Şimdi Ara

Kombiniz bir günde veya saatte kaç metre küp gaz yakıyor ? (69. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
6 Misafir (1 Mobil) - 5 Masaüstü1 Mobil
5 sn
1.566
Cevap
30
Favori
409.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhaba, benim evde classic condense var, ısıtma bakımından hadi diyelim tesisat kötü ondan fazla yakıyor gibi gelebilir. Ama dünkü ölçümlerime göre dün fırında bir börek yapılmış artı 2 kişi de duş almış başka hiç bir şekilde kullanılmamış kombi 1 metre küp gaz yakmış. Kullanım suyu sıcaklığı da en düşükte. Bu normal midir. Ben ilk defa kombi kullanıyorum ama çevreden yazın 20 tl geliyor gibi şeyler duymuştum. Bu 1 metre küp bana fazla geldi.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Konu ölmesin, takip edelim paylaşalım..
  • izmirde daha kombileri yakmadik acaba kisa erken giren illerimiz varmi ? :)

• kronikyorgun kullanıcısına yanıt
    Dış sıcaklık 18C derecenin altına inince teorik olarak ısıtma ihtiyacı başlar. Tabi ısıtılacak alanın cephesi, ısı yalıtım düzeyi, konfor tercihlerine bağlı olarak bu durum değişkenlik gösterebilir. Bu ayda karasal iklim bölgelerimizde ve bunlara sınır bölgelerde akşam ısıtması başlar...
  • Dün bağlattık kombiyi, 12 saat filan oldu aşağı yukarı 45 derecede yanıyor tam yoğuşmalı 8 metre küp olmuş,
  • İStanbulda yaşıyorum doğal gazı yeni bağlattım ilk gün 16 metre küp yaktı sonra iyice düştü 40 derecede kombi ayarı

48 saatte yaktığı 10 metre küp şaşırdım bende
    75 75 60 ayarladım ayarlarını oda termostadı yok dış cephe var alt kat boş üst kat çatı...

Kombi markası gb012 buderus 7 metre petek yakıyorum 3.5 metre peteğimde kapalı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Realism -- 31 Ekim 2014; 8:01:29 >
  • 27sinden beri kombi 45 iç ısı 20 ayarlı
    yer izmir
    4 trf komşu kuzey güney cephe
    ısıcam dışında yalıtım yok
    günlük 3,5 metreküp

• Bizde yrn start vericez galiba havalar sogudu izmirde

• Bir iki gundur kombi yanmaya basladi. Ocak ve sicak su dahil yaklasik 2 metrekup yakiyor su sira. Termostat gece gunduz 21 dereceye ayarli. Yer kirsehir, ankara ile ayni iklimi var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Cirrus- -- 1 Kasım 2014; 13:25:06 >
  • Kombiyi bugün yaktım yaklaşık 12 saat oldu. İlk gün olduğu için m3 e bakmadım. Fakat az önce baktım da dakika da bir atesleme yapıyor. 39 dereceye ayarlı. Güney batı yönünde beşinci katta oturuyorum. Bina yalıtımlı fakat çevresinde bina yok Dakika da bir atesleme yapması normal mi yoksa ısı kaybı fazla mı

• Batı Karadeniz / Bartın'da oturuyorum. Bu sene doğal gaz ilimize gelişinin 2nci yılı benim ise ilk yılım.. Son 02/09/2014-02/10/2014 Faturam 20 tl -- 03.10.2014/03.11.2014 faturam 97 TL geldi 1 hafta öncesine kadar 3,5-4 metreküp olan yakıtım bu hafta günlük 5,5-6 metreküp civarı.. evimde yalıtım yok sizce bulunduğum ile göre normalmi bu değerler..
  • s.a viessman vitodens 50 kombim var general marka oda termostatı aldım..kombimi kaçta yakmam lazım ...
  • ahmet1414 A kullanıcısına yanıt
    Maksimum 55 derece.
  • neden maksimum 5 derece üzerinde yüksek faturamı gelir.
  • ahmet1414 A kullanıcısına yanıt
    55°C sonrası konvansiyonel kombilerin aksine yoğuşmalı kombilerin verimi düşer ve doğal olarak %10-%15 civarı fatura yükselir.
  • Vailant turbotec plus normal kombı 40 derecede 12 saatde 2,5 m3 yakdı babamınkını 40 ayarladık onunkı
    baymak duatec yogusmalı 12 saatde 4,5 m3 yakmıs yogusmalıdan az beklerken yakıt niye yuksek dıye dusunuyorum tek fark su evler 3+1 fakat onun evde bende 4.5 metre petek onda 8 metre petek var
  • Benim Vaillant kombide biraz performans sorunu var gibi, daha bu havalarda kombi sıcaklıgını arttırsamda ısı önceki yıllara göre %50 daha düşük, yarın servis gelicek, gelsin baksın bakalım Vaillant teknisyeni ne diyecek, bakımıda haziranda yaptırmıştım aslında.
  • arkadaşlar 50 derece gösteriyor kombi üzerinde 5saatte 3m3 yaktırmış. 2+1 85m2 ev. 5petek var. bına yalıtımsız. camlar ısıcam okdr.

çok yakıyor gıbı geldı bana. 1 ayda 400lira fatura gosterır bu bana gıbı gelıyor:S
  • evi icten yalitim yaptirin cok yakiyor gibi..

• Arkadaşlar ev 110 m2 ve tam yoğuşmalı kombi ile termostat mevcut.

Resimde sağdaki petekle ilgili olan ayarı kaç yaparsam tasarruf sağlarım?

• 
Sayfa: önceki 6768697071
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.