Şimdi Ara

Kompakt Fotoğraf Makinası Önerisi. Lütfen 350-400 TL > ? TL

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
1.163
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Arkadaşlar önerilerinize ihtiyacım var rehberleri ve diğer konuları inceledim fakat çok profesyonel kaçtı.

350-400 TL arası basit fotoğraflar çekebileceğim (tatil, anı, çiçek, böcek vs) otomatik ayarlı canlı renkleri olan bir fotoğraf makinası ihtiyacım var yada biraz daha bütçe arttır şunu al diyebileceğiniz makinalarda olur, görüşlere saygım sonsuz.
    basit yakın çekimlerde yapmak istiyorum makro oluyo sanırım, önerebileceğiniz modeller varmı coolpixler için güzel diyorlar fakat siz ne önerirsiniz merak ediyorum.

Birde fazla dışarıda olmuyorum şarj sorunum pek olmaz pilli mi şarjlı mı iyi olur bu durumda yardımcı olursanız sevinirim.
    Şimdiden teşekkür ederim hepinize.

• Fuji F70 ve F80 olabilir bence.
  • quote:

Orijinalden alıntı: AKINLASINN

Fuji F70 ve F80 olabilir bence.

Tavsiyeniz için teşekkürler hocam fakat daha yeni modeller olması mümkün değil mi ? HD kayıt yapanlar gibi mesela ? Araştırdığım kadarı ile bulunabilirlik sıkıntısıda var önerdiğiniz modellerde.
  • Up
  • genel olarak kompakt sınıfta canon öneriliyor.
    verdiğiniz fiyat aralığında indirimleri takip edip canon sx 130 ve 150 bulmaya çalışabiliriniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: traveller10

genel olarak kompakt sınıfta canon öneriliyor.
    verdiğiniz fiyat aralığında indirimleri takip edip canon sx 130 ve 150 bulmaya çalışabiliriniz.

Öneriniz için teşekkürler 380 TL civarı çıkabileceğim bir aralık bir de bataryalı model tavsiyesinde bulunabilirmisiniz acaba rica etsim yakın fiyatlarda.
  • Kişisel görüşüm sx serisi biraz iri. Rahat taşınması istenirse ince bir tip olmalı. Boyut önemli değil ise o 400 tl nin üzerine 100 - 200 daha eklenip DSLR almak lazım. Kit lensli DSLR yi bu makinelere tercih ederim ben.
  • quote:

Kişisel görüşüm sx serisi biraz iri. Rahat taşınması istenirse ince bir tip olmalı. Boyut önemli değil ise o 400 tl nin üzerine 100 - 200 daha eklenip DSLR almak lazım. Kit lensli DSLR yi bu makinelere tercih ederim ben.

Teşekkür ederim fakat Dslr makinalarda 2. el alınabiliyor o fiyata ve yapılacak iş için pahalı bence. Her türlü öneriye açığım daha ince bir tip şarjlı olarak hangisi mesela, sınıfında en iyi işi yapacak ? Teşekkür ederim.
  • İşin gerçeği şöyle. Bunu her yerde yazıyorum. Şu an o sınıfta kaliteli resim çeken makine yok. Yıllar önce bir makineye fazla para ödediğinde gerçekten kaliteli resim çekiyordun ucuz makinelere göre.
    Ama şimdi öyle değil. Hem pahalı yapıyor, hemde kaliteli çekmiyor. Şu an o paraya ne alsan dandirik resim çekeceğine emin ol. Bu sebepten ötürü DSLR almaya yönlendiriyorum ben herkesi.
    Şu an da yeni makine alan bir çok arkadaş, bu makinelerin cep telefonlarından kötü çektiğini söyleyenler bile var. Hatta birisi de şunu demişti. 10 senelik makinem bundan iyi çekiyor v.b. yorumlarla geri döndüler.
    O nedenle makineler de artık sıkıntı var. Bir de Fuji T200 inceleyin derim. Bir ara hepsiburada da 250 tl idi fiyatı.
  • quote:

fujiden uzak dur derim, tarih atmaz, pilinin seviyesini yanlış gösterir kilitlenir vs.vs.

canon sx150 460 lira civarı, sizin icin en iyisi olabilir.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fds14

quote:

fujiden uzak dur derim, tarih atmaz, pilinin seviyesini yanlış gösterir kilitlenir vs.vs.

Çok şey istiyorum biliyorum ama birde Sx150 muadili şarjlı önerirseniz harika olur direk onu alıcam artık :(
  • quote:

Orijinalden alıntı: spawn42

quote:

quote:

Çok şey istiyorum biliyorum ama birde Sx150 muadili şarjlı önerirseniz harika olur direk onu alıcam artık :(

o civarda bende arıyordum aynısını bulamadım; pilli olarak kullanabilirsin sx150 kalitesinde dijital kompakt zor bulunur.
    pillinin de avantajı vardır, 4 veya 6 pil taşırsın hiç şarj etmeye gerek duymadan istedigin kadar çekebilirsin resim. piller bitince bir seferde hepsini doldurursun.
    bataryaların yedekleri 100 lira, isini görecek piller ise 10 lira civarı..

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: spawn42

quote:

quote:

o civarda bende arıyordum aynısını bulamadım; pilli olarak kullanabilirsin sx150 kalitesinde dijital kompakt zor bulunur.
    pillinin de avantajı vardır, 4 veya 6 pil taşırsın hiç şarj etmeye gerek duymadan istedigin kadar çekebilirsin resim. piller bitince bir seferde hepsini doldurursun.
    bataryaların yedekleri 100 lira, isini görecek piller ise 10 lira civarı..

Teşekkürler hocam olmadı öyle yapıcam yada zorlayıp HS220 alıcam başka yolu yok sanırım verdiğiniz bilgiler için gerçekten çok teşekkür ederim.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.