan acces point cekmek lutfen yardim!!

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
0
Favori
550
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • selamlar. yeni evlendim ve haliyle yeni evime tasindim. internet meraklisiyim ve karsi komsumda benim gibi genc bi arkadas. saolsun interneti ortak kullanabilecegimizi soyledi ancak arada mesafe uzak degil ama oldukca duvar var. laptopum interneti rahatca kullanabilir belki ama smart tv min o performansi verebilecegini hic sanmiyorum. sorunda burda olusuyor. acaba daha kaliteli veri kayipsiz evimin her yerinde ceken bi internet icin ne yapmaliyim?..

1) komsum sinirsiz ttnet kullanicisi kablosuz modemi var.
    2) acces point tam benim istedigim isi yapar sanirim. eger yaparsa ki once bu konuda yardim alayim. sonra bana uygun olan bi cihaz bulalim.

ilgili ustadlara simdiden tesekkurler. konuyu surekli takipteyim lutfen yardim..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• kablosuz bir çözüm arıyorsan evin herhangi bir yerinde iyi bir çekim alıyorsan o noktaya accesspoint koy. sinyali daha ileriye tekrarlar. 4 portlu bi cihaz alırsanda tv ye kasaya fln kabloluda bağlayabilirsin. eğer sinyal az geliyorsa komsudan kablo cekip accesspointe tak. daha iyi bir hız alırsın
  • acces point aldigi sinyal kadar yayim hizi saglar dogru muyum? eger aldigi sinyal mukemmelse dagittigi hizda dusme olur mu acaba? bide sunu sorayim yardimci olabilirsen. acces pointi mukemmel sinyal aldigi yere koydum. sence ttnetin verdigi modemden daha uzaga verir mi interneti. biliyosun ttnetin verdigi modemler cok iyin yapmayabiliyorlar.

• scrubs83 S kullanıcısına yanıt
    aldığı hızı sağlar doğru. mükemmel alır ama araya duvar girdikce ve mesafe uzadıkca hizda düstme olur. sınırsız bi alan olması beklenemez :). modemden daha uzaga verme konusuna gelince hangi modemden bahsettiğine ve hangi accesspointten bahsettiğine göre değişir.
  • peki bu konuda bana onerin olur mu?.. hangi bilgiler lazim sana. acikcasi tuzluya kacmadan bu isi halletsem super olur. tabi saglikli kopmadan net kullanmamda onemli. komsumunda canini sikmasam iyi olur :)

senin evinin en iyi wifi sinyali aldığın yerinde kaç çubuk sinyal alıyorsun?
    komşudan kablo çekmek gibi bir imkanın varmı?
    senin evin kaç odalı?
    komşudaki modemin markası?

bu soruları sırasıyla cevaplarsan kesin ve en ucuz çözümü tavsiye edeceğim.
  • bilgileri toplayip donus yapacagim takipte ol lutfen..

ismimi ekleyerek cevap atarsan yada direk cevabıma cevap atarsan görüp yazarım.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.